Konsultacja merytoryczna:

Omnic Ocas 0,4

Substancją czynną leku Omnic Ocas 0,4 jest tamsulosyna. Tamsulosyna jest wybiórczym antagonistą receptora adrenergicznego typu alfa1A/1D. Tamsulosyna zmniejsza napięcie mięśni gładkich gruczołu krokowego i cewki moczowej, ułatwiając przepływ moczu przez cewkę i oddawanie moczu. Ponadto tamsulosyna zmniejsza uczucie parcia na mocz.

Omnic Ocas 0,4 jest stosowany w leczeniu objawów z dolnych dróg moczowych związanych z powiększeniem gruczołu krokowego (łagodny rozrost gruczołu krokowego). Do tych objawów można zaliczyć trudności w oddawaniu moczu (słaby strumień), oddawanie moczu kroplami, parcie na mocz oraz zwiększoną częstość oddawania moczu zarówno w nocy, jak i w dzień.

Jaki jest skład Omnic Ocas 0,4, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest tamsulosyny chlorowodorek w ilości 0,4 mg.

Pozostałe składniki leku to:
rdzeń tabletki: makrogol 7 000 000, makrogol 8 000, magnezu stearynian (E470b), butylohydroksytoluen (E321), krzemionka koloidalna (E551); otoczka: hypromeloza (E464) oraz barwnik – żelaza tlenek żółty (E172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Omnic Ocas 0,4 – jak stosować ten lek?

Lek Omnic Ocas 0,4 należy zawsze zażywać zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zalecana dawka to 1 tabletka raz na dobę. Lek Omnic Ocas 0,4 należy przyjmować niezależnie od posiłku, najlepiej o tej samej porze.

Tabletkę należy połknąć w całości i nie należy jej rozgryzać ani żuć.

Omnic Ocas 0,4 jest tabletką opracowaną w ten sposób, aby po jej połknięciu substancja czynna uwalniała się stopniowo, w sposób równomierny. Pozostałości tabletki mogą pojawić się w kale. Nie ma powodu aby podejrzewać, iż tabletka jest nieskuteczna, ponieważ substancja czynna wcześniej została uwolniona z tabletki.

Zazwyczaj Omnic Ocas 0,4 jest przepisywany w celu stosowania go przez długi czas. Wpływ na pęcherz i oddawanie moczu utrzymuje się podczas długotrwałego stosowania leku Omnic Ocas 0,4.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Zażycie zbyt wielu tabletek Omnic Ocas 0,4 może prowadzić do niepożądanego obniżenia ciśnienia krwi i zwiększenia częstości uderzeń serca z uczuciem osłabienia. W przypadku zażycia zbyt wielu tabletek Omnic Ocas 0,4 należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Omnic Ocas 0,4 – czy mogę spożywać alkohol?

Omnic Ocas 0,4 można zażywać niezależnie od posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Omnic Ocas 0,4 w okresie ciąży i karmienia piersią?

Omnic Ocas 0,4 nie jest wskazany do stosowania u kobiet.

Ulotka Omnic Ocas 0,4 – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Omnic Ocas 0,4; 0,4 mg, tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 588 razy

Rozmiar plku 107.75 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Omnic Ocas 0,4 m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Omnic Ocas 0,4; 0,4 mg, tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 324 razy

Rozmiar plku 146.55 KB

Cena - ile kosztuje Omnic Ocas 0,4?

Cena Omnic Ocas 0,4 i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Omnic Ocas 0,4.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Omnic Ocas 0,4? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

6 komentarzy do “Omnic Ocas 0,4”

 1. jan ; 27.11.2020, lat 81 zażywałem ten lek profilaktycznie, PSA 2,4 badanie USG stwierdziło normalny rozrost prostaty stosownie do wieku, po kilku miesiącach zażywania tego leku codziennie wieczorem zaczęło dokuczać mi serce. Odstawiłem ten lek i mam spokój.

  Odpowiedz
 2. W związku ze stwierdzonym rakiem prostaty, zostałem poddany tzw „terapii radykalnej”. Radykalność tej terapii polega na tym, że skutki przerostu prostaty i stwierdzonego raka (nie dał żadnych przerzutów – scyntygrafia kości) leczone u mnie były (i są nadal) trzema metodami.
  1. Metoda farmakologiczna (nadal)
  2. Naświetlanie prostaty wiązką protonów (21 seansów)
  3. Zabieg tzw brachyterapii.
  Od pewnego czasu (po ponad póltora roku od naświetlań i brachyterapii) zaobserwowałem duży ból pęcherza przy oddawaniu moczu i częstomocz. Wykonane USG prostaty na które skierował mnie urolog wykazało prawidłową wielkość prostaty, lecz ujawniło jakieś zmiany w ściankach pęcherza. Jak powiedział mi lekarz wykonujący USG, właśnie ból pęcherza i częstomocz w 90% przypadków spowodowane są tym, że w trakcie naświetlania prostaty, naświetlony zostaje również pęcherz i to daje właśnie takie nieprzyjemne efekty w trakcie oddawania moczu. Co ciekawe, te niepożądane efekty mogą wystąpić nawet po 10 latach od naświetlania! Mam zapisane Omnic-oclas 04 i muszę przyznać, że ból przy oddawaniu moczu został znacznie ograniczony. Może też lekko zmniejszyła mi się częstotliwość oddawania moczu (w niewielkim stopniu). W sumie biorę lek od miesiąca i nie zauważyłem u siebie żadnych skutków ubocznych. Wyczytałem w internecie, że leczenie skutków napromieniowania pęcherza jest dość długotrwałe i robi się to metodą jakichś wlewów do pęcherza wykonywanych systematycznie w warunkach ambulatoryjnych. Na razie więc, zostanę przy leku, który wyraźnie zmniejsza ból.

  Odpowiedz
 3. U mnie skutki brania tego leku są fatalne. Żałuję że go brałem. Zapisał mi go urolog. Miałem go brać co drugi dzień przez dwa miesiące a potem wizyta kontrolna u lekarza. Po miesiącu brania zaczęło mnie dusić w klatce piersiowej i miałem duże problemy z oddychaniem przez dwa dni.Miałem problem żeby wejść na trzecie piętro a mam 42 lata .Nie wiedziałem co się dzieje. Wystraszyłem się na maxa.Żona włożyła mi różaniec pod poduszkę bo bałem się że rano się nie obudzę.Jak lek odstawiłem to ustąpiło. Teraz kilka miesięcy od tego zdarzenia jak kładę się wieczorem to serce wali mi jakby chciało wyskoczyć i często mam problemy z oddychaniem co w ulotce informacyjnej dołączonej do leku jest opisane. Dla mnie ten lek to tragedia.

  Odpowiedz
 4. Mam 60 lat, od pewnego czasu (będą to raczej lata niż miesiące) odczuwam dość często nagłe parcie na pęcherz, wtedy muszę szybko iść do ubikacji żeby „nie po puścić”, dodatkowo strumień moczu jest slabiutki, a sama czynność „sikania” zajmuje sporo więcej czasu niż kiedyś. Mam wrażenie, że pęcherz nie opróżnia się całkowicie, dlatego po krótkim czasie od „załatwienia potrzeby” znowu odczuwam silne parcie.
  USG nie wykazało jakichś ewidentnych zmian w układzie moczowym, poza lekko powiększoną prostatą. PSA w normie: 2-3.
  No i właśnie urolog przepisała mi Omnic Ocas. Już po pierwszej tabletce odczułem wyraźną poprawę wielkości strumienia moczu i zmniejszenie dolegliwości typu „nagłe parcie” na pęcherz.
  Niestety, po kilku dniach przyjmowania tego leku, oprócz „znośnych” objawów ubocznych w rodzaju zwrotów głowy, czasem osłabienia czy mdłości, pojawiły się silne bóle żołądka (zaraz poniżej mostka, w tzw. „dołku”). Były one tak dokuczliwe i na tyle silne, że po prostu odbierały chęć do robienia czegokolwiek. Po dwóch tygodniach stosowania leku zmuszony byłem przerwać jego branie (mimo tego, że – wg recepty i zaleceń lekarza – wykupiłem „zapas” na 6 miesięcy – 4 pudełka po 30 tabletek).
  Niestety – w tym przypadku uciążliwość skutków ubocznych całkowicie przesłoniła korzyści ze stosowania leku.
  A termin ponownej wizyty u urologa dopiero za 5 miesięcy…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Suplement diety Magnez + B6 Medica pomaga zrealizować zapotrzebowanie organizmu na te dwa ważne składniki. W składzie preparatu wykorzystano mleczan magnezu, który charakteryzuje się bardzo dobrym przyswajaniem w organizmie.

Produkt leczniczy Lopacut 2mg zawiera chlorowodorek loperamidu. Jest to substancja czynna, która przyczynia się do zmniejszenia częstości wypróżnień. Wskazaniem do stosowania leku jest ostra biegunka u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

ŻEŃ-SZEŃ to preparat w postaci tabletek, który dzięki temu że zawiera wyciąg z żeń-szenia, pobudza organizm, zwiększając jego wydolność psychofizyczną oraz usprawniając koncentrację i pamięć. Poprawia krążenie.

BŁONNIK Ananas + Chrom to suplement diety, który niezwykle skutecznie wspiera proces walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Ogranicza apetyt, reguluje poziom cukru we krwi i pobudza ruchy perystaltyczne jelit.

Lek przeciwgrzybiczy w postaci kremu Steper Pro zawiera bifonazol jako substancję czynną. Preparat jest przeznaczony do stosowania w leczeniu grzybiczych zakażeń skóry, polecany zwłaszcza przy grzybicy stóp oraz dłoni.

DERMAVEEL Krem na atopowe zapalenie skóry skutecznie łagodzi nieprzyjemne swędzenie oraz nieestetycznie wyglądające zaczerwienienia. Intensywnie nawilża skórę oraz wspiera odbudowę jej płaszcza wodnolipidowego.

Falvit Mama to suplement diety stworzony z myślą o potrzebach kobiet w ciąży i matek karmiących piersią. Preparat pomaga uzupełnić codzienną dietę w witaminy i minerały. W składzie zastosowano przede wszystkim foliany, witaminę D, ż…

Jednym ze składników kluczowych dla utrzymania pięknych włosów, a także skóry jest biotyna. Suplement diety Vitter Biotyna Piękne włosy polecany jest w celu uzupełnienia codziennej diety w ten ważny…

VISAXINUM przeznaczony jest dla cery trądzikowej. Poprawia kondycję skóry. Składniki aktywne Visaxinum korzystnie wpływają na cerę trądzikową.

Standaryzowany na zawartość alkilogliceroli oraz skwalenu olej z wątroby rekina oraz kompleks witamin A, D i E tworzą skład suplementu diety Max Tran Plus. Preparat polecany jako uzupełnienie diety w składniki wspierające odporność organizmu.

Gastro Protect działa ochronnie na błonę śluzową żołądka, łagodzi objawy gastryczne, bogate źródło antyoksydantów.

HERBATA Lubelska Malinowa to w 100% naturalny produkt, charakteryzujący się wyjątkowym smakiem i aromatem. Zawiera duże kawałki owoców. Zaspokaja pragnienie latem i rozgrzewa w chłodne dni.

Ciało kobiety wymaga właściwej suplementacji. Ważne dla poprawy funkcjonowania organizmu są nie tylko odpowiednie porcje witamin i minerałów, ale i substancje takie jak kwas hialuronowy, diosmina czy ekstrakty roślinne oraz izoflawony sojowe.

Suplement diety w postaci pysznych tabletek do ssania o smaku owoców leśnych. Vibovit Junior Witaminy+Żelazo dostarczy do organizmu odpowiednich porcji składników mineralnych i witamin potrzebnych organizmowi dziecka powyżej 4. roku życia.

COMPLI FLORA to preparat zawierający bakterie probiotyczne, dzięki czemu reguluje pracę systemu trawiennego i przywraca prawidłową florę bakteryjną w jelitach. Oligofruktoza stanowi odżywkę dla dobroczynnych bakterii.

Urządzenie dla osób, które chcą prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Szczoteczka soniczna HW-BT001 Bluetooth biała wyposażona jest m.in. w pięć programów mycia zębów i wytrzymały akumulator. Szczoteczkę moż…

Jeśli jesteś osobą, która unika słońca, może Ci grozić niedobór witaminy D. Wyjściem z takiej sytuacji może być stosowanie suplementacji doustnej. Wysoką porcję cholekalcyferolu zawiera preparat Bioaron Witamina D 4000j.m.

Pyszne lizaki o smaku truskawkowym dla dzieci powyżej 3. roku życia. Suplement diety Thonsilan lizaki zawiera wysokiej jakości ekstrakty z porostu islandzkiego oraz z korzenia prawoślazu, wzbogacony jest również o porcję witaminy C.

Uzupełniające końcówki do szczoteczki White Way WW Sonic w czarnym kolorze. Końcówki kompatybilne z pięciofunkcyjną szczoteczką soniczną WW-Sonic. Produkt dokładnie czyści zęby i przestrzenie międzyzębowe oraz usuwa pł…

Lek przeznaczony do stosowania u dzieci od 2. do 11. roku życia. Produkt leczniczy Xylometazolin Apteo Med 0,5mg/ml jest wskazany do stosowania w łagodzeniu nadmiernego przekrwienia błony śluzowej nosa. Lek zawiera ksylometazoliny chlorowodorek.