AMOXICILLIN-1A PHARMA

KATEGORIA:
ANTYBIOTYKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

AMOXICILLIN-1A PHARMA - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku AMOXICILLIN-1A PHARMA. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku AMOXICILLIN-1A PHARMA w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących tenlek (forum o lekach).

REZERWACJA LEKU W APTECE - AMOXICILLIN-1A PHARMA CENA, REFUNDACJA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA AMOXICILLIN-1A PHARMA? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Amoxicillin-1A Pharma jest antybiotykiem. Należy do grupy antybiotyków zwanej penicylinami.
Stosuje się go w leczeniu zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na amoksycylinę.

Lek Amoxicillin-1A Pharma stosuje się w:
Ÿ leczeniu zakażeń uszu, gardła, nosa i zatok;
Ÿ leczeniu zakażeń w obrębie klatki piersiowej, takich jak zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc;
Ÿ leczeniu zakażeń pęcherza moczowego;
Ÿ zapobieganiu zapaleniu wsierdzia podczas zabiegów chirurgicznych w obrębie jamy ustnej lub gardła;
Ÿ leczeniu wczesnego stadium boreliozy (spowodowanej ukąszeniem kleszcza);
Ÿ leczeniu choroby wrzodowej żołądka wywołanej przez bakterie Helicobacter pylori.

SKŁAD AMOXICILLIN-1A PHARMA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną jest amoksycylina (w postaci amoksycyliny trójwodnej).

Każda tabletka powlekana Amoxicillin-1A Pharma 500 mg zawiera 574 mg amoksycyliny trójwodnej, co odpowiada 500 mg amoksycyliny.

Każda tabletka powlekana Amoxicillin-1A Pharma 750 mg zawiera 861 mg amoksycyliny trójwodnej, co odpowiada 750 mg amoksycyliny.

Każda tabletka powlekana Amoxicillin-1A Pharma 1000 mg zawiera 1148 mg amoksycyliny trójwodnej, co odpowiada 1000 mg amoksycyliny.

Inne składniki leku to:
Rdzeń tabletki: magnezu stearynian, poliwidon (K25), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), celuloza mikrokrystaliczna.
Otoczka: tytanu dwutlenek, talk, hypromeloza.

JAKIE JEST DAWKOWANIE AMOXICILLIN-1A PHARMA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą. Tabletek nie należy kruszyć ani żuć.

Zwykle stosowana dawka u dorosłych i u dzieci w wieku powyżej 12 lat wynosi od 750 mg do 3000 mg amoksycyliny na dobę w dwóch lub trzech dawkach podzielonych.

Zwykle stosowana dawka u dzieci o masie ciała mniejszej niż 40 kg wynosi od 40 do 90 mg/kg masy ciała na dobę w dwóch lub trzech dawkach podzielonych.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI AMOXICILLIN-1A PHARMA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W razie zażycia zbyt dużej ilości leku (przedawkowania) należy zwrócić się do lekarza lub udać się bezpośrednio do szpitala. Należy pokazać opakowanie leku. Najbardziej prawdopodobnymi objawami przedawkowania są: nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek Amoxicillin-1A Pharma można przyjmować przed jedzeniem, w trakcie lub po posiłku.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ AMOXICILLIN-1A PHARMA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Dane uzyskane u ograniczonej liczby kobiet, które przyjmowały lek w okresie ciąży, nie wskazują na niepożądany wpływ amoksycyliny na przebieg ciąży ani na stan zdrowia płodu lub noworodka. Ze względów bezpieczeństwa amoksycylinę należy stosować w okresie ciąży jedynie wtedy, gdy w opinii lekarza potencjalne korzyści przeważają nad możliwym ryzykiem. Lek w niewielkich ilościach przenika do mleka kobiecego, dlatego w niektórych przypadkach może być konieczne przerwanie karmienia piersią.

ULOTKA LEKU AMOXICILLIN-1A PHARMA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – AMOXICILLIN-1A PHARMA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNEAMOXICILLIN-1A PHARMA OPINIE PACJENTÓW - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here