Konsultacja merytoryczna:

Amlodipine Orion

Lek Amlodipine Orion zawiera substancję czynną amlodypinę, która należy do grupy leków nazywanych antagonistami wapnia.

Lek Amlodipine Orion jest wskazany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia tętniczego) lub bólu w klatce piersiowej, nazywanego dławicą piersiową i jej rzadko występującej postaci, nazywanej dławicą piersiową typu Prinzmetala.

U pacjentów z wysokim ciśnieniem tętniczym lek rozszerza naczynia krwionośne, ułatwiając krwi przepływ przez nie. U pacjentów z dławicą piersiową, lek Amlodipine Orion ułatwia dopływ krwi do mięśnia sercowego, zwiększając ilość dostarczanego tlenu, co w rezultacie zapobiega bólowi w klatce piersiowej. Ten lek nie powoduje natychmiastowego ustąpienia w bólu w klatce piersiowej, wywołanego przez dławicę piersiową.

Jaki jest skład Amlodipine Orion, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest amlodypina.
5 mg: Każda tabletka zawiera 5 mg amlodypiny (w postaci amlodypiny bezylanu).
10 mg: Każda tabletka zawiera 10 mg amlodypiny (w postaci amlodypiny bezylanu).

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan, bezwodny, karboskymetyloskrobia sodowa (Typ A), magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Amlodipine Orion – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka początkowa wynosi 5 mg amlodypiny raz na dobę. Lekarz może zwiększyć dawkę do 10 mg raz na dobę.

Ten lek można przyjmować przed lub po posiłkach i napojach. Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze, popijając wodą.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
U dzieci i młodzieży (6 -17 lat) zalecana dawka początkowa wynosi 2,5 mg na dobę. Maksymalna zalecana dawka wynosi 5 mg na dobę.

Dawki 2,5 mg nie można uzyskać z tabletek Amlodipine Orion o mocy 5 mg, ponieważ tabletki te są produkowane w sposób uniemożliwiający przełamanie na połowy. Aby uzyskać dawkę 2,5 mg należy stosować inne leki zawierające amlodypinę.

Ważne jest, aby stosować tabletki w sposób ciągły. Nie należy czekać do momentu zużycia wszystkich tabletek przed wizytą u lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Zastosowanie zbyt wielu tabletek może spowodować obniżenie, w tym znaczne, ciśnienia tętniczego. Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie „pustki” w głowie, omdlenie lub osłabienie. Jeśli obniżenie ciśnienia tętniczego jest bardzo duże, może wystąpić wstrząs. W takim przypadku skóra staje się chłodna i wilgotna, a pacjent może stracić przytomność. W razie przyjęcia zbyt wielu tabletek leku Amlodipine Orion, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Amlodipine Orion – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas stosowania leku Amlodipine Orion nie należy pić soku grejpfrutowego ani jeść grejpfrutów, ponieważ mogą one spowodować zwiększenie stężenia substancji czynnej, amlodypiny, we krwi, co może być przyczyna nieprzewidywalnego nasilenia działania obniżającego ciśnienie tętnicze leku Amlodipine Orion.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Amlodipine Orion w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania amlodypiny podczas ciąży. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Karmienie piersią
Wykazano, że małe ilości amlodypiny przenikają do mleka ludzkiego. Jeśli pacjentka karmi lub zamierza karmić piersią, przed zastosowaniem leku Amlodipine Orion powinna skonsultować się z lekarzem.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Amlodipine Orion może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn. Jeśli tabletki powodują nudności, zawroty głowy, zmęczenie lub ból głowy nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn i należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Ulotka Amlodipine Orion – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Amlodipine Orion, 5 mg, 10 mg, tabletki (Amlodipinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 318.31 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Amlodipine Orion m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Amlodipine Orion, 5 mg, 10 mg, tabletki (Amlodipinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 419.86 KB

Cena - ile kosztuje Amlodipine Orion?

Cena Amlodipine Orion i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Amlodipine Orion.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Amlodipine Orion? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Biotebal rzęsy XXL serum pobudzające wzrost rzęs (Opakowanie: 3 ml)Biotebal rzęsy XXL serum pobudzające wzrost rzęs (Opakowanie: 3 ml) to preparat pobudzający wzrost rzęs i przyspieszający ten proces. Stają się widocznie gęstsze i dłuższe. Serum zawiera naturalne składniki, zdrowe dla organizmu. Zapewnia stały efekt długich rzęs bez poprawiania maskarą.Efekt działania Biotebal rzę…

49.99 

Zastosowanie Biaron Baby 12M+ (Opakowanie: 30 )Biaron Baby 12M+ (Opakowanie: 30 ) to specjalistyczny suplement diety dla dzieci od 1 roku życia i starszych dostarczający do organizmu porcję witaminy D i oleju z mikroalg.
Preparat przeznaczony jest głównie dla dzieci borykających się z drobnymi niedoborami witaminy D w organizmie lub osłabionego funkcjonowania układu immunologicznego.
Produkt może być spożywany także przez osoby dorosłe i kobiety karmią…

28.79 

Zastosowanie Disnemar baby dla niemowląt i dzieci (Opakowanie: 25 ml)Disnemar baby dla niemowląt i dzieci (Opakowanie: 25 ml) to wyrób medyczny przeznaczony dla dzieci od 1 dnia życia. Preparat może wpłynąć korzystnie na nawilżenie nadmiernie podrażnionej czy wysuszonej błony śluzowej nosa.
Produkt przeznaczony jest przede wszystkim dla dzieci narażonych na występowanie podrażnień czy trudności z występowaniem niedrożności…

28.36 

Zastosowanie Bepanthen Eye krople do oczu 0,5 ml (Opakowanie: 10 )Bepanthen Eye krople do oczu 0,5 ml (Opakowanie: 10 ) to wyrób medyczny w postaci kropli do oczu, które przynoszą ulgę suchym i podrażnionym oczom.

Produkt niweluje dyskomfort spowodowany niekorzystnym wpływem środowiska zewnętrznego.

Krople nie zawierają konserwantów. Mogą być stosowane w połączeniu z soczewkami kontaktowymi.Efekt działania Bepanthen Eye krople do oczu 0,5 ml (Opakowanie: 10 )Preparat tworzy warstwę…

27.94 

Zastosowanie Prezerwatywy UNIMIL OrgazMax lateksowe z wypustkami (Opakowanie: 3 )Prezerwatywy UNIMIL OrgazMax lateksowe z wypustkami (Opakowanie: 3 ) to prezerwatywy zapewniające maksymalną stymulację narządów płciowych w czasie stosunku. Na powierzchni wyrobu znajdują się liczne wypustki, które delikatnie podrażniają i pobudzają receptory nerwowe.Efekt działania Prezerwatywy UNIMIL OrgazMax lateksowe z wypustkami (Opakowanie: 3 )Prezerwatywy UNIMIL OrgazMax lateksowe z wypustkami (Opakowanie: 3 ) to prezerwatywy o teksturze, która pozwala osią…

2.68 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief