Konsultacja merytoryczna:

Levoftamid

Levoftamid - ulotka, opinie, cena, dawkowanie, zamienniki

Jedna butelka leku Levoftamid 5 mg/ml krople do oczu zawiera 5 ml roztworu zawierającego substancję czynną o nazwie lewofloksacyna.

W jednej kropli odpowiadającej 0,05 ml leku znajduje się 0,256 mg lewofloksacyny półwodnej, co odpowiada 0,250 mg lewofloksacyny.

Lewofloksacyna jest antybiotykiem z grupy zwanej fluorochinolonami (czasem w skrócie nazywanej chinolonami). Działanie leku polega na niszczeniu niektórych rodzajów bakterii, które mogą wywoływać zakażenia.

Lewofloksacyna w postaci kropli do oczu jest stosowana u dzieci, które ukończyły 1 rok życia lub starszych oraz u osób dorosłych w leczeniu zakażeń bakteryjnych obejmujących przednią powierzchnię oka. Jednym z rodzajów zakażenia w tej okolicy jest bakteryjne zapalenie spojówek, które jest zakażeniem powłoki przedniej części oka (spojówki).

Lek Levoftamid krople do oczu nie nadaje się do leczenia zakażeń obejmujących głębsze części oka lub płyn znajdujący się w gałce ocznej. Do leczenia takich głębszych i cięższych zakażeń konieczne jest zastosowanie antybiotyku w tabletkach lub zastrzykach.

Nie zaleca się stosowania leku Levoftamid krople do oczu u dzieci w 1. roku życia.
Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Levoftamid:

Skład

Substancją czynną leku jest lewofloksacyna (w postaci półwodnej) 5 mg/ml.

Pozostałe składniki to:
benzalkoniowy chlorek, sodu chlorek, roztwór sodu wodorotlenku lub kwas solny i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie / stosowanie

Levoftamid krople do oczu przeznaczony jest do stosowania do oka i musi być stosowany na zewnętrzną powierzchnię oka.

U pacjentów powyżej 1 roku życia zalecana dawka wynosi:

DNI 1–2
• Jedna do dwóch kropli do zakażonego oka (oczu) co dwie godziny.
• Lek stosować maksymalnie osiem razy na dobę.

DNI 3–5
• Jedna do dwóch kropli do zakażonego oka (oczu).
• Lek stosować maksymalnie cztery razy na dobę.

Nie ma konieczności modyfikacji dawki u osób w podeszłym wieku.

Zwykle leczenie trwa pięć dni. Lekarz poinformuje pacjenta, jak długo należy stosować krople.

Jeśli pacjent stosuje jakikolwiek inny lek do oczu, należy odczekać co najmniej 15 minut pomiędzy zastosowaniem różnych rodzajów kropli do oczu.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie ma konieczności modyfikacji dawki u dzieci po ukończeniu 1 roku życia i młodzieży. Nie zaleca się stosowania leku Levoftamid u dzieci w pierwszym roku życia.

Przed podaniem kropli:
Jeśli to możliwe, należy poprosić drugą osobę o zakroplenie leku. Przed podaniem kropli pacjentowi należy poprosić tę osobę o przeczytanie niniejszej instrukcji przy pacjencie.
1) Należy umyć ręce.
2) Otworzyć butelkę. Należy zachować ostrożność, aby nie dopuścić do kontaktu między końcówką butelki a okiem, skórą wokół oka lub palcami. Jeżeli jednak do tego dojdzie, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu otrzymania czystej butelki. Odchylić głowę do tyłu w pozycji siedzącej lub leżąc na plecach.
3) Przybliżyć końcówkę butelki do oka.
4) Odciągnąć powiekę dolną ku dołowi i spojrzeć w górę.
5) Lekko nacisnąć butelkę, co spowoduje wypłynięcie jednej kropli do przestrzeni pomiędzy powieką dolną a okiem.
6) Zamknąć na chwilę oko i uciskać palcem wskazującym jego wewnętrzny kącik przez około jedną minutę. W ten sposób można zapobiec wypłynięciu kropli przez kanalik łzowy.
7) Wytrzeć ewentualne resztki roztworu ze skóry wokół oka.
Jeśli konieczne jest podanie dodatkowej kropli, a także gdy leczenie obejmuje również drugie oko, należy powtórzyć czynności opisane w punktach od 3 do 6.
Po użyciu dokładnie zamknąć butelkę zakrętką.

Leku Levoftamid nie wolno wstrzykiwać do wewnętrznej części gałki ocznej.

Przedawkowanie

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki Levoftamid krople do oczu należy przepłukać oko (oczy) wodą i poinformować lekarza lub farmaceutę.

Pokarm, napoje (alkohol)

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek Levoftamid krople do oczu może być stosowany u kobiet w ciąży tylko wtedy, gdy spodziewana korzyść uzasadnia potencjalne ryzyko dla rozwijającego się dziecka.

Mimo, że lewofloksacyna w bardzo małych ilościach przenika do krwi i mleka kobiecego, po podaniu kropli do oczu jest bardzo mało prawdopodobne, aby krople te miały szkodliwy wpływ na rozwijające się dziecko.

Lekarz jest poinformowany o potencjalnym ryzyku i udzieli pacjentce porady, czy w takiej sytuacji stosować lek Levoftamid krople do oczu. Podczas stosowania leku Levoftamid zgodnie z zaleceniami płodność (zdolność do zajścia w ciążę lub spłodzenia dziecka) nie ulega zaburzeniu.

Levoftamid ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Levoftamid, 5 mg/ml, krople do oczu, roztwór Lewofloksacyna (w postaci półwodnej)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 169.79 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Levoftamid m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Levoftamid, 5 mg/ml, krople do oczu, roztwór Lewofloksacyna (w postaci półwodnej)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 160.38 KB

Levoftamid cena

Cena Levoftamid i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Levoftamid.

Levoftamid opinie - forum pacjentów

Stosujesz Levoftamid? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz