Konsultacja merytoryczna:

Alotendin

Alotendin jest wskazany jako zamiennik w leczeniu nadciśnienia u chorych, u których ciśnienie krwi jest dobrze kontrolowane lekami jednoskładnikowymi podawanymi w takiej samej dawce jak leku łączonego, lecz w dwóch osobnych tabletkach.

Jaki jest skład Alotendin, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: Alotendin, 5 mg + 5 mg, tabletki
5 mg bisoprololu fumaranu i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu)

Alotendin, 5 mg + 10 mg, tabletki
5 mg bisoprololu fumaranu i 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu)

Alotendin, 10 mg + 5 mg, tabletki
10 mg bisoprololu fumaranu i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu)

Alotendin, 10 mg + 10 mg, tabletki
10 mg bisoprololu fumaranu i 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu)
– Pozostałe składniki to: krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian,
karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), celuloza mikrokrystaliczna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Alotendin – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka to jedna tabletka o przepisanej mocy. Zwykle nie ma potrzeby dostosowania dawkowania u osób z łagodną lub umiarkowaną chorobą wątroby lub nerek. W ciężkiej chorobie wątroby lub nerek dawki mogą być zmodyfikowane.

Osoby w podeszłym wieku
Nie ma potrzeby modyfikowania dawkowania u osób w podeszłym wieku, jakkolwiek zaleca się ostrożność w czasie zwiększania dawki.

Sposób podawania
Alotendin należy przyjmować rano, z posiłkiem lub bez, popijając niewielką ilością płynu, bez rozgryzania. Linia podziału na tabletce ułatwia tylko jej rozkruszenie, w celu łatwiejszego połknięcia, a nie podział na równe dawki.

W przypadku wrażenia, że terapeutyczne działanie leku Alotendin jest zbyt silne lub zbyt słabe należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Alotendin, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Alotendin – czy mogę spożywać alkohol?

Alkohol może nasilać działanie leku polegające na obniżaniu ciśnienia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Alotendin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Zważywszy na to, że nie ma wystarczającego doświadczenia klinicznego dotyczącego kobiet ciężarnych, lek można stosować tylko po starannym rozważeniu przez lekarza korzyści i ryzyka związanego z leczeniem. W związku z tym w razie ciąży lub planowania ciąży koniecznie należy powiedzieć o tym lekarzowi. W razie stosowania leku w czasie ciąży konieczne może być staranne monitorowanie stanu płodu i noworodka.

Karmienie piersią
Nie zaleca się stosowania leku Alotendin w okresie karmienia piersią.

Ulotka Alotendin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Alotendin, 5 mg + 5 mg, 5 mg + 10 mg, 10 mg + 5 mg, 10 mg + 10 mg, tabletki (Bisoprololi fumaras + Amlodipinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 74.24 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Alotendin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Alotendin, 5 mg + 5 mg, 5 mg + 10 mg, 10 mg + 5 mg, 10 mg + 10 mg, tabletki (Bisoprololi fumaras + Amlodipinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 114.92 KB

Cena - ile kosztuje Alotendin?

Cena Alotendin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Alotendin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Alotendin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie FUTURO Stabilizator kolana z szyną L (Opakowanie: 1 )FUTURO Stabilizator kolana z szyną L (Opakowanie: 1 ) to stabilizator kolana przeznaczony zarówno do kolana lewego, jak i prawego. Zapewnia stabilizację stawu po urazach, zwichnięciach i naciągnięciach. Wspiera powrót do zdrowia i regenerację tkanek poprzez odciążanie mięśni.Efekt działania FUTURO Stabilizator kolana z szyną L (Opakowanie: 1 )FUTURO Stabilizator kolana z szyną L (Opakowanie: 1 ) to stabilizator…

79.77 

Nivelium Med Krem dermatologiczny (Opakowanie: 450 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

17.31 

Zastosowanie Erazaban 10% krem (Opakowanie: 2 g)Erazaban 10% krem (Opakowanie: 2 g) to preparat leczniczy w postaci kremu do stosowania na ujawnioną postać opryszczki wargowej. Produkt łagodzi wczesne objawy choroby oraz skraca czas jej trwania. Może być używany przez dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.
Efekt działania Erazaban 10% krem (Opakowanie: 2 g)Erazaban 10% krem (Opakowanie: 2 g) zawiera dokonazol – lek o działaniu przeciwwirusowym do stosowania miejscowego. Hamuje przenikanie wirusa…

25.17 

HALITOMIN DENT Pasta d/zęb. (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

18.26 

Zastosowanie SutriSept Hydrożel na rany (Opakowanie: 100 ml)SutriSept Hydrożel na rany (Opakowanie: 100 ml) to żel ochronny wspierający proces regeneracyjny ran różnego pochodzenia, który jednocześnie izoluje ranę od czynników zewnętrznych.

Hydrożel na rany zalecany jest w przypadku trudnych ran do wygojenia, szczególnie pooparzeniowych czy pooperacyjnych.

SutriSept zalecany jest w przypadku ran powstałych w wyniku otarć, ugryzień czy przecięć.
Efekt dział…

47.82 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief