LEVOFLOXACIN GENOPTIM

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Na tej stronie znajdziecie Państwo informacje o leku LEVOFLOXACIN GENOPTIM. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować lek LEVOFLOXACIN GENOPTIM oraz jakie jest zalecane dawkowanie tego leku. Ponadto w poniższym opisie zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami, wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Macie Państwo możliwość sprawdzenia listy leków zawierających takie same substancje czynne. Na końcu tej strony znajdują się opinie innych pacjentów stosujących lek LEVOFLOXACIN GENOPTIM. Państwo także możecie podzielić się własnymi doświadczeniami, do czego gorąco zachęcamy.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku LEVOFLOXACIN GENOPTIM w formacie pdf. Ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności.

Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Zaimplementowaliśmy także narzędzie umożliwiające zamówienie leku w najbliższej aptece w Państwa okolicy, bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Skorzystanie z narzędzia powoduje przeniesienie do zewnętrznego portalu, gdzie macie Państwo możliwość sprawdzenia: jaka jest cena danego leku, czy lek jest refundowany, jaki jest poziom refundacji, czy lek jest na receptę, czy bez recepty.

WSKAZANIA

Nazwa leku to Levofloxacin Genoptim. Levofloxacin Genoptim zawiera substancję czynną o nazwie lewofloksacyna, która należy do grupy leków nazywanej antybiotykami. Lewofloksacyna jest antybiotykiem chinolonowym. Jej działanie polega na zabijaniu bakterii wywołujących zakażenia w organizmie.

Lek Levofloxacin Genoptim stosuje się w leczeniu zakażeń:
• zatok
• płuc, u osób z przewlekłymi zaburzeniami oddychania lub zapaleniem płuc
• układu moczowego, w tym nerek i pęcherza moczowego
• gruczołu krokowego, kiedy zakażenie jest długotrwałe
• skóry i tkanki podskórnej, w tym mięśni, czasami określanych mianem „tkanek miękkich”

W niektórych sytuacjach lek Levofloxacin Genoptim może być stosowany w zapobieganiu chorobie płuc zwanej wąglikiem, która może wystąpić po kontakcie z bakteriami wywołującymi wąglika, lub może być stosowany w leczeniu tej choroby.

SKŁAD

Substancją czynną leku jest lewofloksacyna. Każda tabletka powlekana zawiera 250 mg lewofloksacyny w postaci lewoflokascyny półwodnej. Pozostałe składniki leku to:
• Rdzeń tabletki: krospowidon (typu A), hypromeloza (15 cP), celuloza mikrokrystaliczna i magnezu stearynian
• Otoczka tabletki: hypromeloza (6 cP), tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, żelaza tlenek czerwony (E 172), polisorbat 80

DAWKOWANIE

Stosowanie leku
• Lek przyjmuje się doustnie.
• Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.
• Tabletki można przyjmować podczas posiłku lub w dowolnym czasie między posiłkami.

Należy chronić skórę przed światłem słonecznym
Podczas przyjmowania tego leku i przez 2 dni po zakończeniu jego stosowania nie należy przebywać bezpośrednio na słońcu. Wynika to z faktu, że wskutek zwiększenia wrażliwości skóry na słońce, może dojść do jej poparzenia, mrowienia lub wytworzenia pęcherzy w przypadku nieprzestrzegania następujących zaleceń:
• należy pamiętać o stosowaniu kremu z wysokim filtrem słonecznym
• należy zawsze nosić kapelusz i ubranie okrywające ramiona i nogi
• należy unikać solarium

W przypadku stosowania preparatów żelaza, suplementów cynku, leków zobojętniających kwas żołądkowy, didanozyny lub sukralfatu
• Nie należy przyjmować tych leków w tym samym czasie co lek Levofloxacin Genoptim.
• Należy je przyjąć co najmniej 2 godziny przed przyjęciem lub 2 godziny po przyjęciu leku Levofloxacin Genoptim.

Jaką dawkę należy stosować
• Lekarz zdecyduje, jaką dawkę leku Levofloxacin Genoptim należy przyjmować.
• Dawka leku zależy od rodzaju i miejsca zakażenia.
• Czas trwania leczenia zależy od ciężkości zakażenia.
• Jeśli pacjent ma wrażenie, że działanie leku jest za słabe lub zbyt silne, nie należy samemu zmieniać dawki, lecz należy poradzić się lekarza.

Dorośli i pacjenci w podeszłym wieku

Zapalenie zatok
· Dwie tabletki leku Levofloxacin Genoptim, 250 mg, raz na dobę, codziennie.

Zakażenia płuc u osób z przewlekłymi zaburzeniami oddychania
• Dwie tabletki leku Levofloxacin Genoptim, 250 mg, raz na dobę, codziennie.

Zapalenie płuc
• Dwie tabletki leku Levofloxacin Genoptim, 250 mg raz lub dwa razy na dobę, codziennie.

Zakażenia dróg moczowych, w tym nerek lub pęcherza moczowego
• Jedna lub dwie tabletki leku Levofloxacin Genoptim, 250 mg, codziennie.

Zakażenia gruczołu krokowego
• Dwie tabletki leku Levofloxacin Genoptim, 250 mg, raz na dobę, codziennie.

Zakażenia skóry i tkanki podskórnej, w tym mięśni
• Dwie tabletki leku Levofloxacin Genoptim, 250 mg raz lub dwa razy na dobę, codziennie.

Dorośli i pacjenci w podeszłym wieku z zaburzeniami czynności nerek
Lekarz może zalecić mniejszą dawkę leku.

Dzieci i młodzież
Nie należy stosować tego leku u dzieci i młodzieży.

PRZEDAWKOWANIE

W razie przypadkowego przyjęcia większej niż zalecana liczby tabletek, należy niezwłocznie poradzić się lekarza lub uzyskać innego rodzaju poradę lekarską. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku, aby lekarz wiedział, jaki lek był stosowany. Mogą pojawić się następujące objawy: drgawki, uczucie splątania, zawroty głowy, zaburzenia świadomości, drżenia mięśniowe i zaburzenia serca, wywołujące nierówne bicie serca oraz nudności (mdłości) lub zgaga.

JEDZENIE I PICIE

Lek Levofloxacin Genoptim można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia. Tabletkę należy popijać wodą.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Nie należy stosować leku, jeśli:
• pacjentka jest w ciąży, może zajść w ciążę lub istnieje podejrzenie, że jest w ciąży
• pacjentka karmi piersią lub planuje karmienie piersią

W ciąży lub w okresie karmienia piersią przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

ULOTKA


CHPL


Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here