Konsultacja merytoryczna:

Dexak 50

Dexak 50 jest lekiem przeciwbólowym należącym do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).

Stosowany jest w objawowym leczeniu umiarkowanego i ciężkiego ostrego bólu gdy doustne podawanie nie jest odpowiednie, np. bólu pooperacyjnego, bólu w przebiegu kolki nerkowej i bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej.

Jaki jest skład Dexak 50, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest trometamol deksketoprofenu (73,80 mg) co odpowiada 50 mg deksketoprofenu (INN).
Inne składniki to: alkohol (etanol 96%), sodu chlorek, sodu wodorotlenek i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Dexak 50 – jak stosować ten lek?

Dexak 50 należy zawsze przyjmować dokładnie według zaleceń lekarza. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Lekarz poinformuje pacjenta o wielkości dawki leku Dexak 50, która będzie uzależniona od typu, ciężkości i okresu występowania objawów u pacjenta. Zalecana dawka wynosi 50 mg deksketoprofenu (1 ampułka leku Dexak 50) w odstępach co 8 do 12 godzin. Jeżeli jest to konieczne, dawkę można powtórzyć już po 6 godzinach. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej, która wynosi 150 mg deksketoprofenu (3
ampułki leku Dexak 50).

Dexak 50 jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania i należy go stosować jedynie w fazie ostrego bólu (nie dłużej niż 2 dni). Lekarz zastosuje leczenie doustnymi lekami przeciwbólowymi gdy tylko to będzie możliwe.

U pacjentów w podeszłym wieku z niewydolnością nerek i u pacjentów z zaburzeniami nerek lub wątroby nie należy przekraczać dawki 50 mg leku Dexak 50 na dobę (co odpowiada 1 ampułce leku).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku podejrzenia przedawkowania leku należy powiadomić lekarza lub farmaceutę lub udać się do oddziału ratunkowego w najbliższym szpitalu. Należy pamiętać, aby zabrać ze sobą opakowanie leku lub ulotkę dla pacjenta.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dexak 50 – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Dexak 50 z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dexak 50 w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Dexak 50 w ciąży lub w okresie karmienia piersią.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty:
– należy poinformować lekarza o ciąży lub o planach zajścia w ciążę, gdyż w tej sytuacji zastosowanie leku Dexak 50 może okazać się niewłaściwe.

Ulotka Dexak 50 – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Dexak 50 (Dexketoprofenum) 50 mg/2ml roztwór do wstrzykiwań lub koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 742 razy

Rozmiar plku 72.63 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dexak 50 m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Dexak 50 (Dexketoprofenum) 50 mg/2ml roztwór do wstrzykiwań lub koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 310 razy

Rozmiar plku 189.43 KB

Cena - ile kosztuje Dexak 50?

Cena Dexak 50 i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Dexak 50.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Dexak 50? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie No Spa 40 mg tabletki (Opakowanie: 20 )No Spa 40 mg tabletki (Opakowanie: 20 ) jest lekiem o działaniu rozkurczającym mięśnie gładkie, stosowanym przy dolegliwościach trawiennych lub bolesnym miesiączkowaniu.

Lek rozkurczowy No Spa 40 mg może być stosowany przy chorobach dróg żółciowych, moczowych lub przewodu pokarmowego.
Efekt działania No Spa 40 mg tabletki (Opakowanie: 20 )No Spa 40 mg zawiera drotawerynę, która działa rozkurczająco na wszystkie…

9.69 

Ayurdent Zahncreme Classic (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

18.99 

Zastosowanie Weleda Arnica Comp./ Cuprum maść natłuszczająca (Opakowanie: 50 ml)Weleda Arnica Comp./ Cuprum maść natłuszczająca (Opakowanie: 50 ml) jest lekiem homeopatycznym przeznaczonym do leczenia chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Obszary zastosowania obejmują zaburzenia metabolizmu tkanek i krążenia krwi w układzie mięśniowo-szkieletowym, bolesne napięcie mięśni, twardnienie mięśni z bólem ciśnieniowym (miogeloza), przekrwienie żylne.Skład10 g (= 11 ml): Składniki…

77.99 

Zastosowanie Emofix maść (Opakowanie: 30 g)Emofix maść (Opakowanie: 30 g) to wyrób medyczny w postaci maści hemostatycznej, która służy zapobieganiu krwawienia z ran skórnych i błon śluzowych. Zmniejsza nieprzyjemne dolegliwości, takie jak uczucie pieczenia i swędzenie. Zabezpiecza przed czynnikami środowiskowymi.
Efekt działania Emofix maść (Opakowanie: 30 g)Emofix maść (Opakowanie: 30 g) zawiera kombinację nasyconych kwasów tłuszczowych, które wykazują wł…

25.99 

Zastosowanie Hetterich tynktura z waleriany (Opakowanie: 100 ml)Hetterich tynktura z waleriany (Opakowanie: 100 ml) to naturalny sposób na skołatane nerwy oraz problemy z zasypianiem. Waleriana znana jest ze swoich uspokajających właściwości. Jeżeli masz problem z zasypianiem (na przykład dlatego, że jesteś podenerwowany), lub przechodzisz ciężki okres w życiu i potrzebujesz czegoś, co pomoże Ci się wyciszyć – Hetterich tynktura z waleriany (Opakowanie: 100…

29.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief