Konsultacja merytoryczna:

Amlodipine Bluefish

Lek Amlodipine Bluefish zawiera substancję czynną amlodypinę, która należy do grupy leków nazywanych antagonistami wapnia.

Lek Amlodipine Bluefish jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi (nadciśnienia tętniczego) lub bólu w klatce piersiowej, zwanego dławicą piersiową i jej rzadko występującej postaci, zwanej dławicą piersiową typu Prinzmetala.

U pacjentów z wysokim ciśnieniem tętniczym lek rozszerza naczynia krwionośne tak, że krew ma łatwiejszy przepływ. U pacjentów z dławicą piersiową, lek Amlodipine Bluefish ułatwia dopływ krwi do mięśnia sercowego zwiększając ilość dostarczanego tlenu, co w rezultacie zapobiega bólowi w klatce piersiowej. Lek nie przynosi natychmiastowej ulgi w łagodzeniu bólu w klatce piersiowej wywołanego przez dławicę piersiową.

Jaki jest skład Amlodipine Bluefish, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest amlodypina w postaci amlodypiny bezylanu.
Każda tabletka zawiera 5 mg lub 10 mg amlodypiny w postaci amlodypiny bezylanu.

Inne składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan bezwodny, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A ), magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Amlodipine Bluefish – jak stosować ten lek?

Lek Amlodipine Bluefish należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się lekarzem lub farmaceutą.

Zazwyczaj stosowana dawka początkowa leku Amlodipine Bluefish to 5 mg raz na dobę. Dawka może
być zwiększona do 10 mg raz na dobę.

Lek można przyjmować niezależnie od posiłków i napojów. Zaleca się stosowanie leku o tej samej porze każdego dnia, popijając wodą. Nie należy stosować leku Amlodipine Bluefish z sokiem grejpfrutowym.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Zazwyczaj zalecana dawka początkowa u dzieci i młodzieży (w wieku 6-17 lat) wynosi 2,5 mg na dobę. Maksymalna zalecana dawka wynosi 5 mg na dobę. Dawka 2,5 mg nie jest aktualnie dostępna i nie można uzyskać jej za pomocą tabletek leku Amlodipine Bluefish o mocy 5 mg, ponieważ te tabletki nie są produkowane w takiej postaci, która umożliwia przełamanie ich na połowy.

Ważne jest, aby stosować tabletki w sposób ciągły. Nie należy czekać do momentu zużycia wszystkich tabletek przed wizytą u lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Zastosowanie zbyt wielu tabletek może spowodować zmniejszenie lub nawet niebezpieczne zmniejszenie ciśnienia krwi. Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, omdlenia lub osłabienie. Jeśli obniżenie ciśnienia krwi jest zbyt ostre, może wystąpić wstrząs. Skóra może stać się chłodna i wilgotna, mogą również wystąpić omdlenia. W przypadku przyjęcia zbyt wielu tabletek leku Amlodipine Bluefish, należy niezwłocznie szukać pomocy medycznej.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Amlodipine Bluefish – czy mogę spożywać alkohol?

Pacjenci stosujący lek Amlodipine Bluefish nie powinni spożywać soku grejpfrutowego ani grejpfrutów, ponieważ mogą one spowodować zwiększenie stężenie aktywnego składnika, amlodypiny, we krwi, co w rezultacie może wywołać nieprzewidziane zwiększenie działania leku Amlodipine Bluefish obniżającego ciśnienie krwi.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Amlodipine Bluefish w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania amlodypiny w ciąży. Jeśli pacjentka podejrzewa ciążę lub planuje ciążę, powinna powiedzieć o tym lekarzowi przed zastosowaniem leku Amlodipine Bluefish. Nie wiadomo czy amlodypina przenika do mleka ludzkiego. Jeśli pacjentka karmi lub zamierza karmić piersią, powinna powiedzieć o tym lekarzowi przed zastosowaniem leku Amlodipine Bluefish. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Amlodipine Bluefish – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Amlodipine Bluefish m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Cena - ile kosztuje Amlodipine Bluefish?

Cena Amlodipine Bluefish i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Amlodipine Bluefish.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Amlodipine Bluefish? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Glucomannan w kapsułkach (Opakowanie: 90 szt.)Nadmierna ilość cholesterolu ma negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Glucomannan w kapsułkach (Opakowanie: 90 szt.) jest suplementem diety pomocnym w regulacji poziomu cholesterolu we krwi, rozkładu tłuszczu oraz w odchudzaniu. Może być również stosowany przez osoby aktywnie uprawiające sport i zbijające tkankę tłuszczową oraz w celu ograniczenia ilości spożywanych kalorii bez uszczerbku…

75.99 

Zastosowanie Zuccarin (Opakowanie: 120 )Zuccarin (Opakowanie: 120 ) to suplement diety zawierający ekstrakt z morwy białej. Może być stosowany przy odchudzaniu lub konieczności obniżenia poziomu cukru we krwi. Zmniejsza jego przyswajanie po posiłkach.

Preparat przeznaczony jest dla dorosłych.

Efekt działania Zuccarin (Opakowanie: 120 )Ekstrakt z morwy białej posiada właściwości antyoksydacyjne i obniżające cholesterol. Zmniejsza ryzyko miażdżycy. Roślina…

87.99 

Cationorm (Opakowanie: 10 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

43.83 

Zastosowanie Orthomol Witamina C Depo tabletki (Opakowanie: 100 szt.)Orthomol Witamina C Depo tabletki (Opakowanie: 100 szt.) jest szczególnie polecana osobom cierpiącym na niedobór witaminy C: osoby o uszkodzonych naczyniach krwionośnych, bolesności stawów, uskarżającym się na powtarzające się infekcje, o obniżonej odporności (wydłużony okres leczenia przeziębień, zakażeń), ogólnym osłabieniu, zapaleniach błony śluzowej. Efekt dział…

31.99 

Zastosowanie Plaster Prestovis Plus 1m x 8cm (Opakowanie: 1 )Plaster Prestovis Plus 1m x 8cm (Opakowanie: 1 ) to supermocny plaster do samodzielnego cięcia, który może być stosowany na rany i zadrapania o niewielkiej powierzchni.

Plaster do cięcia zapobiega zanieczyszczeniu ran i chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Efekt działania Plaster Prestovis Plus 1m x 8cm (Opakowanie: 1 )Plaster z opatrunkiem do cięcia jest bardzo wytrzymały, ale…

6.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief