Diclofenacum ELC


ELC Group s.r.o.

Jak działa i kiedy stosujemy Diclofenacum ELC?

Lek Diclofenacum ELC to sterylny roztwór kropli do oczu w pojemnikach jednodawkowych bez dodatku substancji konserwujących. Każda pojedyncza dawka zawiera 0,5 ml roztworu kropli do oczu.

Substancją czynną leku Diclofenacum ELC jest sól sodowa diklofenaku, która ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe i jest przeznaczona do stosowania miejscowego na gałce ocznej.

Lek Diclofenacum ELC ma następujące wskazania terapeutyczne:
– Stan zapalny po operacji zaćmy i innych zabiegach chirurgicznych;
– Profilaktyka obrzęku środkowej części siatkówki (torbielowaty obrzęk plamki) związanego z operacją usunięcia zaćmy z implantacją soczewki;
– Stan zapalny po urazie, w ranie, bez penetracji gałki ocznej (gdy zewnętrzna powłoka nie została przerwana);
– Łagodzenie bólu oka i światłowstrętu po operacji refrakcji rogówki.

Skład

– Substancją czynna jest sól sodowa diklofenaku. Jeden mililitr leku Diclofenacum ELC zawiera 1 mg soli sodowej diklofenaku.

– Pozostałe składniki to: kwas borowy, boraks, powidon K25, disodu edetynian, makrogologlicerolu rycynooleinian, arginina, kwas solny (rozcieńczony), sodu wodorotlenek (rozcieńczony), woda do wstrzykiwań.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Diclofenacum ELC – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Diclofenacum ELC może być stosowany u pacjentów dorosłych i w podeszłym wieku.

Lek Diclofenacum ELC jest przeznaczony do podawania do oka (lek okulistyczny).

Zalecane dawki leku to:
Operacja oka i jej powikłania:
– przed operacją: 1 kropla, maksymalnie do 5 razy w ciągu 3 godzin poprzedzających operację;
– po operacji: 1 kropla, 3 razy na dobę w dniu operacji, następnie 1 kropla, 3-5 razy na dobę zależnie od potrzeb.

Łagodzenie bólu oka i światłowstrętu; pourazowy stan zapalny:
– 1 kropla co 4 do 6 godzin

O czas trwania leczenia lekiem Diclofenacum ELC należy zapytać lekarza.

W celu zastosowania leku:
1. Najpierw należy umyć ręce
2. Jedną ręką lekko pociągnąć w dół dolną powiekę i przytrzymać ją
3. Odchylić głowę do tyłu
4. Drugą ręką trzymać pojemnik do góry dnem nad okiem, do którego lek ma być podany
5. Ostrożnie ściskać pojemnik aż do zakroplenia kropli leku do oka
6. Zamknąć oko na 30 sekund
7. Pozostawić oko zamknięte i przez pięć minut uciskać palcem kącik oka (po stronie oka sąsiadującej z nosem). Pomaga to zapobiec przedostaniu się leku Diclofenacum ELC do pozostałej części organizmu, zwiększa miejscowe działanie leku i ogranicza działania niepożądane.
8. Nie należy używać soczewek kontaktowych podczas stosowania leku Diclofenacum ELC. Patrz Ostrzeżenia i środki ostrożności.
9. Należy unikać dotknięcia końcówką zakraplacza do oka lub innych powierzchni, ponieważ może to spowodować skażenie zawartości pojemnika.
W przypadku wrażenia, że działanie leku Diclofenacum ELC jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Uwaga: Wyrzucić pojemnik jednodawkowy po użyciu, nawet jeśli nadal znajdują się w nim resztki niezużytego leku. Nigdy nie pozostawiać resztek leku do późniejszego wykorzystania, ponieważ roztwór nie zawiera substancji konserwujących.

na odchudzanie

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przypadkowe połknięcie tego leku nie stanowi niebezpieczeństwa. Podobnie, podanie więcej niż jednej kropli do oka nie stanowi niebezpieczeństwa. W przypadku wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Diclofenacum ELC w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Brak doświadczenia w zakresie stosowania leku Diclofenacum ELC okresie ciąży. Dlatego nie należy stosować tego leku w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, o ile lekarz nie uznał tego za konieczne. Nie należy stosować leku Diclofenacum ELC w ostatnim trymestrze ciąży w związku z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych u matki i nienarodzonego dziecka.

Karmienie piersią
Nie zaleca się stosowania tego leku podczas karmienia piersią, chyba że spodziewane korzyści przewyższają potencjalne ryzyko.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Diclofenacum ELC i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka – skutki uboczne

Do pobrania pełna ulotka leku Diclofenacum ELC. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Diclofenacum ELC m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Diclofenacum ELC? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Diclofenacum ELC.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(2 ocen, średnia: 5,50 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.