Konsultacja merytoryczna:

Levoxa

Nazwa tego leku to Levoxa. Levoxa zawiera jako substancję czynną lewofloksacynę, która należy do grupy leków nazywanych antybiotykami. Lewofloksacyna jest antybiotykiem „chinolowym”. Działa bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia w organizmie.

Lek Levoxa, roztwór do infuzji może być stosowany w leczeniu następujących zakażeń bakteryjnych:
– płuc, u pacjentów z zapaleniem płuc
– układu moczowego, w tym nerek lub pęcherza
– gruczołu krokowego, w przypadku długotrwałego zakażenia
– skóry i tkanki podskórnej, w tym mięśni; czasami nazywa się to „tkankami miękkimi”.

W niektórych sytuacjach Levoxa, roztwór do infuzji, może być stosowany w zapobieganiu chorobie płuc zwanej wąglikiem, która może wystąpić po kontakcie z bakteriami wywołującymi wąglika lub w leczeniu tej choroby.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Levoxa:

Skład

Substancją czynną jest lewofloksacyna (w postaci półwodnej).

1 ml roztworu do infuzji zawiera 5 mg lewofloksacyny. Każda fiolka 50 ml roztworu do infuzji zawiera 250 mg lewofloksacyny i każda fiolka 100 ml roztworu do infuzji zawiera 500 mg lewofloksacyny.

Pozostałe składniki to: sodu chlorek, kwas solny 5N (do ustalenia pH) i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie / stosowanie

Jak podaje się lek Levoxa, roztwór do infuzji
– Levoxa, roztwór do infuzji jest przeznaczony do stosowania w szpitalach.
– Lek zostanie podany pacjentowi przez lekarza lub pielęgniarkę w postaci wstrzyknięcia. Wstrzyknięcie wykonuje się do jednej z żył pacjenta i będzie to trwało pewien czas (nazywane jest to infuzją dożylną).
– Levoxa roztwór do infuzji w dawce 250 mg podaje się przez 30 minut lub dłużej.
– Levoxa roztwór do infuzji w dawce 500 mg podaje się przez 60 minut lub dłużej.
– Tętno i ciśnienie tętnicze krwi pacjenta będzie ściśle monitorowane. Wynika to stąd, że bardzo szybkie bicie serca i chwilowe obniżenia ciśnienia tętniczego krwi są możliwymi działaniami niepożądanymi, które obserwowano w trakcie infuzji podobnych antybiotyków. Jeśli podczas infuzji ciśnienie tętnicze krwi pacjenta zauważalnie zmniejsza się, należy natychmiast przerwać infuzję.

Jaką dawkę leku Levoxa, roztworu do infuzji należy zastosować
Jeśli pacjent nie jest pewny, dlaczego otrzymuje lek Levoxa, lub ma jakiekolwiek pytania odnośnie stosowanej dawki leku Levoxa, powinien zwrócić się do lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty.
– Lekarz zdecyduje, jaką dawkę leku Levoxa otrzyma pacjent.
– Dawka zależy od rodzaju i miejsca zakażenia.
– Długość leczenia zależy od ciężkości zakażenia.

Dorośli i pacjenci w podeszłym wieku
– Zapalenie płuc: 500 mg raz lub dwa razy na dobę.
– Zakażenia układu moczowego, w tym zakażenia nerek i pęcherza moczowego: 500 mg raz na dobę.
– Zakażenia gruczołu krokowego: 500 mg raz na dobę.
– Zakażenia skóry i tkanki podskórnej, w tym mięśni: 500 mg raz lub dwa razy na dobę.
– Choroba płuc wywołana przez bakterie wąglika: 500 mg raz na dobę.

Dorośli i pacjenci w podeszłym wieku z zaburzeniami czynności nerek
Lekarz może zalecić podawanie mniejszej dawki.

Ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym
Podczas stosowania tego leku i przez 2 dni po zakończeniu jego stosowania należy unikać bezpośredniego promieniowania słonecznego. Skóra pacjenta stanie się bardziej wrażliwa na słońce, co może doprowadzić do oparzenia, uczucia mrowienia i pojawienia się dużych pęcherzy na skórze, jeśli pacjent nie zachowa następujących środków ostrożności:
– stosować kremy z wysokim filtrem UV
– zawsze należy nosić nakrycie głowy i ubranie zakrywające ręce i nogi
– unikać opalania.

Przedawkowanie

Jest mało prawdopodobne, aby lekarz lub pielęgniarka podali za dużą dawkę leku. Lekarz lub pielęgniarka będą kontrolować postępy leczenia i sprawdzać, jaki lek pacjent otrzymuje. Jeśli pacjent nie jest pewien, dlaczego otrzymuje dawkę leku, zawsze powinien zapytać.

Jeśli pacjent otrzyma zbyt dużą dawkę leku Levoxa, mogą wystąpić następujące objawy: drgawki (napad padaczkowy), uczucie splątania, zawroty głowy, zaburzenia świadomości, drżenia mięśniowe i zaburzenia serca prowadzące do nierównej pracy serca, także nudności.

Pokarm, napoje (alkohol)

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować tego leku, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko.

Levoxa ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Levoxa, 5 mg/ml, roztwór do infuzji (Levofloxacinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 37 razy

Rozmiar plku 297.92 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Levoxa m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Levoxa, 5 mg/ml, roztwór do infuzji (Levofloxacinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 27 razy

Rozmiar plku 351.93 KB

Levoxa cena

Cena Levoxa i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Levoxa.

Levoxa opinie - forum pacjentów

Stosujesz Levoxa? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz