Bioracef

Bioracef jest antybiotykiem stosowanym u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 5 lat. Lek działa niszcząc bakterie wywołujące zakażenia. Należy do grupy leków nazywanych cefalosporynami.

Bioracef jest stosowany do leczenia zakażeń:
• gardła
• zatok
• ucha środkowego
• płuc lub klatki piersiowej
• układu moczowego
• skóry i tkanek miękkich.

Bioracef może być również stosowany:
• w leczeniu wczesnej postaci choroby z Lyme (boreliozy – zakażenia przenoszonego przez kleszcze).

Jaki jest skład Bioracef, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest cefuroksym. Każda tabletka zawiera 125 mg, 250 mg lub 500 mg cefuroksymu w postaci cefuroksymu aksetylu.

Pozostałe składniki to:
rdzeń: skrobi glikolan sodu, krzemu dwutlenek koloidalny, kroskarmeloza sodowa, skrobia modyfikowana, sodu laurylosiarczan;
otoczka: hypromeloza, tytanu dwutlenek, olej rycynowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Bioracef – jak stosować?

Ten lek ten należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie
Dorośli
Zwykle stosowana dawka leku Bioracef wynosi od 250 mg do 500 mg dwa razy na dobę, w zależności od ciężkości i rodzaju zakażenia.

Dzieci w wieku powyżej 5 lat
Zwykle stosowana dawka leku Bioracef wynosi od 10 mg/kg mc. (nie więcej niż 125 mg) do 15 mg/kg mc. (nie więcej niż 250 mg) dwa razy na dobę, w zależności od ciężkości i rodzaju zakażenia.

W zależności od choroby oraz od tego, jak pacjent reaguje na leczenie, dawka początkowa może być zmieniona lub może być konieczny więcej niż jeden cykl leczenia.

Pacjenci z chorymi nerkami
Jeżeli pacjent ma chore nerki, lekarz może zmienić dawkowanie leku.

Jeśli pacjenta to dotyczy, powinien powiedzieć o tym lekarzowi.

Sposób podawania
Tabletki Bioracef należy połknąć w całości, popijając wodą.

Tabletek nie należy rozgryzać, kruszyć ani dzielić – może to zmniejszyć skuteczność leczenia.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli pacjent przyjął większą niż zalecana dawkę leku Bioracef, mogą wystąpić u niego zaburzenia neurologiczne, w szczególności zwiększa się ryzyko drgawek (napadów padaczkowych).

Niezwłocznie należy skontaktować się z lekarzem lub wezwać pogotowie ratunkowe. Jeśli to możliwe, należy pokazać opakowanie po leku Bioracef.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Bioracef – czy mogę spożywać alkohol?

Bioracef należy przyjmować po posiłku. Pomoże to zwiększyć skuteczność leczenia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Bioracef w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lekarz oceni, czy korzyści dla pacjentki, wynikające ze stosowania leku Bioracef podczas ciąży i karmienia piersią, przeważają nad zagrożeniami dla dziecka.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Bioracef

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Ulotka Bioracef – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Bioracef przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Bioracef m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Sprawdź cenę i dostępność Bioracef w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Bioracef

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Bioracef? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

10 komentarzy do “Bioracef”

  1. Biorę dwie doby na anginę.. ciągle mi nie dobrze, albo wymiotuje. Nie mam w ogole apetytu. Do tego doszly problemy ze snem i jakies takie wewnetrzne poddenerwowanie… musze zmienic antybiotyk niestety…

    Odpowiedz
  2. Nie dokończyłam 2go opakowania Boracefu (zostały 2tabletki z drugiego „listka”. Wiadomo każdy organizm reaguje inaczej ale ja nigdy nie miałam żadnych skutków ubocznych żadnych leków dlatego chce ostrzec innych. Na mnie tabletki zadziałały fatalnie :( od początku przyjmowania leku było mi ciagle niedobrze i mnie modliło. Jednak najgorsze przyszło pod koniec – NIEWYOBRAZALNY ból głowy- miałam wrażenie ze rozsadzi mi czaszkę … do tego ciagle uczucie ze zaraz się zwymiotuje, dreszcze i nagle totalne osłabienie które zwala z nóg.

    Odpowiedz
  3. Po tym antybiotyku mój 6iolatek miał bóle brzucha i biegunkę co potem okazało się zakażeniem bakterią clostridum fatalne w skutkach. Antybiotyk brał na zapalenie ucha.

    Odpowiedz
  4. Podczas stosowania leku bioracef miałam biegunkę. Brałam go na niedoleczona infekcje górnych dróg oddechowych. Nie do końca mi pomógł. Swisty podczas oddechu nadal pozostały.
    W pochwie zaczęło się swędzenie-jeden ze skutków ubocznych, czyli namnożenie się candida. Nie wiem czy to przejdzie,czy powinnam pójść do ginekologa.

    Odpowiedz
  5. Mnie bolało gardło, miałam temperaturę 38 stopni, lekarka przepisała mi BIORACEF 500 , po 2 dniach stosowania już mnie gardło nie bolało, mi pomógł bioracef 500.

    Odpowiedz
  6. Witam.A proszę powiedzieć tak szczerze -po jakim antybiotyku się czujemy dobrze?przeciez to nie witamina.Każdy antybiotyk ma podobne albo takie same skutki uboczne.Leczę właśnie zap.oskrzeli i ucha środkowego.Życzę zdrowia.

    Odpowiedz
  7. po zazyciu pierwszej tabletki stracilem apetyt ,po 10-ciu tabletek czulem sie obrzydliwie,dziala na przewod pokarmowy bardzo szkodliwie.Mialem jechac na toksykologie,mialem wrazenie ze zalatwilem sie nieodwracalnie.Obrrzydliwe trujace lekarstwo.juz nie zaufam lekarzowi.

    Odpowiedz
  8. Bioracef brałam na zapalenie oskrzeli-po 4 dniach słabe efekty leczenia.Bardzo dużo skutków ubocznych-ból głowy,mięśni nie do wytrzymania.Po mnie chorował mąż -na gardło-ten sam lek (zamiennik xiorimar?)to samo działanie.Strasznie osłabia . Najgorszy antybiotyk jaki brałam . Nie polecam.

    Odpowiedz
  9. Biorę Bioracef 250 mg od 4 dni na zapalenie gardła i nie pomaga mi. Idę dzisiaj do lekarza na konsultację i poproszę o coś innego bo mam już dość tej męczarni.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Bioracef. Podziel się doświadczeniami na forum.