Spis leków zawierających substancję: Metyloprednizolon

Advantan

Advantan to lek stosowany w chorobach dermatologicznych, zawierający metyloprednizolon – syntetyczny glikokortykosteroid o długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. Dostępny jest w trzech postaciach: emulsji na skórę, kremu oraz maści. Jest skuteczny w leczeniu różnych form wyprysku, kontaktowego zapalenia skóry, wyprysku potnicowego, wyprysku niealergicznego i wyprysku u dzieci. Pamiętaj, że Advantan jest dostępny tylko na receptę.

Depo-medrol

Depo-Medrol to lek w formie zawiesiny do wstrzykiwań, który zawiera substancję czynną octan metyloprednizolonu, należący do grupy glikokortykosteroidów. Lek ten wpływa na procesy zapalne i immunologiczne, metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczów, układ krążenia, układ sercowo-naczyniowy, ośrodkowy układ nerwowy, mięśnie szkieletowe, tkankę kostną, tkankę łączną, skórę i błony śluzowe, układ wewnątrzwydzielniczy oraz czynność nerek. Jest stosowany w leczeniu różnych chorób, takich jak choroby reumatyczne, choroby tkanki łącznej, choroby dermatologiczne, choroby alergiczne, procesy zapalne i alergiczne w obrębie oczu, okresy zaostrzeń chorób przewodu pokarmowego, choroby układu oddechowego, choroby układu krwiotwórczego oraz w leczeniu paliatywnym chorób nowotworowych. Lek jest dostępny na receptę.

Depo-medrol z lidokainą

Depo-Medrol z lidokainą to lek składający się z dwóch substancji czynnych: metyloprednizolonu octanu, który należy do grupy glikokortykosteroidów, oraz lidokainy chlorowodorku jednowodnego, silnego leku znieczulającego miejscowo. Jest przeznaczony do stosowania wewnętrznego i może być podawany okołostawowo lub dostawowo. Lek jest wskazany do krótkotrwałego podawania, jako terapia uzupełniająca w okresie ostrego epizodu lub zaostrzenia w następujących schorzeniach: zapalenie błony maziowej w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów oraz reumatoidalne zapalenie stawów. Jest dostępny na receptę.

Medrol

Medrol to silnie działający lek glikokortykosteroidowy dostępny w postaci tabletek. Zawiera substancję czynną metyloprednizolon, która wpływa na procesy zapalne i immunologiczne, a także na metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczów. Lek jest stosowany w leczeniu różnych schorzeń, takich jak choroby reumatyczne, stany alergiczne, ciężka postać astmy czy odrzucenie przeszczepu. Medrol jest dostępny na receptę.

Meprelon

Meprelon to lek, którego substancją czynną jest metyloprednizolon, glikokortykosteroid. Lek ten ma wpływ na procesy zapalne i immunologiczne, a także oddziałuje na metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczów. Meprelon jest stosowany w chorobach, które wymagają układowego przyjmowania glikokortykosteroidów, takich jak zapalne i układowe choroby reumatyczne, choroby autoimmunologiczne, stany alergiczne, wstrząs anafilaktyczny, ciężka postać astmy oraz odrzucenie przeszczepu. Lek jest dostępny na receptę.

Methylprednisolone Sopharma

Methylprednisolone Sopharma to lek, którego substancja czynna – metyloprednizolon – należy do grupy glikokortykosteroidów. Dzięki swoim właściwościom, glikokortykosteroidy przenikają przez błony komórkowe i łączą się ze specyficznymi receptorami w cytoplazmie, a następnie wnikają do jądra komórkowego, stymulując syntezę enzymów. Lek jest stosowany jako leczenie objawowe w przypadkach zaburzeń endokrynologicznych, takich jak pierwotna lub wtórna niedoczynność kory nadnerczy, ostra niedoczynność kory nadnerczy oraz w leczeniu stanu wstrząsu wywołanego niewydolnością kory nadnerczy lub wstrząsu nieodpowiadającego na konwencjonalne leczenie. Lek jest dostępny na receptę.

Methylprednisolone Teva

Methylprednisolone Teva to lek na receptę, który zawiera metyloprednizolonu sodu bursztynian. Jest to substancja czynna należąca do grupy leków zwanych kortykosteroidami. Lek ten ma silne i długotrwałe działanie przeciwzapalne i immunosupresyjne. Stosuje się go w leczeniu wielu chorób, w tym ciężkich chorób zapalnych skóry, astmy oskrzelowej, ostrego niezakaźnego obrzęku gardła, ciężkiego całorocznego alergicznego nieżytu nosa oraz zapalenia jelita grubego i cienkiego (choroba Crohna).

Metypred

Metypred to lek na receptę, którego substancją czynną jest metyloprednizolon. Jest to syntetyczny glikokortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Lek ten łagodzi objawy, ale nie wpływa na przyczynę ich powstawania. Stosowany jest w leczeniu wielu schorzeń i zaburzeń, takich jak choroby reumatyczne, układowe choroby tkanki łącznej, choroby dermatologiczne, alergie czy choroby układu oddechowego.

Skinatan

Skinatan to lek zawierający substancję czynną o nazwie metyloprednizolonu aceponian. Jest to kortykosteroid, który przeznaczony jest do stosowania na skórę głowy u osób dorosłych powyżej 18 roku życia. Skinatan skutecznie zwalcza objawy zapalne i swędzące dermatozy skóry głowy, takie jak: atopowe zapalenie skóry (neurodermit), wyprysk łojotokowy, kontaktowe zapalenie skóry, wyprysk pieniążkowaty oraz nieokreślony wyprysk. Lek ten jest dostępny na receptę.

Solu-Medrol

Solu-Medrol to silny lek o działaniu przeciwzapalnym, immunosupresyjnym oraz minimalnym działaniu mineralokortykoidowym. Stosowany jest w przypadkach, które mogą zagrażać życiu, jak wstrząs anafilaktyczny, a także w neurologii, okulistyce bądź hormonoterapii. Lek jest dostępny na receptę i zawiera metyloprednizolon, należący do grupy glikokortykosteroidów. Głównymi wskazaniami do stosowania są stany zagrażające życiu, jak: wstrząs anafilaktyczny, stan astmatyczny, obrzęk mózgu, śpiączka hipoglikemiczna, a także zachłystowe zapalenie płuc.