Omnic Ocas 0,4

12345678910
(115 ocen, średnia: 4,84 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Substancją czynną leku Omnic Ocas 0,4 jest tamsulosyna. Tamsulosyna jest wybiórczym antagonistą receptora adrenergicznego typu alfa1A/1D. Tamsulosyna zmniejsza napięcie mięśni gładkich gruczołu krokowego i cewki moczowej, ułatwiając przepływ moczu przez cewkę i oddawanie moczu. Ponadto tamsulosyna zmniejsza uczucie parcia na mocz.

Omnic Ocas 0,4 jest stosowany w leczeniu objawów z dolnych dróg moczowych związanych z powiększeniem gruczołu krokowego (łagodny rozrost gruczołu krokowego). Do tych objawów można zaliczyć trudności w oddawaniu moczu (słaby strumień), oddawanie moczu kroplami, parcie na mocz oraz zwiększoną częstość oddawania moczu zarówno w nocy, jak i w dzień.

Skład

Substancją czynną leku jest tamsulosyny chlorowodorek w ilości 0,4 mg.

Pozostałe składniki leku to:
rdzeń tabletki: makrogol 7 000 000, makrogol 8 000, magnezu stearynian (E470b), butylohydroksytoluen (E321), krzemionka koloidalna (E551); otoczka: hypromeloza (E464) oraz barwnik – żelaza tlenek żółty (E172).

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Lek Omnic Ocas 0,4 należy zawsze zażywać zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zalecana dawka to 1 tabletka raz na dobę. Lek Omnic Ocas 0,4 należy przyjmować niezależnie od posiłku, najlepiej o tej samej porze.

Tabletkę należy połknąć w całości i nie należy jej rozgryzać ani żuć.

Omnic Ocas 0,4 jest tabletką opracowaną w ten sposób, aby po jej połknięciu substancja czynna uwalniała się stopniowo, w sposób równomierny. Pozostałości tabletki mogą pojawić się w kale. Nie ma powodu aby podejrzewać, iż tabletka jest nieskuteczna, ponieważ substancja czynna wcześniej została uwolniona z tabletki.

Zazwyczaj Omnic Ocas 0,4 jest przepisywany w celu stosowania go przez długi czas. Wpływ na pęcherz i oddawanie moczu utrzymuje się podczas długotrwałego stosowania leku Omnic Ocas 0,4.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Przedawkowanie

Zażycie zbyt wielu tabletek Omnic Ocas 0,4 może prowadzić do niepożądanego obniżenia ciśnienia krwi i zwiększenia częstości uderzeń serca z uczuciem osłabienia. W przypadku zażycia zbyt wielu tabletek Omnic Ocas 0,4 należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Omnic Ocas 0,4 można zażywać niezależnie od posiłku.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Omnic Ocas 0,4 nie jest wskazany do stosowania u kobiet.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

3 OPINIE O LEKU

 1. Mam 60 lat, od pewnego czasu (będą to raczej lata niż miesiące) odczuwam dość często nagłe parcie na pęcherz, wtedy muszę szybko iść do ubikacji żeby „nie po puścić”, dodatkowo strumień moczu jest slabiutki, a sama czynność „sikania” zajmuje sporo więcej czasu niż kiedyś. Mam wrażenie, że pęcherz nie opróżnia się całkowicie, dlatego po krótkim czasie od „załatwienia potrzeby” znowu odczuwam silne parcie.
  USG nie wykazało jakichś ewidentnych zmian w układzie moczowym, poza lekko powiększoną prostatą. PSA w normie: 2-3.
  No i właśnie urolog przepisała mi Omnic Ocas. Już po pierwszej tabletce odczułem wyraźną poprawę wielkości strumienia moczu i zmniejszenie dolegliwości typu „nagłe parcie” na pęcherz.
  Niestety, po kilku dniach przyjmowania tego leku, oprócz „znośnych” objawów ubocznych w rodzaju zwrotów głowy, czasem osłabienia czy mdłości, pojawiły się silne bóle żołądka (zaraz poniżej mostka, w tzw. „dołku”). Były one tak dokuczliwe i na tyle silne, że po prostu odbierały chęć do robienia czegokolwiek. Po dwóch tygodniach stosowania leku zmuszony byłem przerwać jego branie (mimo tego, że – wg recepty i zaleceń lekarza – wykupiłem „zapas” na 6 miesięcy – 4 pudełka po 30 tabletek).
  Niestety – w tym przypadku uciążliwość skutków ubocznych całkowicie przesłoniła korzyści ze stosowania leku.
  A termin ponownej wizyty u urologa dopiero za 5 miesięcy…

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here