Miktosan

Jak działa i kiedy stosujemy Miktosan?

Miktosan zawiera substancję czynną, która należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptorów alfa-adrenergicznych.

Tamsulosyna zmniejsza napięcie:
 mięśni gładkich gruczołu krokowego
 cewki moczowej.
Działanie to ułatwia przepływ moczu przez cewkę moczową i ułatwia oddawanie moczu.

Miktosan jest stosowany u mężczyzn z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego (powiększonym gruczołem krokowym). Schorzenie to utrudnia wydalanie moczu. Oznacza to, że konieczne może być częstsze oddawanie moczu lub oddawanie moczu w nocy. Może temu towarzyszyć uczucie dalszego parcia na pęcherz moczowy nawet po oddaniu moczu. Możliwe jest również wyciekanie moczu.

REKLAMA

Jaki jest skład Miktosan, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest 0,4 mg chlorowodorku tamsulosyny.

– Pozostałe składniki to:
– Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna (PH 101), celuloza mikrokrystaliczna (PH 102), hydroksypropyloceluloza (Avicel GXF), hydroksypropyloceluloza (Avicel MXF) laktoza jednowodna, polietylenu tlenek, butylohydroksytoluen, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna

– Otoczka: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, makrogol, tytanu dwutlenek (E 171), talk, żółcień chinolinowa (E 104), karmina (E 120), żelaza tlenek czarny (E 172)

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Miktosan – jak stosować ten lek?

Miktosan należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Zwykle stosowaną dawką leku jest jedna tabletka przyjmowana każdego dnia. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Tabletkę należy połknąć w całości, bez kruszenia lub żucia.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

– Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą albo zgłosić się do najbliższego szpitala.
– Należy zabrać ze sobą tę ulotkę i pozostałe tabletki.
Przyjęcie zbyt wielu tabletek leku Miktosan może spowodować zawroty głowy lub omdlenie oraz ból głowy.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Miktosan – czy mogę spożywać alkohol?

Miktosan można przyjmować niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Miktosan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie ma wskazań do stosowania tamsulosyny u kobiet.

Cena Miktosan i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Miktosan i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Miktosan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Pobierz ulotkę leku Miktosan. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Miktosan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Miktosan - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz lek Miktosan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.