Konsultacja merytoryczna:

Skinatan

Lek Skinatan zawiera substancję czynną o nazwie metyloprednizolonu aceponian. Skinatan jest lekiem przeciwzapalnym (kortykosteroidem) przeznaczonym do stosowania na skórę głowy u dorosłych w wieku powyżej 18 lat.

Lek Skinatan jest stosowany w leczeniu zapalnych i swędzących dermatoz skóry głowy, takich jak: atopowe zapalenie skóry (neurodermit), wyprysk łojotokowy, kontaktowe zapalenie skóry, wyprysk pieniążkowaty oraz nieokreślony wyprysk u dorosłych w wieku powyżej 18 lat.

Jaki jest skład Skinatan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest metyloprednizolonu aceponian.
1 ml roztworu zawiera 1 mg metyloprednizolonu aceponianu.

Pozostałe składniki to: alkohol izopropylowy i izopropylu mirystynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Skinatan – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

− Jeśli lekarz nie przepisał inaczej, lek Skinatan stosuje się raz na dobę.
− Lek Skinatan nakładać kroplami na zmienioną chorobowo skórę i delikatnie rozetrzeć.
− Leku Skinatan zwykle nie należy stosować u dorosłych dłużej niż 4 tygodnie.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Skinatan jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie stosować leku Skinatan u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Nie ma dostępnych danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności stosowania.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie oczekuje się, aby przedawkowanie (jednorazowe zastosowanie na zbyt dużą powierzchnię skóry) wiązało się z jakimkolwiek zagrożeniem.
Przypadkowe spożycie kilku mililitrów leku Skinatan może mieć działanie hamujące na ośrodkowy układ nerwowy, z uwagi na zawartość alkoholu izopropylowego jako substancji pomocniczej.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Skinatan – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Skinatan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Aby uniknąć jakiegokolwiek zagrożenia dla dziecka, pacjentka nie powinna stosować leku Skinatan, jeśli jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, chyba że lekarz zaleci inaczej.
Jeśli lekarz zaleci stosowanie leku Skinatan w czasie karmienia piersią, nie należy nanosić leku na piersi. Nie wolno dopuścić do kontaktu dziecka z leczonymi obszarami skóry.
Nie ma dostępnych danych dotyczących wpływu metyloprednizolonu na płodność u ludzi.

Ulotka Skinatan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Skinatan, 1 mg/mL, roztwór na skórę (Methylprednisoloni aceponas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 231.56 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Skinatan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Skinatan, 1 mg/mL, roztwór na skórę (Methylprednisoloni aceponas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 269.46 KB

Cena - ile kosztuje Skinatan?

Cena Skinatan i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Skinatan.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Skinatan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Trzy substancje czynne – paracetamol, kofeina i fenylefryna to cios wymierzony w grypę i przeziębienie. Jedna tabletka zawiera składniki, które pomogą zwalczyć gorączkę, bóle mięśniowe, a także udrożnią nos i ułatwią oddychanie.

Połączenie witaminy D oraz witaminy K. Suplement diety Solevitum D3+K2 rekomendowany jest do stosowania w celu uzupełnienia codziennej diety w te dwa składniki. Obie substancje pomagają utrzymać kości w dobrej kondycji.

Suplement, którego zadaniem jest uzupełnienie diety w potas, magnez oraz witaminę B. Stosowanie preparatu, wspomaga prawidłowy proces związany z kurczliwością mięśni zapobiegając kurczą nóg, drganiu powiek i tym podobnym objawom.

Gastroval stosuje się ptzy zaburzeniach normalnego trawienia.

LADY COMP BASIC jest urządzeniem stanowiącym doskonałą alternatywę dla standardowych metod antykoncepcyjnych. Dzięki codziennemu mierzeniu temperatury, określa kiedy możliwe jest zajście w ciąże (dni płodne, owulacja), a kiedy nie (dni niepłodne).

1,649.00 

HERBATA ŻURAWINOWA Fix to wyjątkowy produkt przeznaczony do stosowania w postaci naparu lub orzeźwiającego napoju. Doskonale urozmaica codzienną dietę i zachwyca swoim zapachem oraz smakiem.

Ziele Wierzbownicy drobnokwiatowej to produkt szczególnie wskazany dla mężczyzn i pomocny przy zaburzeniach funkcjonowania układu moczowo-płciowego lub przy łagodnym przeroście prostaty. Produkt naturalny bogaty we flawonoidy i sterole roślinne.

XEROSTOM GEL Żel zastępujący ślinę to preparat, który pobudza wydzielanie śliny. Działa nawilżająco na jamę ustną i gardło, łagodzi uczucie pragnienia z powodu braku śliny oraz eliminuje problemy związane z mówieniem…

CYCLOVENA to złożony suplement diety, który wspomaga krążenie żylne i przywraca zmęczonym nogom uczucie lekkości. Ogranicza przepuszczalność naczyń krwionośnych i zmniejsza obrzęki.

Prezerwatywy Durex Fether Elite Emoji to produkt dla wielbicieli maksymalnej bliskości. Przez to, że są cieńsze niż klasyczne prezerwatywy zapewniają większe wrażenia. Co więcej, przyjemność ich stosowania maksymalizuje dodatkowa ilość lubrykantu.

Szukasz preparatu, który przeciwdziała ugryzieniom owadów? Oto Spray z naturalnymi olejkami roślinnymi Hit zawierający naturalne składniki, których zapach nie jest tolerowany przez najbardziej uciążliwe owady – kleszcze, komary i meszki.

Calcium 300 czyste hypoalergiczne to preparat stanowiący bogate źródło wapnia, który przyczynia się do prawidłowego wzrostu i funkcjonowania kości oraz zębów. Redukuje objawy alergii.

LIŚĆ SZAŁWII APTEO to produkt przeznaczony do przygotowywania ziołowego naparu, który łagodzi zaburzenia trawienne oraz senne. Działa wykrztuśnie i ściągająco oraz odpowiada za unormowanie poziomu cukru w organizmie.

W suplemencie diety Kelp 150mcg jako źródło jodu zastosowano organiczne wodorosty. Jod to jeden z najważniejszych pierwiastków niezbędnych dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmu. Każda tabletka zawiera 150mcg jodu.

BIAŁY JELEŃ Hipoalergiczny żel do higieny intymnej z aloesem to łagodnie działający produkt myjący. Oczyszcza i odświeża wrażliwe sfery kobiecego ciała. Reguluje pH i działa regenerująco oraz przeciwzapalnie.

Yerba mate to napar z ostrokrzewu paragwajskiego, który w Ameryce Południowej jest traktowany jako zamiennik kawy. Produkt marki Intenson Yerba mate Orzeźwienie z trawą cytrynową charakteryzuje się wspaniałym smakiem z wyraźną cytrusową nutą.

SILICEA ORIGINAL Żel + Biotyna to suplement diety, który korzystnie oddziałuje na stan włosów i skóry. Zwiększa ich wytrzymałość, elastyczność i giętkość, zdecydowanie poprawiając ich wygląd.

Wysokiej jakości susz – Dr Gaja Pokrzywa ziele cięte służy do sporządzania ziołowej herbatki. Pokrzywa jest cenionym surowcem, który korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu oddechowego i odpornościowego.

Preparat do nacierania i stosowania u niemowląt powyżej 6 m.ż. i małych dzieci w chorobach górnych dróg oddechowych, przebiegających z katarem lub kaszlem (przeziębienie, grypa, zapalenie oskrzeli, zapalenie gardła). U dorosłych i…

Calcium o smaku bananowym, zawiera wapń, który jest niezbędnym składnikiem dla utrzymania równowagi elektrolitowej organizmu oraz dla sprawnego funkcjonowania nerwów i mięśni oraz dla procesów krzepnięcia krwi i dla zdrowia układu…