Depo-medrol z lidokainą

Ostatnia aktualizacja: 26-09-2024

Podmiot odpowiedzialnyPfizer Europe MA EEIG
Kod ATCH02AB04
ProceduraNAR
SubstancjaLidokaina, Metyloprednizolon

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Depo-medrol z lidokainą?

Substancja czynna leku Depo- Medrol z lidokainą, metyloprednizolonu octan należy do grupy glikokortykosteroidów przeznaczonych do stosowania wewnętrznego, chlorowodorek lidokainy jest silnym środkiem znieczulającym miejscowo.

Depo-Medrol z lidokainą powinien być stosowany jedynie w terapii objawowej. Lek podaje się domięśniowo, doogniskowo okołostawowo, lub dostawowo.

Depo-Medrol z lidokainą jest wskazany do krótkotrwałego podawania, jako terapia uzupełniająca w okresie ostrego epizodu lub zaostrzenia w następujących schorzeniach:
– zapalenie błony maziowej w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów
reumatoidalne zapalenie stawów
– pourazowa choroba zwyrodnieniowa stawów
– ostre i podostre zapalenie kaletki maziowej
– zapalenie nadkłykcia
– ostre nieswoiste zapalenie pochewki ścięgna
– ostre dnawe zapalenie stawów

Depo-Medrol z lidokainą może mieć również zastosowanie w leczeniu guzów torbielowatych, zapaleń rozścięgien lub zapaleń ścięgien (ganglionów).

Jaki jest skład Depo-medrol z lidokainą, jakie substancje zawiera?

Jedna fiolka (1 ml) leku Depo-Medrol z lidokainą zawiera:
substancja czynna: metyloprednizolonu octan (40 mg) i chlorowodorek lidokainy (10 mg)
substancje pomocnicze: makrogol, alkohol benzylowy, sodu chlorek, mirystylo-gamma pikoliny chlorek, sodu wodorotlenek (do odpowiedniego pH), kwas solny (do odpowiedniego pH), woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie preparatu Depo-medrol z lidokainą – jak stosować ten lek?

Lek Depo-Medrol z lidokainą należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub z farmaceutą.

Lekarz zadecyduje o odpowiedniej dawce, sposobie i miejscu podania leku Depo-Medrol z lidokainą.
Leczenie lekiem Depo-Medrol z lidokainą nie eliminuje potrzeby zastosowania środków konwencjonalnych. Chociaż ta metoda leczenia prowadzi do złagodzenia objawów, nie zapewnia pod żadnym względem wyleczenia i hormon nie wpływa na przyczynę zapalenia.

1. Reumatoidalne zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów
Wielkość dawki do podania dostawowego zależy od wielkości stawu i ciężkości leczonego stanu u danego pacjenta. Zazwyczaj zalecane dawki mogą wynosić od 4 mg do 80 mg. W przypadkach schorzeń przewlekłych wstrzyknięcia można powtarzać w odstępach od jednego do pięciu lub więcej tygodni, zależnie od stopnia zmniejszenia objawów uzyskanego dzięki podaniu pierwszego wstrzyknięcia.
2. Zapalenie kaletki maziowej
Lekarz dostosuje odpowiednio dawkę leku podawaną do kaletki stawowej w zależności od ciężkości przebiegu choroby i reakcji pacjenta na leczenie.
3. Pozostałe stany: ganglion, zapalenie ścięgna, zapalenie nadkłykcia Lekarz dostosuje odpowiednio dawkę leku w zależności od ciężkości leczonego schorzenia i reakcji pacjenta na leczenie.

Zazwyczaj zalecane dawki mogą wynosić od 4 mg do 30 mg. W leczeniu stanów nawracających lub przewlekłych konieczne może być powtórne wykonanie wstrzyknięcia.

Stosowanie leku Depo-Medrol z lidokainą u dzieci
Należy ostrożnie stosować długotrwałe leczenie lekiem Depo-Medrol z lidokainą u dzieci w dobowych dawkach podzielonych. Lekarz powinien ograniczyć stosowanie tego typu leczenia do najcięższych wskazań.

Stosowanie leku Depo-Medrol z lidokainą u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i wątroby
Lek Depo-Medrol z lidokainą należy stosować ostrożnie u pacjentów z niewydolnością nerek.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie istnieje zespół kliniczny ostrego przedawkowania metyloprednizolonu octanu.
Długotrwałe stosowanie leku w dawkach często powtarzanych (raz na dobę lub kilka razy w tygodniu) może wywołać zespół Cushinga i inne reakcje związane z przewlekłym stosowaniem leczenia steroidami.

Przedawkowanie chlorowodorku lidokainy może powodować drgawki, bradykardię, hipotensję i zatrzymanie oddechu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Depo-medrol z lidokainą – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Depo-Medrol z lidokainą z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Depo-medrol z lidokainą w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Lek Depo-Medrol z lidokainą należy stosować u kobiet w ciąży tylko wtedy, kiedy lekarz stwierdzi, że jest to absolutnie konieczne.
Noworodki urodzone przez pacjentki, które przyjmowały lek Depo-Medrol z lidokainą w czasie ciąży powinny być dokładnie obserwowane i badane w kierunku niewydolności kory nadnerczy. Stosowanie miejscowe lidokainy podczas ciąży i porodu może powodować występowanie działań niepożądanych u matki i płodu. Kortykosteroidy i lidokaina przechodzą przez barierę łożyskową.

Ulotka Depo-medrol z lidokainą – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Depo-Medrol z Lidokainą - (40 mg + 10 mg)/ml, Zawiesina do wstrzykiwań (Methylprednisoloni acetas + Lidocaini hydrochloridum monohydricum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Depo-Medrol z Lidokainą - (40 mg + 10 mg)/ml, Zawiesina do wstrzykiwań (Methylprednisoloni acetas + Lidocaini hydrochloridum monohydricum)

Źródła / bibliografia:

  • RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Dostępność leku w najbliższej aptece

Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

29 komentarzy do “Depo-medrol z lidokainą”

  1. Po zastosowaniu zastrzyku Depo-Medrol z lidokainą w okolice łokcia doświadczyłam niezwykle silnego bólu. Sam moment iniekcji nie był szczególnie nieprzyjemny, jednak po około dwóch godzinach od podania pojawił się nieznośny ból. Pomimo regularnego przyjmowania leków przeciwbólowych, ulga jest niewielka. Intensywność bólu jest tak duża, że wywołuje u mnie łzy i sprawia, że rozważam wizytę na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Jako osoba z wysoką tolerancją na ból, jestem szczególnie zaniepokojona perspektywą spędzenia nocy z tak silnym dyskomfortem. Dolegliwości są naprawdę trudne do zniesienia i znacząco wpływają na moje codzienne funkcjonowanie.

    Odpowiedz
  2. Chciałbym podzielić się moim doświadczeniem z zastrzykiem Depo-medrol z lidokainą. Sam moment wykonania zastrzyku w nadgarstek nie był bolesny dzięki zastosowaniu lidokainy jako środka znieczulającego. Jednak sytuacja diametralnie zmieniła się w ciągu następnych 30 godzin. Ból, który się pojawił, jest praktycznie nie do zniesienia – nawet przy regularnym przyjmowaniu leków przeciwbólowych. W miejscu iniekcji wystąpił znaczny obrzęk, a okolica sinoczerwono się zabarwiła. Całkowicie straciłem możliwość normalnego funkcjonowania – każdy ruch palcami wywołuje intensywny ból, a nawet delikatny dotyk dłoni jest niezwykle bolesny. Ze względu na tak ekstremalne dolegliwości i dyskomfort zdecydowanie wykluczam możliwość przyjęcia kolejnego zastrzyku.

    Odpowiedz
  3. Dzisiaj otrzymałam iniekcję dostawową preparatu Depo-medrol z lidokainą w staw kolanowy. Sam zabieg był bolesny, choć możliwy do zniesienia. Niestety, po kilku godzinach od podania leku doświadczyłam znacznego nasilenia dolegliwości bólowych w miejscu iniekcji. Jestem świadoma, że efekty terapeutyczne mogą być zauważalne dopiero po pewnym czasie, dlatego z uwagą będę obserwować rozwój sytuacji w najbliższych dniach i tygodniach. Na podstawie własnych doświadczeń i wiedzy medycznej rozumiem, że skuteczność leczenia oraz intensywność odczuwanego bólu są ściśle związane ze stopniem uszkodzenia tkanki stawowej i stanem zapalnym. Każdy przypadek jest indywidualny i reakcja na leczenie może być różna u poszczególnych pacjentów.

    Odpowiedz
  4. Minęło już dwanaście dni od otrzymania zastrzyku Depo-medrol z lidokainą, jednak wciąż odczuwam dolegliwości bólowe w miejscu iniekcji. Jest to dla mnie dość niepokojące, ponieważ spodziewałam się, że ból ustąpi znacznie wcześniej. Mimo że lidokaina zawarta w preparacie powinna działać znieczulająco, a metylprednizolon (substancja czynna Depo-medrolu) przeciwzapalnie, dyskomfort nadal się utrzymuje.

    Bardzo zależy mi na poznaniu doświadczeń innych pacjentów, którzy przeszli podobną terapię. Szczególnie interesuje mnie informacja, jak długo u nich utrzymywał się ból po zastrzyku i czy stosowali jakieś dodatkowe metody łagodzenia dolegliwości. Być może czas rekonwalescencji jest indywidualny dla każdego organizmu, jednak chciałabym wiedzieć, czego mogę się spodziewać w najbliższym czasie.

    Odpowiedz
  5. Z uwagi na moje uczulenie na lignokainę, chciałabym dowiedzieć się więcej o możliwości otrzymania zastrzyku Depo-Medrolu z lidokainą. Sytuacja dotyczy mojego zbliżającego się zabiegu u ortopedy, zaplanowanego na 15 marca 2020 roku. Problem, z którym się zmagam, to uszkodzenie ścięgien w prawej ręce, które powstało podczas podnoszenia osoby chorej. Czy w mojej sytuacji, biorąc pod uwagę alergię na lignokainę, istnieją jakieś alternatywne możliwości znieczulenia? Jak wygląda procedura w przypadku pacjentów z taką alergią?

    Odpowiedz
  6. Po wielu różnych metodach leczenia zdecydowałem się na zastrzyk ze sterydu, mając już wcześniejsze doświadczenia z iniekcjami kwasu hialuronowego i osocza. Porównując te zabiegi, mogę stwierdzić, że zastrzyk z osocza był zdecydowanie najbardziej bolesny – po ustąpieniu znieczulenia miejscowego przez dwa dni miałem znaczące problemy z chodzeniem. Natomiast po podaniu sterydu odczuwam jedynie delikatne uczucie ciepła w miejscu iniekcji.

    Moje oczekiwania co do efektów są dość umiarkowane, ponieważ od dwóch lat wypróbowałem już wiele metod leczenia, ale ból zawsze powracał. Moja sytuacja jest skomplikowana – mam pękniętą łąkotkę i kilka innych schorzeń stawowych. Skonsultowałem się z sześcioma ortopedami, każdy z nich uznawany za specjalistę w swojej dziedzinie, jednak otrzymałem od nich różne, czasem sprzeczne zalecenia.

    Długo wahałem się przed zastosowaniem sterydów, głównie dlatego, że borykam się z problemami wielu stawów – drugiego kolana, biodra i barku. Zastanawiałem się, czy rozsądne byłoby stosowanie iniekcji sterydowych we wszystkich tych miejscach. Obecnie skupiam się na rehabilitacji i suplementacji wspomagającej regenerację tkanek, choć z doświadczenia wiem, że gdy staw zaczyna się degenerować, żadne konwencjonalne metody nie są w stanie całkowicie zatrzymać tego procesu.

    Czy steroid przyniesie oczekiwane rezultaty? Czas pokaże, choć staram się zachować realistyczne podejście do sprawy.

    Odpowiedz
  7. Chciałabym podzielić się moim doświadczeniem z zastrzykiem Depo-Medrol z lidokainą, który otrzymałam dzisiaj w okolicę pięty. Sam zabieg, mimo że był bardzo nieprzyjemny i wiązał się z dyskomfortem, trwał na szczęście stosunkowo krótko. Początkowo efekt był bardzo obiecujący – tuż po iniekcji dolegliwości bólowe całkowicie ustąpiły. Niestety, po około dwóch godzinach ból powrócił z takim nasileniem, że musiałam wspomóc się dodatkowo lekiem przeciwbólowym Ketonal. Zgodnie z zaleceniami lekarza, za miesiąc czeka mnie kolejny zastrzyk. Mam ogromną nadzieję, że już jutro odczuję znaczną ulgę w dolegliwościach lub ból całkowicie ustąpi. Obserwuję uważnie reakcję organizmu na zastosowane leczenie i liczę na długotrwały efekt terapeutyczny tego zabiegu, szczególnie po wykonaniu kolejnej iniekcji.

    Odpowiedz
  8. Chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem z blokadą Depo-Medrolem z lidokainą w leczeniu ostrogi piętowej. Sam zabieg iniekcji bezpośrednio w piętę okazał się niezwykle bolesny i intensywny. Z powodu tego traumatycznego przeżycia zrezygnowałem z planowanego zastrzyku w drugą piętę, który miał być wykonany tydzień później.

    Efekt przeciwbólowy utrzymywał się przez pół roku i w tym okresie nie odczuwałem absolutnie żadnego dyskomfortu – było to ogromną ulgą po wcześniejszych dolegliwościach. Niestety, po 6 miesiącach dolegliwości bólowe powróciły z niemal taką samą intensywnością jak przed zastosowaniem blokady. Mimo to, okres całkowitego braku bólu przez pół roku stanowił znaczącą poprawę jakości życia. Czy ktoś miał podobne doświadczenia z długoterminowym efektem tej terapii?

    Odpowiedz
  9. Przed miesiącem otrzymałam zastrzyk Depo-Medrol z lidokainą i chciałabym podzielić się swoimi obserwacjami z terapii. W pierwszych dniach po iniekcji zauważyłam przejściowe nasilenie dolegliwości bólowych, co jest dość typową reakcją. Jednak po tym okresie adaptacyjnym nastąpiła znacząca poprawa – ból całkowicie ustąpił, a efekt przeciwbólowy utrzymuje się do dziś. Zastrzyk okazał się w moim przypadku skuteczną metodą leczenia, choć warto być przygotowanym na możliwe początkowe nasilenie objawów w pierwszych dniach po podaniu.

    Odpowiedz
  10. Przez miesiąc zmagałam się z uporczywym bólem kolana, który skłonił mnie do wizyty u ortopedy. Wczoraj otrzymałam pierwszy zastrzyk dostawowy, jednak w ciągu kilku godzin po iniekcji doświadczyłam nasilenia dolegliwości bólowych w porównaniu do stanu przed zabiegiem. Zgodnie z zaleceniami lekarza, kolejny zastrzyk mam zaplanowany za tydzień. Mimo początkowego pogorszenia, zachowuję cierpliwość i liczę na stopniową poprawę stanu zdrowia w trakcie kontynuacji terapii.

    Odpowiedz
  11. Po drugim zastrzyku Depo-Medrolu z lidokainą wystąpiła u mnie niepożądana reakcja alergiczna. Co więcej, dolegliwości bólowe w obrębie stopy nie ustąpiły, a podczas ruchu wyczuwalne jest charakterystyczne chrupanie w stawie, które może świadczyć o utrzymujących się zmianach zwyrodnieniowych. Efekt terapeutyczny nie spełnił moich oczekiwań, a pojawienie się reakcji alergicznej dodatkowo skomplikowało przebieg leczenia.

    Odpowiedz
  12. Chciałabym podzielić się moimi spostrzeżeniami dotyczącymi podawania leku Depo-medrol z lidokainą. Sama procedura iniekcji przebiega bezpiecznie i bezboleśnie, co jest zasługą zastosowania lidokainy w składzie preparatu. Jednak jako pacjentka mam pewne obawy związane z możliwymi działaniami niepożądanymi, które mogą wystąpić w trakcie lub po zakończeniu terapii. Szczególnie interesuje mnie długoterminowy wpływ leku na organizm i potencjalne skutki uboczne, które mogą się pojawić w późniejszym okresie stosowania.

    Odpowiedz
  13. Dzisiaj otrzymałam drugą iniekcję kortykosteroidową w staw barkowy lewy, dokładnie miesiąc po pierwszym zastrzyku, który niestety nie przyniósł oczekiwanej ulgi w bólu. Obecnie, kilka godzin po podaniu, odczuwam dość intensywny ból w miejscu iniekcji, co według lekarza jest normalną reakcją organizmu na podanie leku. Z niecierpliwością czekam na efekty terapeutyczne, które powinny być widoczne w ciągu najbliższych 24 godzin. Mam nadzieję, że tym razem kuracja przyniesie lepsze rezultaty. Serdecznie pozdrawiam wszystkich pacjentów zmagających się z podobnymi dolegliwościami barku i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

    Odpowiedz
    • Chciałabym uzyskać wyjaśnienie dotyczące zaleconego dawkowania Depo-medrolu z lidokainą w leczeniu zapalenia mięśnia trójgłowego barku. Ortopeda przepisał mi lek z dawkowaniem 2×1, jednak po wykupieniu okazało się, że są to zastrzyki, a nie tabletki, jak początkowo myślałam. Posiadam dwa opakowania leku i nie jestem pewna, czy zalecenie oznacza dwie iniekcje w ciągu jednego dnia. Sytuacja jest dla mnie problematyczna, ponieważ nie otrzymałam skierowania do gabinetu zabiegowego na wykonanie zastrzyków, a samodzielnie nie jestem w stanie ich sobie podać. Zastanawiam się, jakie kroki powinnam podjąć w tej sytuacji, aby prawidłowo rozpocząć leczenie? W jaki sposób mogę rozwiązać kwestię podawania zastrzyków bez skierowania do placówki medycznej?

      Odpowiedz
      • Chciałabym zwrócić uwagę na istotną kwestię dotyczącą podawania leku Depo-medrol z lidokainą. Jest to preparat, który może być aplikowany wyłącznie przez wykwalifikowanego lekarza specjalistę. To ważna informacja – personel pielęgniarski, mimo swoich kompetencji, nie posiada uprawnień do wykonywania tego konkretnego zabiegu. Przestrzeganie tych zasad jest kluczowe dla bezpieczeństwa pacjentów.

        Odpowiedz
      • Zdecydowanie popieram, że w tej sytuacji wykonanie zastrzyku przez lekarza jest absolutnie wskazane i powinno zostać przeprowadzone bez zbędnej zwłoki. Jest to standardowa procedura medyczna, która może przynieść znaczącą ulgę w dolegliwościach. Właściwe i szybkie wdrożenie tej formy terapii jest kluczowe dla skutecznego procesu leczenia.

        Odpowiedz
  14. Dwa tygodnie temu przeszłam zabieg blokady stawu łokciowego z wykorzystaniem preparatu Depo-medrol z lidokainą. Z satysfakcją mogę stwierdzić, że zabieg przyniósł bardzo dobre rezultaty. Ból i stan zapalny znacząco się zmniejszyły, a zakres ruchów w stawie uległ wyraźnej poprawie. Odczuwam znaczną ulgę w codziennym funkcjonowaniu, a efekt przeciwbólowy utrzymuje się na satysfakcjonującym poziomie. Jest to szczególnie zauważalne podczas wykonywania codziennych czynności, które wcześniej sprawiały mi trudność. Zabieg okazał się skutecznym rozwiązaniem w leczeniu moich dolegliwości stawowych.

    Odpowiedz
  15. Zastrzyk z preparatu Depo-medrol z lidokainą w okolicy nadgarstka był dla mnie dość niekomfortowym doświadczeniem, choć nie należał do ekstremalnie bolesnych zabiegów. Pierwszą dawkę otrzymałam dzisiaj i obecnie odczuwam miejscowy ból w miejscu iniekcji, który jest odczuwalny, ale do zniesienia. Miejsce wkłucia jest nieco wrażliwe na dotyk i podczas wykonywania ruchów nadgarstkiem. Będę obserwować, jak rozwinie się sytuacja w kolejnych dniach i jak zareaguje mój organizm na podany lek. Na ten moment trudno mi ocenić skuteczność terapii, gdyż jest to dopiero początek leczenia.

    Odpowiedz
  16. Zdecydowałam się na zabieg blokady dostawowej w stawie barkowym z użyciem Depo-Medrolu z lidokainą. Sam proces wykonania iniekcji był dość nieprzyjemny i odczuwalny, jednak wierzę, że przyniesie oczekiwane efekty terapeutyczne w postaci zmniejszenia bólu i stanu zapalnego. Ortopeda prowadzący moją terapię zaplanował kontrolę za 3 tygodnie, podczas której zostanie podjęta decyzja o ewentualnej potrzebie wykonania drugiego zabiegu blokady. Obecnie stosuję się do wszystkich zaleceń pozabiegowych, unikając nadmiernego obciążania barku i mam nadzieję na szybką poprawę sprawności stawu.

    Odpowiedz
  17. Jestem na początku bardzo zadowolona z efektów leczenia zastrzykami Depo-Medrolu z lidokainą. Po otrzymaniu trzeciego zastrzyku mogę zauważyć znaczącą poprawę w funkcjonowaniu prawego stawu biodrowego. Przed rozpoczęciem terapii zmagałam się z silnymi dolegliwościami bólowymi spowodowanymi zaawansowanymi zmianami zwyrodnieniowymi. Warto podkreślić, że sam zabieg iniekcji jest całkowicie bezbolesny, szczególnie gdy wykonuje go doświadczony lekarz ortopeda. Dzięki tej terapii mogłam wrócić do normalnej aktywności fizycznej. Z własnego doświadczenia mogę z pełnym przekonaniem polecić ten lek osobom zmagającym się z przewlekłym bólem stawów na tle zmian zwyrodnieniowych. Zauważyłam też, że efekt przeciwbólowy utrzymuje się przez dłuższy czas po podaniu leku.

    Odpowiedz
  18. Chciałam podzielić się moim doświadczeniem z blokadą Depo-Medrol. Wcześniej miałam wykonywany zabieg na prawy bark i nie odczuwałam żadnego bólu. Niestety, tym razem noc po zabiegu była bardzo trudna – ból był tak silny, że łzy same płynęły mi z oczu i musiałam sięgnąć po środki przeciwbólowe. Na szczęście dzisiaj czuję się już trochę lepiej. Mam nadzieję, że dolegliwości nie powrócą. Życzę wszystkim dużo zdrowia i jak najmniej bólu.

    Odpowiedz
  19. Z wielką satysfakcją mogę podzielić się moimi pozytywnymi doświadczeniami związanymi z blokadami sterydowymi z użyciem Depo-medrolu z lidokainą. Jako osoba wykonująca pracę fizyczną, borykałam się z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi obu stawów barkowych. Do tej pory przeszłam dwa zabiegi – pierwszy na prawy bark około dwa lata temu, a niedawno na staw barkowy lewy. Mimo początkowych obaw i niepokoju, sam zabieg okazał się niezwykle prosty i praktycznie bezbolesny. Cała procedura trwa zaledwie kilka minut i przypomina wykonanie zwykłej iniekcji. Efekty terapeutyczne są naprawdę imponujące – po każdym zabiegu odczuwałam znaczną ulgę w dolegliwościach bólowych, co pozwoliło mi na swobodniejsze wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych. Z perspektywy czasu mogę szczerze powiedzieć, że moje początkowe obawy były całkowicie nieuzasadnione. Skuteczność tej metody leczenia w moim przypadku była bardzo wysoka.

    Odpowiedz
  20. Już po Nowym Roku czeka mnie pierwszy zabieg z zastosowaniem preparatu Depo-Medrol z lidokainą. Jako osoba, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z tym lekiem, odczuwam naturalne obawy związane z możliwymi skutkami ubocznymi i reakcjami organizmu. Interesują mnie szczególnie doświadczenia innych pacjentów – zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Chciałabym dowiedzieć się więcej o przebiegu rekonwalescencji, czasie utrzymywania się ewentualnego dyskomfortu oraz o tym, jakich reakcji organizmu mogę się spodziewać w pierwszych dniach po zabiegu. Czy ktoś mógłby podzielić się swoimi obserwacjami na temat skuteczności tego leku i ewentualnych efektów ubocznych?

    Odpowiedz
    • Przy stosowaniu Depo-medrol z lidokainą nie występują znaczące skutki uboczne. Należy jednak pamiętać, że pierwszy zastrzyk może nie przynieść pełnej ulgi, a po kilku miesiącach może być konieczne powtórzenie terapii ze względu na powrót dolegliwości bólowych.

      Odpowiedz
  21. Mam obawy związane z planowanym podaniem leku Depo-Medrol z lidokainą. Szczególnie niepokoi mnie możliwość wystąpienia reakcji alergicznej na którykolwiek ze składników preparatu. Jestem dodatkowo zaniepokojony obecnością steroidu w składzie leku. Czy ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami z tym preparatem, zwłaszcza w kontekście potencjalnych reakcji alergicznych? Interesują mnie szczególnie informacje o pierwszym podaniu leku i ewentualnych działaniach niepożądanych, które mogą wystąpić.

    Odpowiedz
  22. Chciałabym podzielić się swoim doświadczeniem z zastrzykiem Depo-medrol z lidokainą, który otrzymałam z powodu dwóch ostróg piętowych. Sam zabieg, choć nieprzyjemny, jest do zniesienia, a jego skuteczność w dużej mierze zależy od umiejętności lekarza wykonującego iniekcję. Miałam wrócić po dwóch tygodniach na kolejny zastrzyk, jeśli ból by nie ustąpił, ale ku mojemu zaskoczeniu, po miesiącu nadal nie odczuwam dolegliwości. Biorąc pod uwagę, że preparat zawiera sterydy, nie widzę sensu przyjmowania kolejnej dawki, skoro pierwsza okazała się skuteczna. Poczekam jeszcze jakiś czas, obserwując, czy dolegliwości nie powrócą.

    Odpowiedz
    • Stoję przed decyzją o wykonaniu zastrzyku okołostawowego w okolicy biodra z użyciem preparatu Depo-medrol z lidokainą. Zastanawiam się nad poziomem dyskomfortu podczas tego zabiegu i potencjalnymi dolegliwościami bólowymi z nim związanymi. Szczególnie niepokoją mnie możliwe reakcje alergiczne, ponieważ nie jestem pewna swojej wrażliwości na składniki preparatu. Zabieg ma być wykonany przez specjalistę ortopedę, ale mimo to odczuwam pewien niepokój. Czy ktoś przechodził podobną procedurę i mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami odnośnie poziomu bólu podczas zabiegu oraz ewentualnych reakcji alergicznych?

      Odpowiedz
      • Chciałabym podzielić się swoim doświadczeniem dotyczącym zastrzyków Depo-medrolu z lidokainą. Sam zabieg jest stosunkowo komfortowy dzięki zastosowaniu znieczulenia w formie aerozolu. Podczas iniekcji można odczuwać pewne nietypowe wrażenia, jednak nie są one szczególnie uciążliwe czy bolesne. Znieczulenie skutecznie minimalizuje dyskomfort związany z podaniem leku. Jest to istotna informacja dla osób, które obawiają się tego zabiegu – procedura jest dobrze tolerowana przez większość pacjentów.

        Odpowiedz
  23. Ze względu na nasilające się problemy z poruszaniem się i znaczne dolegliwości w stawie skokowym, które sprawiają, że bardziej kustykam niż chodzę, zdecydowałam się na wizytę u lekarza w celu wykonania blokady stawowej. Dyskomfort związany z chodzeniem jest na tyle uciążliwy, że znacząco wpływa na moją codzienną aktywność i jakość życia. Przed planowanym zabiegiem chciałabym dowiedzieć się więcej na temat samej procedury, szczególnie w kontekście poziomu dyskomfortu podczas jej wykonywania. Będę bardzo wdzięczna za podzielenie się doświadczeniami przez osoby, które już przeszły taki zabieg. Interesuje mnie przede wszystkim, czy należy się spodziewać dużego bólu podczas iniekcji oraz jak wygląda okres bezpośrednio po zastrzyku. Wszelkie informacje będą dla mnie niezwykle cenne, gdyż pomogą mi się lepiej przygotować psychicznie do tej procedury.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz