Konsultacja merytoryczna:

Dexketoprofen Adamed

Dexketoprofen Adamed, 50 mg/2 ml, roztwór do wstrzykiwań / do infuzji jest lekiem przeciwbólowym należącym do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).

Stosowany w leczeniu ostrego bólu o nasileniu umiarkowanym i ciężkim, gdy stosowanie tabletek nie jest odpowiednie, np. bólu pooperacyjnego, bólu w przebiegu kolki nerkowej (silny ból nerek) i bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej.

Skład

• Substancją czynną leku jest deksketoprofen z trometamolem. Każda ampułka o pojemności 2 ml zawiera 73,80 mg deksketoprofenu z trometamolem, co odpowiada 50 mg deksketoprofenu (INN).

• Pozostałe składniki to: alkohol (etanol 96%), sodu chlorek, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), sodu pirosiarczyn i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Dexketoprofen Adamed – jak stosować ten lek?

Ten lek będzie podawany pacjentowi przez lekarza prowadzącego lub pielęgniarkę domięśniowo (wstrzykiwany w mięsień) lub dożylnie (wstrzykiwany do żyły).
Lekarz poinformuje pacjenta o wielkości dawki leku Dexketoprofen Adamed, która będzie uzależniona od typu, ciężkości i okresu występowania objawów u pacjenta. Generalnie, zalecana dawka to 1 ampułka (50 mg) leku Dexketoprofen Adamed podawana co 8 do 12 godzin. Jeżeli jest to konieczne, dawkę można powtórzyć już po 6 godzinach. W żadnym wypadku nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej, która wynosi 150 mg leku Dexketoprofenu Adamed (3 ampułki).
Leczenie za pomocą wstrzyknięcia (iniekcji) będzie stosowane jedynie w fazie ostrego bólu (nie dłużej niż 2 dni). Lekarz zastosuje leczenie doustnymi lekami przeciwbólowymi, gdy tylko to będzie możliwe.
U pacjentów w podeszłym wieku z niewydolnością nerek i u pacjentów z zaburzeniami nerek lub wątroby nie należy przekraczać dawki 50 mg leku Dexketoprofen Adamed na dobę (1 ampułka).

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować tego leku u dzieci i młodzieży (w wieku poniżej 18 lat).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki tego leku, należy natychmiast powiadomić lekarza lub farmaceutę lub udać się do oddziału ratunkowego w najbliższym szpitalu. Należy pamiętać, aby zabrać ze sobą opakowanie leku lub ulotkę leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dexketoprofen Adamed – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dexketoprofen Adamed w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie stosować leku Dexketoprofen Adamed w ostatnich trzech miesiącach ciąży lub w okresie karmienia piersią. W przypadku wątpliwości należy poradzić się lekarza.
Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, gdyż w tej sytuacji zastosowanie leku Dexketoprofen Adamed może okazać się niewłaściwe. Kobiety w ciąży lub planujące zajście w ciążę powinny unikać stosowania tego leku. Stosowanie leku w każdym etapie ciąży musi odbywać się wyłącznie zgodnie z zaleceniem lekarza.

Nie zaleca się stosowania leku Dexketoprofen Adamed u kobiet planujących ciążę lub podczas diagnostyki niepłodności.

Ulotka Dexketoprofen Adamed – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Dexketoprofen Adamed, 50 mg/2 ml, roztwór do wstrzykiwań / do infuzji (Dexketoprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 205.64 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dexketoprofen Adamed m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Dexketoprofen Adamed, 50 mg/2 ml, roztwór do wstrzykiwań / do infuzji (Dexketoprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 303.17 KB

Cena - ile kosztuje Dexketoprofen Adamed?

Cena Dexketoprofen Adamed i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Dexketoprofen Adamed.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Dexketoprofen Adamed? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Linomag olejek do kąpieli dla dzieci i niemowląt (Opakowanie: 400 ml)Linomag olejek do kąpieli dla dzieci i niemowląt (Opakowanie: 400 ml) to delikatny olejek nawilżający do stosowania przy kąpieli. Nadaje się do stosowania u dzieci o skórze wrażliwej, suchej i skłonnej do podrażnień.

Olejek do kąpieli Linomag może być stosowany od 1. miesiąca życia. Łagodzi podrażnienia…

Zastosowanie Feminovit + DHA kapsułki (Opakowanie: 30 )Feminovit + DHA kapsułki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety, zawierający zestaw niezbędnych witamin, składników mineralnych oraz kwasów Omega 3, przeznaczony dla kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią.

Produkt zawiera m.in. żelazo elementarne Ferronyl® (o wysokiej przyswajalności) oraz 200 mg kwasu dokozaheksaenowego (DHA).

Kapsułka preparatu jest mała i łatwa do połknięcia. Efekt działania Feminovit +…

Zastosowanie Aspargin tabletki (Opakowanie: 75 )Aspargin tabletki (Opakowanie: 75 ) to lek przeznaczony do stosowania przy niedoborach magnezu lub potasu oraz przy wysokim ryzyku niedoboru. Stosuje się go wspomagająco przy chorobach układu sercowo-naczyniowego i w innych stanach wymagających uzupełnienia tych dwóch minerałów.Efekt działania Aspargin tabletki (Opakowanie: 75 )Preparat dostarcza potasu i magnezu w postaci łatwo przyswajalnych soli kwasu asparaginowego. Magnez pełni wiele funkcji w organizmie…

Zastosowanie A-Derma Dermalibour+ krem regenerujący do twarzy i ciała (Opakowanie: 50 ml)Specjalistyczny A-Derma Dermalibour+ krem regenerujący do twarzy i ciała (Opakowanie: 50 ml) wspomaga leczenia zapewniając intensywną regenerację skóry przy stanach zapalnych skóry czy zmianach wirusowych, np. opryszczka, pęknięcia skóry wokół ust, liszaje czy inne podrażnienia skórne. Zawierając w składzie cynk oraz miedź działa przeciwzapalnie, wspierają…

Zastosowanie Protego woda morska Baby (Opakowanie: 30 ml)Protego woda morska Baby (Opakowanie: 30 ml) to naturalny, izotoniczny roztwór wody morskiej, pozyskanej z głębin Oceanu Atlantyckiego, bogaty w naturalne składniki mineralne i pierwiastki śladowe.

Spray, do codziennej higieny nosa, jest odpowiedni dla dorosłych, dzieci oraz niemowląt powyżej 1 miesiąca życia.

Preparat może być stosowany pomocniczo w czasie nieżytu nosa, zapalenia zatok oraz kataru siennego…