MetypredJak działa i kiedy stosujemy Metypred?

Substancją czynną leku jest metyloprednizolon. Metyloprednizolon jest kortykosteroidem, który między innymi, łagodzi objawy stanu zapalnego i usuwa objawy alergiczne.

Lek ten jest stosowany samodzielnie lub razem z innymi lekami przeznaczonymi do leczenia stanu zapalnego w wielu chorobach, takich jak:
– choroby endokrynologiczne
– choroby reumatyczne
– kolagenozy
– choroby skóry
– choroby alergiczne
– choroby oczu
– choroby przewodu pokarmowego
– choroby dróg oddechowych i płuc
– choroby krwi
– nowotwory
– choroby nerek
– choroby neurologiczne
– choroby sercowo-naczyniowe
– inne choroby, np. gruźlicze zapalenie opon mózgowych oraz choroba pasożytnicza nazywana włośnicą.

Lek stosowany jest również w celu:
– zapobiegania odrzuceniu przeszczepów narządów
– zapobiegania nudnościom i wymiotom związanym z leczeniem raka.

Jaki jest skład Metypred, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest metyloprednizolonu sodu bursztynian.
Jedna fiolka zawiera metyloprednizolonu sodu bursztynian w ilości równoważnej 125 mg, 250 mg, 500 mg lub 1000 mg metyloprednizolonu.

Pozostałe składniki to: sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu wodorofosforan bezwodny, sodu wodorotlenek.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Metypred – jak stosować ten lek?

Lek Metypred jest proszkiem do przygotowywania roztworu do wstrzykiwań. Lek jest podawany przez wykwalifikowanych pracowników służby zdrowia. Lek Metypred należy najpierw rozpuścić przy użyciu rozpuszczalnika, a następnie podać we wlewie lub wstrzyknięciu dożylnym lub domięśniowym.

Pacjent otrzymuje najmniejszą możliwą dawkę niezbędną do leczenia choroby. Lekarz decyduje o wyborze dawki w zależności od stanu pacjenta.

Stosowanie u dzieci
Lekarz decyduje o dawkowaniu u noworodków i dzieci w zależności od ciężkości choroby i odpowiedzi na leczenie, a nie w oparciu o wiek i wielkość pacjenta.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedawkowanie jest bardzo mało prawdopodobne, ponieważ dawka leku jest podawana przez wykwalifikowany personel medyczny. W przypadku przedawkowania pacjent zostanie poddany odpowiedniemu leczeniu w celu złagodzenia objawów.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Metypred – czy mogę spożywać alkohol?

Należy unikać picia soku grejpfrutowego podczas leczenia. Sok grejpfrutowy może nasilać działania niepożądane leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Metypred w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek jest podawany podczas ciąży i karmienia piersią tylko wtedy, gdy lekarz uważa, że korzyści z leczenia są większe niż ewentualne zagrożenia dla płodu lub niemowlęcia.

Nie ma dowodów na to, że kortykosteroidy zaburzają płodność.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Metypred i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Metypred – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Metypred. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:


Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Metypred m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:


Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Metypred? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Metypred.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(90 ocen, średnia: 5,94 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.