CRITIPEME

KATEGORIA:
ANTYBIOTYKI
LEKI DERMATOLOGICZNE
LEKI NEUROLOGICZNE
LEKI PULMONOLOGICZNE
LEKI UROLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:
,

CRITIPEME - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku CRITIPEME. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku CRITIPEME w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA CRITIPEME? – OPIS I WSKAZANIA

Critipeme jest antybiotykiem podawanym w infuzji (kroplówce) lub w powolnym wstrzyknięciu, a w szczególnych przypadkach w głębokim wstrzyknięciu domięśniowym.

Cefepim należy do grupy antybiotyków nazwanych cefalosporynami. Antybiotyki te są dość podobne do penicyliny.

Critipeme działa skutecznie na niektóre rodzaje bakterii, wrażliwe na substancję czynną – cefepim.

Lek stosuje się w leczeniu takich zakażeń u dorosłych, jak:
zakażenia płuc (zapalenie płuc);
ciężkie zakażenia pęcherza moczowego i nerek (zakażenia dróg moczowych);
zakażenia skóry i tkanek leżących pod skórą;
gorączka u pacjentów z umiarkowanym lub ciężkim zmniejszeniem liczby niektórych białych krwinek;
zakażenia w obrębie jamy brzusznej (zapalenie otrzewnej, zapalenie pęcherzyka żółciowego).

Cefepim może być również stosowany w celu zapobiegania zakażeniom po operacjach w obrębie jamy brzusznej.

Lek stosuje się w leczeniu takich zakażeń u dzieci, jak:
– ciężkie zakażenia płuc (zapalenie płuc);
– ciężkie zakażenia pęcherza moczowego i nerek (zakażenia dróg moczowych);
– zakażenia skóry i tkanek leżących pod skórą;
– gorączka u pacjentów z umiarkowanym lub ciężkim zmniejszeniem liczby niektórych białych krwinek;
– zakażenia w obrębie mózgu (bakteryjne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych).

SKŁAD CRITIPEME, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną jest cefepim.

Każda fiolka 500 mg zawiera 500 mg cefepimu w postaci cefepimu dichlorowodorku jednowodnego.
Każda fiolka 1 g zawiera 1 g cefepimu w postaci cefepimu dichlorowodorku jednowodnego.
Każda butelka 2 g zawiera 2 g cefepimu w postaci cefepimu dichlorowodorku jednowodnego.

Ponadto lek zawiera L-argininę.

JAKIE JEST DAWKOWANIE CRITIPEME? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek Critipeme jest zwykle podawany przez lekarza lub pielęgniarkę.

Podaje się go:
w powolnym wstrzyknięciu (trwającym od 3 do 5 minut) lub w kroplówce (trwającej do 30 minut) do jednej z żył (podanie dożylne)
lub
w głębokim wstrzyknięciu w duży mięsień pośladkowy (podanie domięśniowe).

Dawkę leku Critipeme ustala lekarz w zależności od wieku pacjenta, jego masy ciała, nasilenia zakażenia i od czynności nerek. Lekarz udzieli wyjaśnień w tej sprawie.

Zwykle stosowana dawka dla dorosłych wynosi od 2 do 4 gramów (g) na dobę. W ciężkich zakażeniach lekarz może zwiększyć dawkę do 6 g na dobę.

Podanie mniejszych dawek może być konieczne u dzieci lub osób z zaburzeniami czynności nerek. O tym decyduje lekarz.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI CRITIPEME, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Ponieważ lek Critipeme jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę, otrzymanie niewłaściwej dawki jest mało prawdopodobne. Jeśli jednak u pacjenta wystąpią działania niepożądane lub sądzi on, że otrzymał zbyt dużą dawkę leku, należy natychmiast powiadomić lekarza.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ CRITIPEME W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że mogła zajść w ciążę lub planuje ciążę, przed otrzymaniem leku powinna poinformować o tym lekarza lub personel medyczny.

Jeśli pacjentka otrzymuje ten lek, nie powinna karmić piersią, gdyż niewielkie jego ilości przenikają do mleka kobiecego i w ten sposób do karmionego niemowlęcia.

Należy poradzić się lekarza przed rozpoczęciem stosowania leku Critipeme.

ULOTKA LEKU CRITIPEME – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – CRITIPEME CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNEREZERWACJA LEKU W APTECE - CRITIPEME CENA, REFUNDACJA

CRITIPEME OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here