Depo-medrol z lidokainą

Depo-Medrol z lidokainą to lek składający się z dwóch substancji czynnych: metyloprednizolonu octanu, który należy do grupy glikokortykosteroidów, oraz lidokainy chlorowodorku jednowodnego, silnego leku znieczulającego miejscowo. Jest przeznaczony do stosowania wewnętrznego i może być podawany okołostawowo lub dostawowo. Lek jest wskazany do krótkotrwałego podawania, jako terapia uzupełniająca w okresie ostrego epizodu lub zaostrzenia w następujących schorzeniach: zapalenie błony maziowej w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów oraz reumatoidalne zapalenie stawów. Jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Substancja czynna leku Depo- Medrol z lidokainą, metyloprednizolonu octan należy do grupy glikokortykosteroidów przeznaczonych do stosowania wewnętrznego, chlorowodorek lidokainy jest silnym środkiem znieczulającym miejscowo.

Depo-Medrol z lidokainą powinien być stosowany jedynie w terapii objawowej. Lek podaje się domięśniowo, doogniskowo okołostawowo, lub dostawowo.

Depo-Medrol z lidokainą jest wskazany do krótkotrwałego podawania, jako terapia uzupełniająca w okresie ostrego epizodu lub zaostrzenia w następujących schorzeniach:
– zapalenie błony maziowej w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów
reumatoidalne zapalenie stawów
– pourazowa choroba zwyrodnieniowa stawów
– ostre i podostre zapalenie kaletki maziowej
– zapalenie nadkłykcia
– ostre nieswoiste zapalenie pochewki ścięgna
– ostre dnawe zapalenie stawów

Depo-Medrol z lidokainą może mieć również zastosowanie w leczeniu guzów torbielowatych, zapaleń rozścięgien lub zapaleń ścięgien (ganglionów).

Skład

Jedna fiolka (1 ml) leku Depo-Medrol z lidokainą zawiera:
substancja czynna: metyloprednizolonu octan (40 mg) i chlorowodorek lidokainy (10 mg)
substancje pomocnicze: makrogol, alkohol benzylowy, sodu chlorek, mirystylo-gamma pikoliny chlorek, sodu wodorotlenek (do odpowiedniego pH), kwas solny (do odpowiedniego pH), woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Lek Depo-Medrol z lidokainą należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub z farmaceutą.

Lekarz zadecyduje o odpowiedniej dawce, sposobie i miejscu podania leku Depo-Medrol z lidokainą.
Leczenie lekiem Depo-Medrol z lidokainą nie eliminuje potrzeby zastosowania środków konwencjonalnych. Chociaż ta metoda leczenia prowadzi do złagodzenia objawów, nie zapewnia pod żadnym względem wyleczenia i hormon nie wpływa na przyczynę zapalenia.

1. Reumatoidalne zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów
Wielkość dawki do podania dostawowego zależy od wielkości stawu i ciężkości leczonego stanu u danego pacjenta. Zazwyczaj zalecane dawki mogą wynosić od 4 mg do 80 mg. W przypadkach schorzeń przewlekłych wstrzyknięcia można powtarzać w odstępach od jednego do pięciu lub więcej tygodni, zależnie od stopnia zmniejszenia objawów uzyskanego dzięki podaniu pierwszego wstrzyknięcia.
2. Zapalenie kaletki maziowej
Lekarz dostosuje odpowiednio dawkę leku podawaną do kaletki stawowej w zależności od ciężkości przebiegu choroby i reakcji pacjenta na leczenie.
3. Pozostałe stany: ganglion, zapalenie ścięgna, zapalenie nadkłykcia Lekarz dostosuje odpowiednio dawkę leku w zależności od ciężkości leczonego schorzenia i reakcji pacjenta na leczenie.

Zazwyczaj zalecane dawki mogą wynosić od 4 mg do 30 mg. W leczeniu stanów nawracających lub przewlekłych konieczne może być powtórne wykonanie wstrzyknięcia.

Stosowanie leku Depo-Medrol z lidokainą u dzieci
Należy ostrożnie stosować długotrwałe leczenie lekiem Depo-Medrol z lidokainą u dzieci w dobowych dawkach podzielonych. Lekarz powinien ograniczyć stosowanie tego typu leczenia do najcięższych wskazań.

Stosowanie leku Depo-Medrol z lidokainą u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i wątroby
Lek Depo-Medrol z lidokainą należy stosować ostrożnie u pacjentów z niewydolnością nerek.

Przedawkowanie

Nie istnieje zespół kliniczny ostrego przedawkowania metyloprednizolonu octanu.
Długotrwałe stosowanie leku w dawkach często powtarzanych (raz na dobę lub kilka razy w tygodniu) może wywołać zespół Cushinga i inne reakcje związane z przewlekłym stosowaniem leczenia steroidami.

Przedawkowanie chlorowodorku lidokainy może powodować drgawki, bradykardię, hipotensję i zatrzymanie oddechu.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak informacji na temat związku stosowania leku Depo-Medrol z lidokainą z jedzeniem i piciem.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Lek Depo-Medrol z lidokainą należy stosować u kobiet w ciąży tylko wtedy, kiedy lekarz stwierdzi, że jest to absolutnie konieczne.
Noworodki urodzone przez pacjentki, które przyjmowały lek Depo-Medrol z lidokainą w czasie ciąży powinny być dokładnie obserwowane i badane w kierunku niewydolności kory nadnerczy. Stosowanie miejscowe lidokainy podczas ciąży i porodu może powodować występowanie działań niepożądanych u matki i płodu. Kortykosteroidy i lidokaina przechodzą przez barierę łożyskową.

Ulotka Depo-medrol z lidokainą

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Depo-medrol z lidokainą (forum)

Stosujesz Depo-medrol z lidokainą? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

29 komentarzy do “Depo-medrol z lidokainą”

 1. Dziś dostałam zastrzyk w łokieć. Sam zastrzyk nie był mocno bolesny natomiast dwie godziny po , tragedia. Łykam leki przeciwbólowe co chwile i nic nie pomaga. Chce mi się płakać a raczej wyć. Jeśli tak dalej będzie , chyba wyląduje na sorze. Nie jestem mało odporna na ból wiec tym bardziej boje się co będzie w nocy.

  Odpowiedz
 2. Sam zastrzyk nie boli, lidokaina daje rade…. jestem 30 godzin po zastrzyku w nadgarstek, ból jest nie do zniesienia, bez przeciwbólowych nie wytrzymuje. zrobił się obrzęk ,sinieje,nie jestem w stanie nic zrobić, ruszanie palcami sprawia mi ból, sam dotyk dłoni sprawia mi bol. Coś strasznego, po drugi na pewno nie pójdę.

  Odpowiedz
 3. Dziś dostałam zastrzyk w kolano. Bolało ale wytrzymałam. Minęło parę godzin a ból się nasilił, bardzo boli! Zobaczymy co będzie jutro i za tydzień. Mam nadzieję, że mi to pomoże. Siła bólu zależy też od uszkodzeń w organizmie. Więc myślę, że jest to sprawa indywidualna.

  Odpowiedz
 4. Ja już jestem 12 dni po zastrzyku i nadal mnie boli może mi ktoś napisać ile trzeba czekać aż minie ból pozdrawiam

  Odpowiedz
 5. Zosia .Jestem uczulona na lignocaline czy mogę ten zastrzyk dostac bo 15 03 .2020 r
  Mam być u ortopedy skutki prawa ręka uszkodzone ścięgna dzwignelam chorego?

  Odpowiedz
 6. Ja miałem robione już zastrzyki z kwasu hialuronowego z osocza i teraz dałem się namówić na steryd. Jeżeli chodzi o sam zastrzyk to najbardziej bolesny był ten z osocza bo po tym jak znieczulenie miejscowe przestało działać przez dwa dni nie mogłem chodzić. Po sterydzie odczuwam tylko lekkie ciepło. Czy będzie efekt zobaczymy, szczerze to nie nastawiam się zbytnio bo od dwóch lat próbowałem już wszystkiego i ból zawsze wraca wcześniej czy później:) mam pęknięta łąkotkę i jeszcze parę innych drobiazgów ale każdy ortopeda mówi co innego. A odwiedziłem ich już z 6 a każdy najlepszy z najlepszych:) Zawsze broniłem się przed podaniem sterydów dlatego że mam problem też z innymi stawami -z drugim kolanem b biodrem i barkiem i co mam się cały ostrzeliwać? korzystam z rehabilitacji i suplementów regenerujących. Ale jak się coś zacznie sypać żadne cuda nie pomogą. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 7. Dzisiaj dostałam zastrzyk Depo-medrol w stopę, dokładnie w okolicę pięty. Bardzo nieprzyjemne odczucie, na szczęście trwało to krótko. Po kilku minutach ból ustąpił całkowicie, po 2 godzinach powrócił, byłam zmuszona wziąść Ketonal. Za miesiąc mam go powtórzyć. Mam nadzieję że jutro ból będzie mniejszy lub wogole go nie będzie.

  Odpowiedz
 8. Ja również dostałem tą blokadę. Zrobiła mi się ostroga więc zastrzyk był prosto w piętę myślałem że wyjdę z siebie. Miałem przyjść za tydzień by zrobić drugą piętę ale odpuściłem. Ból powrócił po 6 miesiącach boli prawie tak samo jak przed blokadą. Ale przez te 6mc nie odczuwalem kompletnie nic. Pozdrawiam wszystkich

  Odpowiedz
 9. Chodziłam z bólem kolana około miesiąca, wczoraj poszłam do ortopedy, który dał mi pierwszy zastrzyk w kolano, po kilku godzinach bolało więcej niż przed zastrzykiem. Drugi mam mieć za tydzień więc cierpliwie czekam na poprawę.

  Odpowiedz
 10. Witam .Dziś dostałam zastrzyk w lewy bark juz drugi raz ,miesiąc temu pierwszy nic nie pomogło dziś drugi na razie boli dość mocno ale tak ma być zobaczymy jutro .Pozdrawiam wszystkich z takimi dolegliwościami.

  Odpowiedz
  • Wczoraj od lekarza ortopedy dostałam lek Depo-medrol z lidokainą do wstrzyknięcia(potworny ból w barku-okazalo się mam zapalenie czegoś tam trójgłowego) Na recepcie było napisane (bo już wykupiłam)że mam stosować 2×1(myślałam że to będą tabletki do łykania jak 2×1) (mam dwa opakowania i nie wiem czy to są dwie dawki do wstrzyknięcia w jeden dzień czy jak) nie wiem gdzie mam się na wstrzyknięcie udać Nie dostałam od lekarza zlecenia by iść do gabinetu zabiegowego a sama nie zrobię sobie tego wstrzyknięcia pomóżcie mi w tym problemie Pozdrawiam Ewa

   Odpowiedz
 11. Dzis dostałam blokadę w bark, sam zastrzyk nic milego ale mam nadzieję ze będzie ok, w razie co za 3 tygodnie mam przyjść, ortopeda zrobi mi 2 blokade

  Odpowiedz
 12. Ja dzisiaj dostałam już trzeci zastrzyk.Dla mnie są rewelacyjne.Już z bólu nie mogłam wytrzymać-ból prawego biodra-zmiany zwyrodnieniowe.Sam zastrzyk nic nie boli a zrobił go ortopeda.Polecam wszystkim cierpiącym.

  Odpowiedz
 13. Blokada Depo medrol pisalam ze bralam juz na prawy bark nic nie bolalo ale tym razem w nocy bralam p .bolowe bo z bolu zlzy mi lecialy ale dzix jes ty ciut lepiej mam nadzueje Ze bol nie wroci zdrowia wszystkim zycze

  Odpowiedz
 14. Nie nie boli bol jak zastrzylk bralam juz dwie blokady podobne balam sie bardzo ale strach ma wielkie oczy minutks i po zastrzyku ale pomaga juz dwa lata prawy bark dzisla a teraz lewy mam praca fizyczna wiec efekty sa prosze sie nie bac sa wieksze bole

  Odpowiedz
 15. JA PO NOWYM ROKU IDĘ NA PIERWSZY ZASTRZYK DEPO -MEDROL Z LIDOKAINĄ BARDZO SIĘ BOJE SK0TKUW UBOCZNYCH PROSZE NAPISZCIE MI COŚ NA TEN TEMAT JAKIE MOGĄ BYĆ

  Odpowiedz
  • nie ma żadnych skutków ubocznych, ale po pierwszym zastrzyku niewielu pomoże i po kilku miesiącach trzeba kurację powtórzyć bo ból wraca z natężoną siłą

   Odpowiedz
 16. Też mam ten lek i boje się Depo- Medrol z lidokainą !! czy nie jestem uczulona na jakiś składnik bo to jest dodatek Sterydu

  Odpowiedz
 17. Zamieszczam swój komentarz, bo może komuś to akurat pomoże. Ja dostałam jeden ten zastrzyk, bo zrobiły mi sie dwie ostrogi na pięcie. Sam zastrzyk nie jest przyjemny ale da się wytrzymać. Dużo też zależy od lekarza, który go robi. Miałam sie zgłosić po dwóch tygodniach jak będę nadal odczuwać ból, na następny zastrzyk ale o dziwo zaraz będzie m-c i na razie mnie nie boli. Nie ma sensu więc chyba następnej blokady, bo jakby nie było są to sterydy. Odczekam jeszcze trochę, może akurat nie będzie takiej potrzeby.

  Odpowiedz
  • CZY TEN ZASTRZYK BARDZO BOLI MAM DOSTAĆ KOŁOSTAWOWO BLISKO BIODRA BARDZO SIE BOJE NIE WIEM CZY NA KTÓRYŚ SKŁADNIK NIE JESTEM UCZULONA PODAJE MI GO ORTOPEDA

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Depo-medrol z lidokainą. Podziel się doświadczeniami na forum.