Delparan

12345678910
(4 ocen, średnia: 4,25 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Delparan jest połączeniem dwóch leków przeciwbólowych, tramadolu i paracetamolu, które działają łącznie w celu złagodzenia bólu.

Delparan jest przeznaczony do leczenia umiarkowanego lub silnego bólu, gdy lekarz stwierdzi, że konieczne jest stosowanie połączenia tramadolu i paracetamolu.

Delparan należy stosować wyłącznie u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Delparan.

Skład

– Substancjami czynnymi są: tramadolu chlorowodorek i paracetamol.
Każda tabletka powlekana zawiera 37,5 mg tramadolu chlorowodorku i 325 mg paracetamolu.

– Pozostałe składniki to: rdzeń tabletki: powłoka Kollicoat IR (kopolimer szczepiony makrogolu i alkoholu poli(winylowego)), skrobia żelowana kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna 101, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), hydroksypropyloceluloza (Hyproloza), celuloza mikrokrystaliczna 102, magnezu stearynian; otoczka tabletki: Opadry II Beige 85F97409: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 3 350, talk, żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek czarny (E 172).

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: , .

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować ściśle według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lekarz dostosuje dawkę leku do nasilenia bólu i wrażliwości pacjenta na odczuwany ból. Z zasady należy stosować najmniejszą dawkę, która powoduje złagodzenie bólu. Delparan należy stosować możliwie jak najkrócej.

Stosowanie u dorosłych i młodzieży (w wieku co najmniej 12 lat)
Jeżeli lekarz nie zalecił inaczej, zalecaną dawką dla dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat są 2 tabletki.

W razie potrzeby można przyjąć kolejne dawki, zgodnie z zaleceniami lekarza. Najkrótszy odstęp między dawkami musi wynosić co najmniej 6 godzin.

Nie wolno przyjmować więcej niż 8 tabletek leku Delparan na dobę.

Nie wolno przyjmować tabletek leku Delparan częściej, niż zalecił lekarz.

Pacjenci w podeszłym wieku
U pacjentów w podeszłym wieku (powyżej 75 lat) wydalanie tramadolu może być opóźnione. Lekarz zaleci takim pacjentom wydłużenie przerw między kolejnymi dawkami leku.

Ciężka choroba (niewydolność) wątroby lub nerek/pacjenci poddawani dializie
Pacjenci z ciężką niewydolnością wątroby i (lub) nerek nie powinni przyjmować leku Delparan. Jeśli niewydolność jest lekka lub umiarkowana, lekarz może zalecić wydłużenie przerw między kolejnymi dawkami leku.

Stosowanie u dzieci (w wieku poniżej 12 lat)
Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: , .

Przedawkowanie

W takim przypadku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze. Istnieje ryzyko uszkodzenia wątroby, które może się ujawnić w późniejszym czasie.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Delparan może wywołać senność. Ponieważ alkohol może nasilać senność, najlepiej unikać spożywania alkoholu w trakcie stosowania leku Delparan.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować tego leku podczas ciąży, ponieważ zawiera on tramadol. W razie zajścia w ciążę w trakcie stosowania leku Delparan, należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem kolejnych dawek.

Niewielkie ilości tramadolu mogą przenikać do mleka matki. Dlatego nie należy stosować tego leku w okresie karmienia piersią.

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here