Amoclan BID

Lek AMOclan BID jest antybiotykiem stosowanym doustnie w celu leczenia zakażeń wywołanych bakteriami wrażliwymi na ten rodzaj antybiotyku. Należy on do grupy antybiotyków zwanych penicylinami. Lek zawiera dwie substancje czynne: amoksycylinę i kwas klawulanowy.

Lek AMOclan BID jest stosowany w leczeniu:
• zapalenia dróg oddechowych (uszu, nosa, zatok przynosowych, migdałków podniebiennych, gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc),
• zapalenia pęcherza moczowego,
• zakażenia skóry i tkanek miękkich,
• ropnia okołozębowego (zakażenie dziąsła otaczającego ząb, objawiające się bólem, zaczerwienieniem i obrzękiem dziąsła).

Jaki jest skład Amoclan BID, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są amoksycylina i kwas klawulanowy.

5 ml zawiesiny zawiera 400 mg amoksycyliny w postaci amoksycyliny trójwodnej i 57 mg kwasu klawulanowego w postaci klawulanianu potasu.

Ponadto lek zawiera: gumę ksantan, kwas bursztynowy, krzemionkę koloidalną, aspartam, hypromelozę, substancję smakową Golden Syrup, substancję smakową pomarańczową, krzemu dwutlenek.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Amoclan BID – jak stosować ten lek?

Zazwyczaj stosowana dawka (25 mg + 3,6 mg) na kg masy ciała na dobę.
W leczeniu ciężkich zakażeń lekarz może zwiększyć dawkę do (45 mg + 6,4 mg) na kg masy ciała na dobę.
Dzieci o masie ciała 40 kg i powyżej powinny otrzymywać dawkę zalecaną dla dorosłych.
Dzieciom o masie ciała powyżej 40 kg można podawać lek w tabletkach (jeśli mogą połykać tabletki).
Szczególowe tabele z informacją o dawkowaniu znajdują się w załączonej ulotce.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zażycia większej, niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Mogą wystąpić objawy przedawkowania:
• nudności, wymioty,
• biegunka,
• z moczu mogą wytrącać się kryształki amoksycyliny (powodujące zmętnienie, a nawet utrudnienie oddawania moczu)

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Amoclan BID – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy zażywać na początku posiłku, aby zapobiec wystąpieniu niestrawności. W czasie stosowania leku, szczególnie w dużych dawkach, zaleca się picie dużej ilości płynów, co najmniej 2 litry na dobę (woda, napoje bezalkoholowe i bezkofeinowe), aby nie dopuścić do tworzenia się kryształków amoksycyliny w moczu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Amoclan BID w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa, że może być w ciąży lub karmi piersią.Należy unikać stosowania leku w okresie ciąży (zwłaszcza w pierwszym trymestrze), chyba, że lekarz uzna zastosowanie tego leku za bezwzględnie konieczne. Do mleka matki przenikają śladowe ilości leku, mogące wywołać uczulenie niemowlęcia karmionego piersią.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Amoclan BID i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Amoclan BID – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Amoclan BID. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

AMOclan BID (400 mg + 57 mg)/5 ml, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej (Amoxicillinum + Acidum clavulanicum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Amoclan BID m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

AMOclan BID (400 mg + 57 mg)/5 ml, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej (Amoxicillinum + Acidum clavulanicum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Amoclan BID? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.