Konsultacja merytoryczna:

Dermatol Gemi

Dermatol Gemi

Stany zapalne skóry, rany sączące, owrzodzenia, drobne krwawienia.

Jaki jest skład Dermatol Gemi, jakie substancje zawiera?

Bizmutu galusan zasadowy (Bismuthi subgallas) 1 g/ 1 g.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Dermatol Gemi – jak stosować ten lek?

Stosować miejscowo na zmienioną chorobowo skórę od 2 do 3 razy na dobę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawy przedawkowania są mało prawdopodobne przy stosowaniu miejscowym na skórę, unikać należy jednak\ jego długotrwałego stosowania.

Po podaniu doustnym mogą wystąpić objawy zatrucia: białkomocz, biegunka, odczyny skórne i czasami surowicze zapalenie skóry.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dermatol Gemi – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dermatol Gemi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i podczas karmienia piersią. Brak odnośnych danych nieklinicznych na temat wpływu zasadowego galusanu bizmutu na płodność.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Dermatol Gemi

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej GEMI

Ulotka Dermatol Gemi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki dla pacjenta.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dermatol Gemi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

DERMATOL GEMI 1g/g, proszek do stosowania na skórę

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Cena - ile kosztuje Dermatol Gemi?

Cena Dermatol Gemi i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Dermatol Gemi.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Dermatol Gemi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz