Depo-medrol z lidokainąJak działa i kiedy stosujemy Depo-medrol z lidokainą?

Substancja czynna leku Depo- Medrol z lidokainą, metyloprednizolonu octan należy do grupy glikokortykosteroidów przeznaczonych do stosowania wewnętrznego, chlorowodorek lidokainy jest silnym środkiem znieczulającym miejscowo.

Depo-Medrol z lidokainą powinien być stosowany jedynie w terapii objawowej. Lek podaje się domięśniowo, doogniskowo okołostawowo, lub dostawowo.

Depo-Medrol z lidokainą jest wskazany do krótkotrwałego podawania, jako terapia uzupełniająca w okresie ostrego epizodu lub zaostrzenia w następujących schorzeniach:
– zapalenie błony maziowej w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów
– reumatoidalne zapalenie stawów
– pourazowa choroba zwyrodnieniowa stawów
– ostre i podostre zapalenie kaletki maziowej
– zapalenie nadkłykcia
– ostre nieswoiste zapalenie pochewki ścięgna
– ostre dnawe zapalenie stawów

Depo-Medrol z lidokainą może mieć również zastosowanie w leczeniu guzów torbielowatych, zapaleń rozścięgien lub zapaleń ścięgien (ganglionów).

Jaki jest skład Depo-medrol z lidokainą, jakie substancje zawiera?

Jedna fiolka (1 ml) leku Depo-Medrol z lidokainą zawiera:
substancja czynna: metyloprednizolonu octan (40 mg) i chlorowodorek lidokainy (10 mg)
substancje pomocnicze: makrogol, alkohol benzylowy, sodu chlorek, mirystylo-gamma pikoliny chlorek, sodu wodorotlenek (do odpowiedniego pH), kwas solny (do odpowiedniego pH), woda do wstrzykiwań.

Dowiedz się więcej na temat substancji: , .

Dawkowanie preparatu Depo-medrol z lidokainą – jak stosować ten lek?

Lek Depo-Medrol z lidokainą należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub z farmaceutą.

Lekarz zadecyduje o odpowiedniej dawce, sposobie i miejscu podania leku Depo-Medrol z lidokainą.
Leczenie lekiem Depo-Medrol z lidokainą nie eliminuje potrzeby zastosowania środków konwencjonalnych. Chociaż ta metoda leczenia prowadzi do złagodzenia objawów, nie zapewnia pod żadnym względem wyleczenia i hormon nie wpływa na przyczynę zapalenia.

1. Reumatoidalne zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów
Wielkość dawki do podania dostawowego zależy od wielkości stawu i ciężkości leczonego stanu u danego pacjenta. Zazwyczaj zalecane dawki mogą wynosić od 4 mg do 80 mg. W przypadkach schorzeń przewlekłych wstrzyknięcia można powtarzać w odstępach od jednego do pięciu lub więcej tygodni, zależnie od stopnia zmniejszenia objawów uzyskanego dzięki podaniu pierwszego wstrzyknięcia.
2. Zapalenie kaletki maziowej
Lekarz dostosuje odpowiednio dawkę leku podawaną do kaletki stawowej w zależności od ciężkości przebiegu choroby i reakcji pacjenta na leczenie.
3. Pozostałe stany: ganglion, zapalenie ścięgna, zapalenie nadkłykcia Lekarz dostosuje odpowiednio dawkę leku w zależności od ciężkości leczonego schorzenia i reakcji pacjenta na leczenie.

Zazwyczaj zalecane dawki mogą wynosić od 4 mg do 30 mg. W leczeniu stanów nawracających lub przewlekłych konieczne może być powtórne wykonanie wstrzyknięcia.

Stosowanie leku Depo-Medrol z lidokainą u dzieci
Należy ostrożnie stosować długotrwałe leczenie lekiem Depo-Medrol z lidokainą u dzieci w dobowych dawkach podzielonych. Lekarz powinien ograniczyć stosowanie tego typu leczenia do najcięższych wskazań.

Stosowanie leku Depo-Medrol z lidokainą u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i wątroby
Lek Depo-Medrol z lidokainą należy stosować ostrożnie u pacjentów z niewydolnością nerek.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie istnieje zespół kliniczny ostrego przedawkowania metyloprednizolonu octanu.
Długotrwałe stosowanie leku w dawkach często powtarzanych (raz na dobę lub kilka razy w tygodniu) może wywołać zespół Cushinga i inne reakcje związane z przewlekłym stosowaniem leczenia steroidami.

Przedawkowanie chlorowodorku lidokainy może powodować drgawki, bradykardię, hipotensję i zatrzymanie oddechu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Depo-medrol z lidokainą – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Depo-Medrol z lidokainą z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Depo-medrol z lidokainą w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Lek Depo-Medrol z lidokainą należy stosować u kobiet w ciąży tylko wtedy, kiedy lekarz stwierdzi, że jest to absolutnie konieczne.
Noworodki urodzone przez pacjentki, które przyjmowały lek Depo-Medrol z lidokainą w czasie ciąży powinny być dokładnie obserwowane i badane w kierunku niewydolności kory nadnerczy. Stosowanie miejscowe lidokainy podczas ciąży i porodu może powodować występowanie działań niepożądanych u matki i płodu. Kortykosteroidy i lidokaina przechodzą przez barierę łożyskową.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Depo-medrol z lidokainą i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Depo-medrol z lidokainą – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Depo-medrol z lidokainą. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Depo-medrol z lidokainą m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Depo-medrol z lidokainą? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Depo-medrol z lidokainą.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(79 ocen, średnia: 5,41 na 10)

24 OPINIE O LEKU

 1. Zosia .Jestem uczulona na lignocaline czy mogę ten zastrzyk dostac bo 15 03 .2020 r
  Mam być u ortopedy skutki prawa ręka uszkodzone ścięgna dzwignelam chorego?

 2. Ja miałem robione już zastrzyki z kwasu hialuronowego z osocza i teraz dałem się namówić na steryd. Jeżeli chodzi o sam zastrzyk to najbardziej bolesny był ten z osocza bo po tym jak znieczulenie miejscowe przestało działać przez dwa dni nie mogłem chodzić. Po sterydzie odczuwam tylko lekkie ciepło. Czy będzie efekt zobaczymy, szczerze to nie nastawiam się zbytnio bo od dwóch lat próbowałem już wszystkiego i ból zawsze wraca wcześniej czy później:) mam pęknięta łąkotkę i jeszcze parę innych drobiazgów ale każdy ortopeda mówi co innego. A odwiedziłem ich już z 6 a każdy najlepszy z najlepszych:) Zawsze broniłem się przed podaniem sterydów dlatego że mam problem też z innymi stawami -z drugim kolanem b biodrem i barkiem i co mam się cały ostrzeliwać😆 korzystam z rehabilitacji i suplementów regenerujących. Ale jak się coś zacznie sypać żadne cuda nie pomogą. Pozdrawiam

 3. Dzisiaj dostałam zastrzyk Depo-medrol w stopę, dokładnie w okolicę pięty. Bardzo nieprzyjemne odczucie, na szczęście trwało to krótko. Po kilku minutach ból ustąpił całkowicie, po 2 godzinach powrócił, byłam zmuszona wziąść Ketonal. Za miesiąc mam go powtórzyć. Mam nadzieję że jutro ból będzie mniejszy lub wogole go nie będzie.

 4. Ja również dostałem tą blokadę. Zrobiła mi się ostroga więc zastrzyk był prosto w piętę myślałem że wyjdę z siebie. Miałem przyjść za tydzień by zrobić drugą piętę ale odpuściłem. Ból powrócił po 6 miesiącach boli prawie tak samo jak przed blokadą. Ale przez te 6mc nie odczuwalem kompletnie nic. Pozdrawiam wszystkich

 5. Chodziłam z bólem kolana około miesiąca, wczoraj poszłam do ortopedy, który dał mi pierwszy zastrzyk w kolano, po kilku godzinach bolało więcej niż przed zastrzykiem. Drugi mam mieć za tydzień więc cierpliwie czekam na poprawę.

 6. Witam .Dziś dostałam zastrzyk w lewy bark juz drugi raz ,miesiąc temu pierwszy nic nie pomogło dziś drugi na razie boli dość mocno ale tak ma być zobaczymy jutro .Pozdrawiam wszystkich z takimi dolegliwościami.

  • Wczoraj od lekarza ortopedy dostałam lek Depo-medrol z lidokainą do wstrzyknięcia(potworny ból w barku-okazalo się mam zapalenie czegoś tam trójgłowego) Na recepcie było napisane (bo już wykupiłam)że mam stosować 2×1(myślałam że to będą tabletki do łykania jak 2×1) (mam dwa opakowania i nie wiem czy to są dwie dawki do wstrzyknięcia w jeden dzień czy jak) nie wiem gdzie mam się na wstrzyknięcie udać Nie dostałam od lekarza zlecenia by iść do gabinetu zabiegowego a sama nie zrobię sobie tego wstrzyknięcia pomóżcie mi w tym problemie Pozdrawiam Ewa

 7. Dzis dostałam blokadę w bark, sam zastrzyk nic milego ale mam nadzieję ze będzie ok, w razie co za 3 tygodnie mam przyjść, ortopeda zrobi mi 2 blokade

 8. Ja dzisiaj dostałam już trzeci zastrzyk.Dla mnie są rewelacyjne.Już z bólu nie mogłam wytrzymać-ból prawego biodra-zmiany zwyrodnieniowe.Sam zastrzyk nic nie boli a zrobił go ortopeda.Polecam wszystkim cierpiącym.

 9. Blokada Depo medrol pisalam ze bralam juz na prawy bark nic nie bolalo ale tym razem w nocy bralam p .bolowe bo z bolu zlzy mi lecialy ale dzix jes ty ciut lepiej mam nadzueje Ze bol nie wroci zdrowia wszystkim zycze

 10. Nie nie boli bol jak zastrzylk bralam juz dwie blokady podobne balam sie bardzo ale strach ma wielkie oczy minutks i po zastrzyku ale pomaga juz dwa lata prawy bark dzisla a teraz lewy mam praca fizyczna wiec efekty sa prosze sie nie bac sa wieksze bole

 11. JA PO NOWYM ROKU IDĘ NA PIERWSZY ZASTRZYK DEPO -MEDROL Z LIDOKAINĄ BARDZO SIĘ BOJE SK0TKUW UBOCZNYCH PROSZE NAPISZCIE MI COŚ NA TEN TEMAT JAKIE MOGĄ BYĆ

  • nie ma żadnych skutków ubocznych, ale po pierwszym zastrzyku niewielu pomoże i po kilku miesiącach trzeba kurację powtórzyć bo ból wraca z natężoną siłą

 12. Zamieszczam swój komentarz, bo może komuś to akurat pomoże. Ja dostałam jeden ten zastrzyk, bo zrobiły mi sie dwie ostrogi na pięcie. Sam zastrzyk nie jest przyjemny ale da się wytrzymać. Dużo też zależy od lekarza, który go robi. Miałam sie zgłosić po dwóch tygodniach jak będę nadal odczuwać ból, na następny zastrzyk ale o dziwo zaraz będzie m-c i na razie mnie nie boli. Nie ma sensu więc chyba następnej blokady, bo jakby nie było są to sterydy. Odczekam jeszcze trochę, może akurat nie będzie takiej potrzeby.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.