Furagina FORTE APTEO MED

Furagina FORTE APTEO MED to lek bez recepty, który jest stosowany w leczeniu zakażeń dolnych dróg moczowych. Zawiera substancję czynną furazydynę, która jest pochodną nitrofuranu i działa na bakterie wywołujące infekcje dolnych dróg moczowych, takie jak E. Coli. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 15 lat.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Furagina FORTE APTEO MED jest lekiem w postaci tabletek do podawania doustnego. Zawiera jako substancję czynną furazydynę, zwaną także furaginą, która jest pochodną nitrofuranu. Furazydyna hamuje rozwój wielu bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych.

Wskazaniem do stosowania leku Furagina FORTE APTEO MED są zakażenia dolnych dróg moczowych.

Skład

Substancją czynną leku jest furazydyna, zwana także furaginą.
Jedna tabletka zawiera 100 mg furazydyny (Furazidinum), poprzednio stosowana nazwa: furagina.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna krzemowana o składzie: celuloza mikrokrystaliczna 98% i krzemionka koloidalna bezwodna 2%, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A).

Dawkowanie

Tabletkę można podzielić na równe dawki.

Podanie doustne. Lek Furagina FORTE APTEO MED należy podawać podczas posiłków. Jednocześnie stosować dietę bogatą w białko. Lek należy popijać dużą ilością płynów.

Zalecana dawka

Dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia

Pierwszy dzień stosowania: 400 mg na dobę w 4 dawkach podzielonych (1 tabletka co 6 godzin); następne dni leczenia: 300 mg na dobę w 3 dawkach podzielonych (1 tabletka co 8 godzin). Lek stosuje się zwykle 7–8 dni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7-8 dniach, należy zwrócic się do lekarza.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 15 roku życia.

Przedawkowanie

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek Furagina FORTE APTEO MED najlepiej jest przyjmować podczas posiłków zawierających białko, ponieważ zwiększa ono wchłanianie leku.

Należy unikać spożywania alkoholu w trakcie leczenia furaginą.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
Nie należy stosować leku Furagina FORTE APTEO MED w pierwszym trymestrze ciąży ani u kobiet w donoszonej ciąży (od 38 tygodnia) i w okresie porodu, gdyż furazydyna może spowodować niedokrwistość hemolityczną u noworodka. Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania w ostatnich trzech miesiącach ciąży (III trymestr).

Karmienie piersią
Z uwagi na przenikanie furaginy do mleka kobiecego, leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią

Prowadzenie pojazdów

Brak danych o wpływie furaginy na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jednak u niektórych pacjentów mogą wystąpić zawroty głowy, senność, zaburzenia widzenia, mogące wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Ulotka Furagina FORTE APTEO MED

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Furagina FORTE APTEO MED (forum)

Stosujesz Furagina FORTE APTEO MED? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Furagina FORTE APTEO MED. Podziel się doświadczeniami na forum.