DicloduoJak działa i kiedy stosujemy Dicloduo?

Diklofenak należy do grupy leków niesteroidowych o działaniu przeciwzapalnym, jest pochodną kwasu aminofenylooctowego. Oprócz działania przeciwzapalnego ma właściwości przeciwbólowe i przeciwgorączkowe oraz hamuje agregację płytek krwi.
Diklofenak nie wpływa na metabolizm glukozy. Mechanizm działania diklofenaku, tak jak i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, polega na hamowaniu syntezy cyklooksygenazy prostaglandynowej, warunkującej występowanie stanu
zapalnego.

Lek DicloDuo stosuje się:

W leczeniu objawowym:
– zapalnych postaci chorób reumatycznych (np. reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe stawów);
– reumatycznych i pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł i tkanek miękkich okołostawowych.

Przeciwbólowo:
– po zabiegach chirurgicznych;
– w bolesnym miesiączkowaniu.

REKLAMA


Zadbaj o zdrowe kości i stawy

Wypróbuj innowacyjny suplement diety wspierający zdrowie stawów. Produkt poprawia ruchomość stawów oraz dostarcza niezbędnych substancji odżywczych pozwalających zachować zdrowe kości.

TabletkiOcenaCena
ProFlexen 9.4Sprawdź!

SKŁAD

Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy, w tym 25 mg w peletkach dojelitowych i 50 mg w peletkach o przedłużonym uwalnianiu.

Inne składniki leku w peletkach dojelitowych to: celuloza mikrokrystaliczna, powidon K 25, krzemionka koloidalna bezwodna, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1) z dodatkiem 0,28 mg sodu wodorotlenku (1N), glikol propylenowy, talk.

Inne składniki leku w peletkach o przedłużonym uwalnianiu to: celuloza mikrokrystaliczna, powidon K 25, krzemionka koloidalna bezwodna, amoniowego metakrylanu kopolimer (typ B) – Eudragit RS 100, amoniowego metakrylanu kopolimer (typ A) – Eudragit RL 100, cytrynian trietylu, talk.

Inne składniki leku w otoczce kapsułki to: tytanu dwutlenek (E171), indygotyna (E132), woda oczyszczona, żelatyna. Inne składniki leku w tuszu na otoczce kapsułki to: szelak, glikol propylenowy, tytanu dwutlenek (E171).

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Dicloduo – jak stosować ten lek?

Lek należy stosować ściśle według wskazań lekarza. Nie należy przekraczać zalecanych dawek i okresu leczenia.
W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się lekarzem lub farmaceutą.

Dorośli
Dawkę należy ustalać indywidualnie, zależnie od wskazań i stanu pacjenta.
Zalecana dawka dobowa wynosi do 150 mg diklofenaku sodowego (2 kapsułki).
Dorosłym podaje się zwykle 1 kapsułkę leku DicloDuo 75 mg na dobę. W razie potrzeby dawkę tę można zwiększyć do 2 kapsułek na dobę (2 razy po 75 mg diklofenaku sodowego). W szczególnie ciężkich przypadkach można podawać po 2 kapsułki leku DicloDuo 75 mg 1 raz na dobę, przez krótki okres (raz 150 mg diklofenaku sodowego). Kapsułki należy przyjmować najlepiej w czasie posiłków. Kapsułki nie należy rozgryzać ani rozdrabniać.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.
Ogólnym zaleceniem jest dostosowanie przez lekarza dawki indywidualnie dla każdego pacjenta i stosowanie najmniejszej skutecznej dawki przez możliwie najkrótszy okres.

Stosowanie leku DicloDuo u dzieci i młodzieży:
Ze względu na wielkość dawki, lek nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży.

Stosowanie leku DicloDuo u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby:
Należy zachować ostrożność w przypadku podawania leku u osób z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby.

Stosowanie leku DicloDuo u pacjentów w podeszłym wieku:
Brak przeciwwskazań. Lek należy stosować ostrożnie u osób w podeszłym wieku. W przypadku osób w podeszłym wieku i osób z małą masą ciała zaleca się stosowanie najmniejszej skutecznej dawki.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego zażycia leku przez dziecko, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przedawkowanie może wywołać wymioty, krwotok z przewodu pokarmowego, biegunkę, zawroty głowy, szumy uszne lub drgawki. W przypadku znacznego zatrucia może nastąpić ostra niewydolność nerek i uszkodzenie wątroby. Nie istnieje specyficzne antidotum dla diklofenaku. Leczenie jest objawowe.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dicloduo – czy mogę spożywać alkohol?

Kapsułki należy przyjmować najlepiej w czasie posiłków, popijając płynem. Nie rozgryzać.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dicloduo w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Diklofenak może być stosowany podczas ciąży tylko wtedy, gdy lekarz uzna to za niezbędne. W związku z tym należy zawsze skonsultować się z lekarzem przed zażywaniem leku DicloDuo podczas ciąży. Stosowanie leku DicloDuo w trzecim trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Dicloduo i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Dicloduo – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Dicloduo. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Dicloduo m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Dicloduo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Dicloduo.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(125 ocen, średnia: 5,70 na 10)

14 OPINIE O LEKU

  1. Po pierwszej tabletce potworny ból żołądka, biegunka,wymioty,osłabienie- konieczna wizyta u lekarza.
    Mam zmiany zwyrodnieniowe biodra może i pomógł na ból nogi,ale to nie ma znaczenia bo żołądek mój ledwo żyje.
    Dodam, że problemy żołądkowe są mi obce i nie miewam takich sensacji.

  2. od3 lat szukałam coś na ból ręki/mam 20lat parkinsona/ i ból zniknął po 1 tabletce,teraz sobie myśle jak długo mogę brać czy leczą ,czy tylko chwilowo dają pożyć bez bólu. Nie mogę zbyt długo brać , bo mam polipy,wątrobę w złym stanie.

  3. Ja otrzymalam ten lek na wypisie szpitalnym (2 razy dziennie) i biore go razem z lekami neurologicznymi i jestem zadowolona. Dodatkowo dostalam ochrone na zoladek wiec nie jest on podrazniony a co najwazniejsze lek pomaga i w koncu czuje sie lepiej .

  4. Przy zażywaniu diclo Duo wskazane jest zażywanie leku ochronnego na zoladek. Ja biorę codziennie. Nie mam żadnych dolegliwości żołądkowych. Zdarzyło mi się kilka razy wypić alkohol i też nic się nie działo. Czego nie polecam bo każdy organizm reaguje inaczej. Brałam różne leki przeciwbólowe i nic nie pomagało dopiero diclo Duo uśmierzył ból przy ostrogach.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.