Konsultacja merytoryczna:

Concoram

Concoram jest wskazany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, zastępując jednocześnie podawane poszczególne substancje czynne w takich samych dawkach jak w leku Concoram, lecz w oddzielnych tabletkach, u pacjentów, u których uzyskano odpowiednią kontrolę ciśnienia tętniczego.

Jaki jest skład Concoram, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są:

Concoram, 5 mg + 5 mg, tabletki;
5 mg bisoprololu fumaranu i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu)

Concoram, 5 mg + 10 mg, tabletki;
5 mg bisoprololu fumaranu i 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu)

Concoram, 10 mg + 5 mg, tabletki;
10 mg bisoprololu fumaranu i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu) Concoram,

10 mg + 10 mg, tabletki;
10 mg bisoprololu fumaranu i 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).

– Ponadto lek zawiera: krzemionkę koloidalną bezwodną, magnezu stearynian, karboksymetyloskrobię
sodową (typ A), celulozę mikrokrystaliczną

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Concoram – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka: jedna tabletka o mocy przepisanej przez lekarza.
Zwykle nie ma potrzeby modyfikowania dawkowania w przypadku łagodnego lub umiarkowanego zaburzenia czynności wątroby lub nerek. W ciężkim zaburzeniu czynności wątroby lub nerek dawki mogą być zmienione.

Osoby w podeszłym wieku
Nie ma potrzeby modyfikowania dawkowania u osób w podeszłym wieku, jakkolwiek zaleca się ostrożność w przypadku zwiększania dawki.

Sposób stosowania
Tabletkę leku Concoram należy przyjmować rano, z posiłkiem lub bez, popijając niewielką ilością płynu,
bez rozgryzania. Linia podziału na tabletce tylko ułatwia jej rozkruszenie w celu łatwiejszego połknięcia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana ilości tabletek leku Concoram, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Concoram – czy mogę spożywać alkohol?

Alkohol może nasilać działanie leku polegające na obniżaniu ciśnienia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Concoram w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na brak wystarczającego doświadczenia klinicznego, dotyczącego stosowania u kobiet ciężarnych, lek można przyjmować tylko po starannej ocenie stosunku korzyści do ryzyka związanego z leczeniem, dokonanej przez lekarza. W związku z tym w razie ciąży lub planowania ciąży koniecznie należy powiedzieć o tym lekarzowi. W przypadku stosowania leku w czasie ciąży konieczne może być staranne monitorowanie stanu płodu i noworodka.

Nie zaleca się stosowania leku Concoram podczas karmienia piersią.

Ulotka Concoram – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Concoram, 5 mg + 5 mg, 5 mg + 10 mg, 10 mg + 5 mg, 10 mg + 10 mg tabletki

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 91 razy

Rozmiar plku 262.64 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Concoram m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Concoram, 5 mg + 5 mg, 5 mg + 10 mg, 10 mg + 5 mg, 10 mg + 10 mg tabletki

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 54 razy

Rozmiar plku 364.37 KB

Cena - ile kosztuje Concoram?

Cena Concoram i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Concoram.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Concoram? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Ibum Forte kapsułki (Opakowanie: 24 )Ibum Forte kapsułki (Opakowanie: 24 ) to lek przeciwbólowy skierowany do osób dorosłych cierpiących na bóle głowy, zębów, mięśniowo-stawowe, pourazowe, nerwowe, miesiączkowe oraz bóle w przebiegu przeziębienia i grypy. Nadaje się również do niwelowania stanów podgorączkowych.
Efekt działania Ibum Forte kapsułki (Opakowanie: 24 )Ibuprofen to substancja zaliczana do niesteroidowych…

16.80 

Zastosowanie Bioderma Cicabio Arnica+ krem (Opakowanie: 40 ml)Bioderma Cicabio Arnica+ krem (Opakowanie: 40 ml) to krem pielęgnacyjny zmniejszający widoczność siniaków i krwiaków. Jest skuteczny przy obrzękach wywołanych kontuzjami i urazami. Zmniejsza uczucie bólu i łagodzi stan zapalny. Może być stosowany u niemowląt i małych dzieci.
Efekt działania Bioderma Cicabio Arnica+ krem (Opakowanie: 40 ml)Bioderma Cicabio Arnica+ krem (Opakowanie: 40 ml) zawiera…

42.99 

Zastosowanie Gripex Hot Max saszetki (Opakowanie: 8 )Gripex Hot Max saszetki (Opakowanie: 8 ) to lek w formie proszku przeznaczonego do stworzenia roztworu doustnego, który niweluje objawy grypy i przeziębienia.
Produkt zalecany jest dla osób doświadczających objawów gorączkowych czy bólowych.
Preparat może być przyjmowany przez osoby borykające się z problemem kataru spowodowanego osłabieniem organizmu.
Efekt działania Gripex Hot Max saszetki (Opakowanie: 8 )…

19.99 

Zastosowanie Calcium Calciumcitrat kapsułki (Opakowanie: 90 szt.)Suplement diety Calcium Calciumcitrat kapsułki (Opakowanie: 90 szt.) to specjalistyczny preparat w formie kapsułek dostarczający do organizmu łatwo przyswajalny cytrynian wapnia. Preparat może zniwelować niedobory wapnia w organizmie i wpłynąć korzystnie na ogólną stabilność kości i zębów.
Zażywanie preparatu może być polecane osobom doświadczającym problemów z nieprawidłową pracą ukł…

115.99 

Zastosowanie Bepanthen Sensiderm (Opakowanie: 20 g)#p_name działa nawilżająco i regenerująco na barierę skórną. Może być stosowany u osób z atopowym zapaleniem skóry, w tym u niemowląt i starszych dzieci. Efekt działania Bepanthen Sensiderm (Opakowanie: 20 g)Krem dogłębnie nawilża skórę i łagodzi świąd. Wpływa korzystnie ba przyspieszenie regeneracji. Pomaga również utrzymać zasoby wody w…

23.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief