Olfen 75

Olfen 75 ampułki zawiera diklofenak sodowy, należący do grupy tzw. niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), działający przeciwreumatycznie, przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz chlorowodorek lidokainy stosowany jako miejscowy środek znieczulający. W mechanizmie działania leku Olfen 75 istotne znaczenie ma hamowanie biosyntezy prostaglandyn, które odgrywają zasadniczą rolę w patogenezie procesu zapalnego, bólu i gorączki.

Olfen 75 stosuje się w leczeniu:
• zaostrzeń zapalnych lub zwyrodnieniowych postaci choroby reumatycznej: reumatoidalnego zapalenia stawów, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, zapalenia kości i stawów, zapalenia stawów kręgosłupa, zespołów bólowych związanych ze zmianami w kręgosłupie, reumatyzmu pozastawowego
• ostrych napadów dny
• kolki nerkowej i wątrobowej
• bólów spowodowanych pourazowymi i pooperacyjnymi stanami zapalnymi i obrzękami

Jaki jest skład Olfen 75, jakie substancje zawiera?

Jedna ampułka 2 ml zawiera substancje czynne: diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum) 75 mg oraz chlorowodorek lidokainy (Lidocaini hydrochloridum) 20 mg,

substancje pomocnicze: N- acetylocysteinę, disodu edytynian, glikol propylenowy, makrogol 400, sodu
wodorotlenek, wodę do wstrzykiwań.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających: ,

Dawkowanie preparatu Olfen 75 – jak stosować ten lek?

Lek należy stosować ściśle według zaleceń lekarza.
Nie należy przekraczać zalecanych dawek i okresu leczenia.
Ogólnym zaleceniem jest dostosowanie przez lekarza dawki indywidualnie dla każdego pacjenta
i stosowanie najmniejszej skutecznej dawki przez możliwie najkrótszy okres.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do
lekarza.

Dorośli
Lek stosuje się zazwyczaj w dawce 75 mg – jedna ampułka na dobę, w głębokim wstrzyknięciu w górny zewnętrzny kwadrant pośladka. Wyjątkowo, w ciężkich przypadkach (np.: napad bólu kolkowego), dawka dobowa może zostać zwiększona do dwóch wstrzyknięć po 75 mg, w odstępie kilku godzin (po jednym wstrzyknięciu w każdy pośladek). Można również podać jedną ampułkę 75 mg w skojarzeniu z inną formą leku Olfen 75 (tabletki, kapsułki doodbytnicze), niestosując większej dawki niż 150 mg na dobę.

Dzieci i młodzież
Nie zaleca się stosowania leku Olfen 75 w ampułkach u dzieci i młodzieży ze względu na dawkę.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak informacji na temat przedawkowania lekiem Olfen 75.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Olfen 75 – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Olfen 75 z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Olfen 75 w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
W okresie ciąży, podczas pierwszych dwóch trymestrów, o ile nie jest to absolutnie konieczne, nie należy stosować leku Olfen 75. Stosowanie w trzecim trymestrze jest przeciwwskazane.

Ulotka Olfen 75 – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Olfen 75? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

16 komentarzy do “Olfen 75”

 1. Mam 74 lata. Wzrost 168, waga 72 kg. Od 2021 a może jeszcze wcześniej (nie pamiętam) do dzisiaj zażywam Olfen 75 w związku z bólem kolan. Nie otrzymałem żadnych wskazówek od lekarza co do sposobu zażywania leku, a sam nie przeczytałem ulotki uważnie .
  Codziennie zażywałem 1 tabletkę dziennie. Za każdym razem ból kolan ustępował, pozostawało jedynie lekkie pobolewanie.
  Oprócz dziennej senności i wyczuwalnego niewielkiego zmęczenia nie odczuwałem innych skutków ubocznych o których pisze się w ulotce.
  Oprócz Olfen 75 codziennie zażywałem Mamantine 10 mg (pamięć) , Zachron 10mg (choresterol), Tritase 10 (nadciśnienie), każdy lek 1 tabletka dziennie.
  Obecnie od 5 miesięcy zażywam Olfen 75 1 tabletkę co dwa, trzy dni. Za każdym razem po zażyciu 1 tabletki, tabletka ból kolan ustępował na mniej więcej 36-48 godzin. Po tym czasie ból powracał. Zmniejszenie użycia Olfen 75 z 1x tabletki dzienne na 1x tabletkę na dwa, trzy dni zastosowałem od momentu kiedy uważnie przeczytałem ulotkę z której dowiedziałem się o poważnych skutkach ubocznych. Sam jestem zaskoczony że po tak długim okresie codziennego zażywania 1 tabletki dziennie nie wystąpiły żadne poważne skutki uboczne.

  Odpowiedz
 2. Barbara
  12 maja 2022
  Jestem po 4 dawce Olfenu -ból wszystkich stawów zmalał prawie o 60 %.Ale też mam lekkie zawroty głowy ,mimo,że biorę tabletki.Ale wolę to niż ból całego mojego szkieletu

  Odpowiedz
 3. Nie mam jakichkolwiek skutków ubocznych POZA wypryskami na buzi, jestem po 5 zastrzykach i zero efektów nadal boli, trwa to już ponad miesiąc

  Odpowiedz
 4. Równiez żle się czuje po tym leku, straszny ból brzucha, biegunka a teraz po 7 dniach stosowania pojawiły sie masakryczne zawroty głowy …. ledwo chodzę …

  Odpowiedz
 5. Wyłam z bólu po 5 zastrzykach w znacznym stopniu ból zelżał oczywiście boli mnie nadal szczególnie jak idę np. do toalety /ból prawej nogi całej/ biorę mydocalm ,sirdalud, Doreta 75mg choruję już 4 tydzień i powolutku wracam do zdrowia ,ale kiedy będzie koniec kto to wie jestem dobrej myśli najważniejsze że już mogę przesłać całą noc bez bólu

  Odpowiedz
  • Nie mam żadnych objawów ubocznych. Podobnie jak p. Elżbieta, czuję znaczną ulgę. Jestem w trakcie II serii zastrzyków.

   Odpowiedz
 6. Po pierwszym zastrzyku po ok. 8 godz wystapila biegunka, meczylam sie caly dzien :( nudności wystepowaly również.

  Odpowiedz
 7. przyjelam dopiero 2 zastrzyki okfenu i jestem przeszczesliwa…bol prawie minal, bezwład nog ustepuje…cudowny lek wg mnie…dwa tyg. stosowalam rozne lek tabletki , np. dikloberl, ketonal, voltaren bez efektu…polecam, fakt trochę kreci się , ale chodze…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz