Diclofenacum ELC

Lek Diclofenacum ELC to sterylny roztwór kropli do oczu w pojemnikach jednodawkowych bez dodatku substancji konserwujących. Każda pojedyncza dawka zawiera 0,5 ml roztworu kropli do oczu.

Substancją czynną leku Diclofenacum ELC jest sól sodowa diklofenaku, która ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe i jest przeznaczona do stosowania miejscowego na gałce ocznej.

Lek Diclofenacum ELC ma następujące wskazania terapeutyczne:
– Stan zapalny po operacji zaćmy i innych zabiegach chirurgicznych;
– Profilaktyka obrzęku środkowej części siatkówki (torbielowaty obrzęk plamki) związanego z operacją usunięcia zaćmy z implantacją soczewki;
– Stan zapalny po urazie, w ranie, bez penetracji gałki ocznej (gdy zewnętrzna powłoka nie została przerwana);
– Łagodzenie bólu oka i światłowstrętu po operacji refrakcji rogówki.

Skorzystaj z apteki internetowej o sprawdzonej renomie na rynku niemieckim, która szybko zdobyła zaufanie polskich klientów - kupuj leki bez wychodzenia z domu.

Skład

– Substancją czynna jest sól sodowa diklofenaku. Jeden mililitr leku Diclofenacum ELC zawiera 1 mg soli sodowej diklofenaku.

– Pozostałe składniki to: kwas borowy, boraks, powidon K25, disodu edetynian, makrogologlicerolu rycynooleinian, arginina, kwas solny (rozcieńczony), sodu wodorotlenek (rozcieńczony), woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Diclofenacum ELC – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Diclofenacum ELC może być stosowany u pacjentów dorosłych i w podeszłym wieku.

Lek Diclofenacum ELC jest przeznaczony do podawania do oka (lek okulistyczny).

Zalecane dawki leku to:
Operacja oka i jej powikłania:
– przed operacją: 1 kropla, maksymalnie do 5 razy w ciągu 3 godzin poprzedzających operację;
– po operacji: 1 kropla, 3 razy na dobę w dniu operacji, następnie 1 kropla, 3-5 razy na dobę zależnie od potrzeb.

Łagodzenie bólu oka i światłowstrętu; pourazowy stan zapalny:
– 1 kropla co 4 do 6 godzin

O czas trwania leczenia lekiem Diclofenacum ELC należy zapytać lekarza.

W celu zastosowania leku:
1. Najpierw należy umyć ręce
2. Jedną ręką lekko pociągnąć w dół dolną powiekę i przytrzymać ją
3. Odchylić głowę do tyłu
4. Drugą ręką trzymać pojemnik do góry dnem nad okiem, do którego lek ma być podany
5. Ostrożnie ściskać pojemnik aż do zakroplenia kropli leku do oka
6. Zamknąć oko na 30 sekund
7. Pozostawić oko zamknięte i przez pięć minut uciskać palcem kącik oka (po stronie oka sąsiadującej z nosem). Pomaga to zapobiec przedostaniu się leku Diclofenacum ELC do pozostałej części organizmu, zwiększa miejscowe działanie leku i ogranicza działania niepożądane.
8. Nie należy używać soczewek kontaktowych podczas stosowania leku Diclofenacum ELC. Patrz Ostrzeżenia i środki ostrożności.
9. Należy unikać dotknięcia końcówką zakraplacza do oka lub innych powierzchni, ponieważ może to spowodować skażenie zawartości pojemnika.
W przypadku wrażenia, że działanie leku Diclofenacum ELC jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Uwaga: Wyrzucić pojemnik jednodawkowy po użyciu, nawet jeśli nadal znajdują się w nim resztki niezużytego leku. Nigdy nie pozostawiać resztek leku do późniejszego wykorzystania, ponieważ roztwór nie zawiera substancji konserwujących.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przypadkowe połknięcie tego leku nie stanowi niebezpieczeństwa. Podobnie, podanie więcej niż jednej kropli do oka nie stanowi niebezpieczeństwa. W przypadku wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Diclofenacum ELC – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Diclofenacum ELC w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Brak doświadczenia w zakresie stosowania leku Diclofenacum ELC okresie ciąży. Dlatego nie należy stosować tego leku w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, o ile lekarz nie uznał tego za konieczne. Nie należy stosować leku Diclofenacum ELC w ostatnim trymestrze ciąży w związku z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych u matki i nienarodzonego dziecka.

Karmienie piersią
Nie zaleca się stosowania tego leku podczas karmienia piersią, chyba że spodziewane korzyści przewyższają potencjalne ryzyko.

Ulotka Diclofenacum ELC – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Diclofenacum ELC, 0,5 mg/0,5 ml, krople do oczu, roztwór w pojemnik u jednodawkowym (sól sodowa diklofenaku)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Diclofenacum ELC m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Diclofenacum ELC, 0,5 mg/0,5 ml, krople do oczu, roztwór w pojemnik u jednodawkowym (sól sodowa diklofenaku)

Cena Diclofenacum ELC i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Diclofenacum ELC i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę Diclofenacum ELC oraz dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Diclofenacum ELC - forum pacjentów

Stosujesz Diclofenacum ELC? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz