Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma

Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma to skuteczny antybiotyk, który działa bakteriobójczo na wiele rodzajów bakterii wywołujących zakażenia. Preparat ten zawiera dwa różne leki: amoksycylinę i kwas klawulanowy. Amoksycylina, należąca do grupy penicylin, może czasami być zahamowana, ale kwas klawulanowy, drugi aktywny składnik, przeciwdziała temu unieczynnieniu. Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma jest stosowany u dorosłych i dzieci w leczeniu wielu rodzajów zakażeń, takich jak ciężkie zakażenia ucha, nosa i gardła, zakażenia dróg oddechowych, zakażenia dróg moczowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich, w tym zakażenia stomatologiczne, zakażenia kości i stawów, zakażenia w obrębie jamy brzusznej oraz zakażenia narządów płciowych u kobiet. Jest również stosowany u dorosłych i dzieci w celu zapobiegania zakażeniom związanym z poważnymi zabiegami operacyjnymi. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma jest antybiotykiem działającym bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia. Zawiera dwa różne leki zwane: amoksycyliną i kwas klawulanowym. Amoksycylina należy do grupy leków zwanych “penicylinami”, których działanie niekiedy może być zahamowane (unieczynnienie). Drugi aktywny składnik (kwas klawulanowy) przeciwdziała temu unieczynnieniu.

Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma jest stosowany u dorosłych i dzieci w leczeniu następujących zakażeń:
• ciężkie zakażenia ucha, nosa i gardła
• zakażenia dróg oddechowych
• zakażenia dróg moczowych
• zakażenia skóry i tkanek miękkich w tym zakażenia stomatologiczne
• zakażenia kości i stawów
• zakażenia w obrębie jamy brzusznej
• zakażenia narządów płciowych u kobiet.

Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma jest stosowany u dorosłych i dzieci w zapobieganiu zakażeniom związanym z poważanymi zabiegami operacyjnymi.

Jaki jest skład Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma, jakie substancje zawiera?

• Substancjami czynnymi leku są amoksycylina i kwas klawulanowy. Każda fiolka zawiera amoksycylinę sodową w ilości odpowiadającej 1000 mg amoksycyliny i potasu klawulanian w ilości odpowiadającej 200 mg kwasu klawulanowego.

Nie ma innych składników.
Lekarz, pielęgniarka lub farmaceuta przygotują lek do wstrzyknięcia, z zastosowaniem odpowiednich płynów (jak woda do wstrzykiwań lub płyn do wstrzykiwań lub infuzji).

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:
,

Dawkowanie preparatu Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma – jak stosować?

Pacjent nigdy nie będzie samodzielnie przyjmował tego leku. Lek będzie podawany pacjentowi przez wykwalifikowaną osobę, taką jak lekarz lub pielęgniarka.

Zalecane dawki są następujące:
Zwykle stosowana dawka – (1000 mg + 200 mg), podawana co 8 godzin.
Zapobieganie zakażeniom związanym z zabiegami operacyjnymi – (1000 mg + 200 mg), podawana przed zabiegiem w czasie wprowadzania do znieczulenia.
Dawka może się różnić w zależności od rodzaju zabiegu. Lekarz może powtórzyć dawkę, jeśli
zabieg trwa dłużej niż 1 godzinę.

Dzieci o masie ciała poniżej 40 kg
• Wszystkie dawki są ustalane w zależności od masy ciała dziecka w kilogramach.

Dzieci w wieku 3 miesięcy i powyżej – (25 mg + 5 mg) na każdy kg masy ciała, podawane co 8 godzin.

Dzieci w wieku poniżej 3 miesięcy lub masie ciała mniejszej niż 4 kg – (25 mg + 5 mg) na każdy kg masy ciała, podawane co 12 godzin.

Pacjenci z chorobami nerek i wątroby
• Jeśli u pacjenta występują choroby nerek, dawka leku może być zmieniona. Lekarz prowadzący może dobrać inną moc lub inny lek.
• Jeśli u pacjenta występują choroby wątroby, lekarz prowadzący będzie dokładnie kontrolował jego stan zdrowia i mogą być wykonywane częstsze badania pod kątem czynności wątroby.

Jak podawany jest lek Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma
• Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma podawany jest we wstrzyknięciu dożylnym lub w infuzji dożylnej.
• Podczas stosowania leku Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma zalecane jest picie dużej ilości płynów.
• Zwykle lek Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma nie jest podawany dłużej niż przez 2 tygodnie bez powtórnej kontroli stanu zdrowia pacjenta przez lekarza.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Podanie pacjentowi dawki większej niż zalecana jest mało prawdopodobne ale jeśli pacjent uważa, że podano mu dawkę leku Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma większą niż zalecana należy natychmiast skontaktować się z lekarzem prowadzącym, farmaceutą lub pielęgniarką. Mogą wystąpić takie objawy jak niestrawność (nudności, wymioty lub biegunka) lub konwulsje.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki przed zastosowaniem tego leku.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma

Apta Medica Internacional d.o.o.

Ulotka Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Amoxicillin + clavulanic acid AptaPharma. Podziel się doświadczeniami na forum.