Konsultacja merytoryczna:

Levofloxacinum B.Braun

Lek nazywa się Levofloxacinum B. Braun. Levofloxacinum B. Braun zawiera lewofloksacynę. Należy ona do grupy leków zwanych antybiotykami. Jest to antybiotyk z grupy chinolonów. Jego działanie polega na zabijaniu bakterii, które wywołują zakażenia w organizmie ludzkim.

Lek Levofloxacinum B. Braun może być stosowany w leczeniu następujących zakażeń:
· płuc, u osób z zapaleniem płuc;
· dróg moczowych, w tym nerek lub pęcherza;
· gruczołu krokowego, jeśli występuje długotrwałe zakażenie;
· skóry i warstw pod skórą, w tym mięśni. Są one niekiedy nazywane „tkankami miękkimi”.

W pewnych wyjątkowych sytuacjach lek Levofloxacinum B. Braun można stosować w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa zakażenia płuc bakterią wąglika lub nasilenia choroby po narażeniu na bakterię wywołującą wąglika.

Jaki jest skład Levofloxacinum B.Braun, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest lewofloksacyna.
1 ml roztworu do infuzji zawiera 5 mg lewofloksacyny w postaci lewofloksacyny półwodnej.
Każda butelka o pojemności 100 ml zawiera 500 mg lewofloksacyny w postaci lewofloksacyny półwodnej.
Każda butelka o pojemności 50 ml zawiera 250 mg lewofloksacyny w postaci lewofloksacyny półwodnej.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: sodu chlorek, kwas cytrynowy jednowodny, sodu wodorotlenek (do ustalania pH) i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Levofloxacinum B.Braun – jak stosować ten lek?

Jeśli pacjent nie wie, dlaczego przepisano mu lek Levofloxacinum B. Braun, lub w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących dawki leku Levofloxacinum B. Braun, należy zwrócić się do lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty.
· Lekarz zdecyduje, jaką dawkę Levofloxacinum B. Braun należy podać.
· Dawka jest określana w zależności od rodzaju i miejsca zakażenia.
· Długość leczenia zależy od ciężkości zakażenia.

Dorośli i pacjenci w podeszłym wieku
· zapalenie płuc: 500 mg raz lub dwa razy na dobę;
· zakażenie dróg moczowych, w tym także nerek lub pęcherza: 500 mg raz na dobę;
· zapalenie gruczołu krokowego: 500 mg raz na dobę;
· zakażenie skóry i tkanek pod skórą, w tym także mięśni: 500 mg raz lub dwa razy na dobę.

Dorośli i pacjenci w podeszłym wieku z zaburzeniami czynności nerek
Lekarz może zdecydować o zastosowaniu mniejszej dawki.

Dzieci i młodzież
Lek Levofloxacinum B. Braun jest przeciwwskazany u dzieci i młodzieży.

Ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym
Należy unikać bezpośredniego narażenia na działanie promieniowania słonecznego, jeśli przyjmuje się ten lek i przez 2 dni od dnia przerwania leczenia z uwagi na to, że skóra może być bardziej wrażliwa na promienie słoneczne. Może ona ulec poparzeniu, może pojawić się świąd lub pęcherze, jeśli pacjent nie podejmie następujących środków ostrożności:
· należy używać kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym;
· należy zawsze nosić okrycie głowy, ramion i nóg;
· należy unikać solariów.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jest mało prawdopodobne, aby lekarz lub pielęgniarka podali pacjentowi większą niż zalecana dawkę leku. Lekarz prowadzący i pielęgniarka będą kontrolowali przebieg choroby i leki przyjmowane przez pacjenta. Zawsze w przypadku wątpliwości dotyczących dawki leku, należy porozmawiać z lekarzem.
W przypadku przedawkowania leku Levofloxacinum B. Braun mogą wystąpić następujące działania niepożądane: napady drgawek (atak padaczki), stan splątania, zawroty głowy, obniżony poziom świadomości, drgawki i problemy z sercem prowadzące do zaburzeń rytmu serca oraz mdłości.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Levofloxacinum B.Braun – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Levofloxacinum B. Braun z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Levofloxacinum B.Braun w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować tego leku, jeśli:
· pacjentka jest w ciąży, może zajść w ciążę, lub istnieje podejrzenie ciąży;
· pacjentka karmi piersią lub planuje karmić piersią.

Ulotka Levofloxacinum B.Braun – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Levofloxacinum B. Braun, 5 mg/ml, roztwór do infuzji (Lewofloksacyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 263.31 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Levofloxacinum B.Braun m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Levofloxacinum B. Braun, 5 mg/ml, roztwór do infuzji (Lewofloksacyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 334.18 KB

Cena - ile kosztuje Levofloxacinum B.Braun?

Cena Levofloxacinum B.Braun i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Levofloxacinum B.Braun.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Levofloxacinum B.Braun? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Roślinny produkt leczniczy Apetiherb wskazany jest do stosowania w przypadku braku łaknienia. Syrop zawiera wyciąg z ziół, które stanowią źródło związków goryczkowych. Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci powyż…

Mała, zaokrąglona główka z miękkim włosiem świetnie sprawdzi się w pielęgnacji i oczyszczaniu jamy ustnej. Szczoteczka do zębów marki Chicco jest odpowiednia dla maluchów powyżej 6. miesiąca życia.

Wyjątkowy suplement diety Swanson Cholina &Inozytol łączy w sobie dwie ważne substancje, które w dość szerokim zakresie wspomagają funkcjonowanie organizmu. Są potrzebne m.in. dla właściwego funkcjonowania centralnego układu nerwowego.

Płynna postać witaminy D to zaleta suplementu diety marki Now Foods Vitamin D-3 Extra Strength Liquid. Jedna kropla preparatu zawiera 25mcg cholekalcyferolu, który wspiera miedzy innymi utrzymanie zdrowych kości i zębów.

Jedna tabletka produktu leczniczego Paracetamol Aurovitas 0,5g zawiera 500mg substancji czynnej. Paracetamol działa przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo. Lek jest wskazany do stosowania w leczeniu bólu łagodnego i umiarkowanego oraz gorączki.

Jeśli jesteś osobą, która unika słońca, może Ci grozić niedobór witaminy D. Wyjściem z takiej sytuacji może być stosowanie suplementacji doustnej. Wysoką porcję cholekalcyferolu zawiera preparat Bioaron Witamina D 4000j.m.

Wyrób medyczny Junior-Angin ma postać tabletek do ssania o smaku truskawkowym. Substancjami czynnymi zastosowanymi w jego składzie są: ekstrakt z porostu islandzkiego, pantotenian wapnia oraz glukonian cynku. Preparat działa ochronnie.

Często narażasz swoje stopy na kontakt z różnego rodzaju drobnoustrojami np. ćwicząc boso na zajęciach ruchowych? Jeśli chcesz zabezpieczyć stopy przed grzybicą, brodawkami i kurzajkami, stosuj wyrób medyczny Spray ochronny 3w1 Excilor.

Kompozycja stuprocentowo roślinnych estrów etylowych Omega-3-6-9 uzupełniona o kompleks witamin – A, D, E, K. Suplement diety EstroVita Immuno Kids pomaga uzupełnić codzienną dietę dzieci powyżej 3. roku życia w cenne składniki. Odpowiedni dla…

Olej z nasion konopi siewnej to produkt polecany dla osób, które chcą wzbogacić codzienne posiłki o doskonałe źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Jest to olej z pierwszego tłoczenia, nierafinowany. Przeznaczony do spoż…

Zwiększone zapotrzebowanie na witaminę D3 w okresie jesienno-zimowym wymaga specjalistycznej suplementacji. Wysokiej jakości preparat polecany osobom dorosłym to Naturalna witamina D3 z lanoliny 2000IU.

Aromatyczne naleśniki to idealne śniadanie, a dzięki mieszance Allnutrition Protein Pancakes o smaku waniliowym możesz jeść je nawet codziennie! Wystarczy dodać odmierzoną porcję proszku do wody, wymieszać, chwilę odczekać i smażyć!

Substancją czynną wykorzystaną w produkcie leczniczym Depremin jest wyciąg suchy z ziela dziurawca (612mg w każdej tabletce). Preparat ten jest lekiem roślinnym do stosowania w krótkotrwałym leczeniu objawów łagodnych zaburzeń depresyjnych.

Symbol zastępczy

Preparat przeznaczony do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w witaminę D. Suplement diety Witamina D3 2000IU jest dedykowany osobom dorosłym. Witamina D wspiera m.in. utrzymanie prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

Napar przygotowany z saszetek Herbatka Malina marki Herbapol Kraków ma doskonały smak i orzeźwiający aromat. Skład produktu tworzy owocowo-ziołowa mieszanka z kwiatu hibiskusa, owoców dzikiej róży i malin, wzbogacona naturalnymi aromatami.

Suplement diety GripoMax Miód-imbir polecany jest do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w okresie obniżonej odporności. W składzie zawarto dużą porcję witaminy C, a także ekstrakt z kłącza imbiru oraz sproszkowany miód…

Suplement diety Ascolip Liposomal Vitamin C 500mg o smaku wiśni polecany jest dla dzieci i dorosłych jako uzupełnienie codziennej diety w witaminę C. Preparat zawiera unikalną liposomalną witaminę C zamkniętą w opatentowanej formule Liposhell.

Dr Scott szczoteczka Professional Junior 7780 ma miękkie włosie UltraX, które bardzo delikatnie, a zarazem dokładnie oczyszcza zęby. Produkt rekomendowany dla dzieci od 8. roku życia, polecany także w przypadku podrażnionych i nadwrażliwych dzią…

Preparat przeznaczony do stosowania w okresie zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C (np. stan obniżonej odporności lub dużego stresu). Suplement diety Witamina C Forte 1000 limonka pozwala uzupełnić codzienną dietę także w porcję witaminy B2.