Konsultacja merytoryczna:

Quinsair

Quinsair zawiera antybiotyk o nazwie lewofloksacyna. Należy on do grupy antybiotyków nazywanych fluorochinolonami.

Lek Quinsair jest stosowany do leczenia zakażeń płuc wywołanych przez Pseudomonas aeruginosa u osób dorosłych z mukowiscydozą. Jeśli zakażenie nie będzie odpowiednio leczone, będzie nadal prowadziło do uszkodzenia płuc, powodując dalsze problemy z oddychaniem.

Jaki jest skład Quinsair, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest lewofloksacyna. Jedna ampułka zawiera lewofloksacynę półwodną w ilości odpowiadającej 240 mg lewofloksacyny.

Pozostałe składniki to: magnezu chlorek sześciowodny i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Quinsair – jak stosować ten lek?

Ile leku należy stosować?
Wdychać zawartość jednej ampułki (240 mg) dwa razy dobę za pomocą systemu do nebulizacji Zirela. Trwa to około 5 minut, aby przyjąć lek za pomocą nebulizatora.

Kiedy stosować lek?
Inhalacja leku Quinsair o tej samej porze każdego dnia pomaga pamiętać o stosowaniu leku. Lek należy stosować w inhalacji w następujący sposób:
– 1 ampułka rano za pomocą nebulizatora Zirela
– 1 ampułka wieczorem za pomocą nebulizatora Zirela
Najlepiej jest, aby przerwa między dawkami wynosiła około 12 godzin.

Jak długo stosować?
Lek Quinsair stosuje się codziennie przez 28 dni, następnie robi się 28-dniową przerwę, podczas której nie stosuje się inhalacji leku. Po przerwie rozpoczyna się kolejny cykl leczenia. Ważne jest, aby przyjmować lek dwa razy na dobę przez 28 dni leczenia i aby przestrzegać cyklu z 28-dniowymi okresami przyjmowania leku przeplatanymi 28-dniowymi okresami przerwy przez okres zalecany przez lekarza.

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w ząłączonej ulotce w dolnej części tej strony.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy jak najszybciej poinformować lekarza. W razie połknięcia zawartości ampułki nie należy się obawiać, ale trzeba jak najszybciej poinformować lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Quinsair – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Quinsair w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku nie wolno stosować w okresie ciąży lub karmienia piersią. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna powiedzieć o tym lekarzowi.

Ulotka Quinsair – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Quinsair 240 mg roztwór do nebulizacji (Lewofloksacyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Quinsair m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Quinsair 240 mg roztwór do nebulizacji (Lewofloksacyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Quinsair?

Cena Quinsair i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Quinsair.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Quinsair? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

LACIDOENTER to preparat zawierający bakterie probiotyczne, regulujący pracę systemu trawiennego, który przywraca prawidłową florę bakteryjną w jelitach.

Z wiekiem kondycja kości ulega osłabieniu, ich stan może poprawić odpowiednia suplementacja, uzupełniająca niedobory niektórych składników. Dwa z nich – witaminę K2 i D3 dostarczysz, stosując suplement diety D-Vitum forte 2000 j.m…

Poręczny glukometr Accu-Chek Performa Nano niezwykle szybko wykonuje pomiar poziomu glukozy we krwi. Wystarczy minimalna ilość krwi, jedynie 0,6µL, a po 5 sekundach na dużym podświetlanym wyświetlaczu LCD pokazuje się wynik badania.

Stosowanie tranu to najprostszy sposób na uzupełnienie codziennej diety w nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6, a także witaminę A i D. Suplement diety Tran Norweski o aromacie miętowym zawiera wysokiej jakości olej z…

BIOWAP 1400 to suplement diety, który uzupełnia w organizmie poziom wapnia, witaminy K i witaminy D3. Wzmacnia organizm, a szczególnie tkankę kostną i zębową. Wskazany m.in. w okresie intensywnego wzrostu.

W przypadku chorób górnych i dolnych dróg oddechowych podawanie leków poprzez inhalator daje znacznie lepsze wyniki. Inhalator kompresorowy IH 21 marki Beurer to urządzenie godne polecenia dla każdego astmatyka i nie tylko.

Dieta dzieci bywa monotonna, maluchy często odmawiają jedzenia warzyw i owoców, przez co rodzice zmuszeni są do stosowania dodatkowych źródeł witamin i minerały. W takiej sytuacji pomocne mogą być lizaki o smaku malinowym Multinki Kic-Kic.

GLAMUREN to nowoczesny preparat, opracowany w trosce o piękną i zdrową skórę u osób ze skłonnością do łojotoku (skóra tłusta i mieszana) i powstawania zmian trądzikowych.

ENCOPIRIN CARDIO zawiera kwas acetylosalicylowy odpowiedzialny za zatrzymanie czynności trombocytów odpowiadających za tworzenie się zakrzepów. Ogranicza prawdopodobieństwo zawału serca i udaru mózgu

ALEXIS to preparat w postaci płynu przeznaczonego do higieny intymnej na bazie kwasu mlekowego i olejku z drzewa herbacianego, który delikatnie myje i pielęgnuje oraz zwalcza bakterie, jednocześnie przywracając naturalne pH miejsc intymnych.

FILOMAG SKURCZ to suplement diety, który dostarcza organizmowi magnez. Dzięki temu wspomaga funkcjonowanie systemu nerwowego i pobudza organizm. Zapobiega skurczom mięśniowym.

Suplement diety Eve Women's Multiple Vitamin zawiera zestaw najważniejszych witamin i minerałów, które są ważne dla prawidłowego funkcjonowanie organizmu kobiety, a także cenne roślinne ekstrakty. Preparat w postaci żelatynowych kapsułek.

Szyszki chmielu oraz ziele męczennicy to cenione w ziołolecznictwie składniki, które wspierają organizm w okresach zwiększonego napięcia nerwowego. Suplement diety Deprescaps polecany jest jako uzupełnienie diety w składniki pomagające zasnąć.

Nizoral Szampon z ketokonazolem, posiada działanie przeciwgrzybiczne w związku z czym skutecznie niweluje problem łupieżu skóry głowy oraz łupieżu pstrego. Szampon znacznie ogranicza przetłuszczanie się włosów oraz usuwa świąd i ł…

BIOCELL to jeden z suplementów diety, które pozytywnie oddziałują na stan skóry, zwiększając jej stopień nawilżenia i ujędrnienia. Dzięki zawartości kwasu hialuronowego działa od wewnątrz, jednocześnie regenerują…

Suplement diety Syrop Aronia marki Herbapol Lublin to sposób na uzupełnienie codziennej diety w cynk i trzy witaminy – C, D, B6. Preparat pozwala przygotować przepyszny napój o smaku aroniowym, który dodatkowo dostarcza cennych składników.

KomarOff, to preparat stworzony z myślą o ochronie dzieci od 4 roku życia przed uciążliwymi i niebezpiecznymi atakami komarów, meszek i kleszczy. Zawiera połączenie witamin z grupy B z dużą ilością tiaminy, które nadają skó…

Kompaktowy i bardzo prosty w użyciu Inhalator Diagnostic Nano. Dzięki maseczkom w dwóch rozmiarach jest to uniwersalne urządzenie do stosowania zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Służy do inhalacji oraz uł…

Bóle głowy, mięśni, zębów, a także gorączka, z tym wszystkim poradzi sobie Aspirin Pro 500mg. To lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, zawierający kwas acetylosalicylowy.

ZIOŁODIET to ziołowy preparat, który wspomaga proces odchudzania. Przyśpiesza przemianę materii oraz ogranicza uczucie głodu i zmniejsza łaknienie, powodując przyjmowanie mniejszej ilości kalorii.