Konsultacja merytoryczna:

AntyGrypin COMPLEX

AntyGrypin COMPLEX - ulotka, opinie, cena, dawkowanie, zamienniki

AntyGrypin COMPLEX jest lekiem złożonym, zawierającym 3 substancje czynne: paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, maleinian chlorofenaminy, który zmniejsza wyciek wydzieliny śluzowej z nosa, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu oraz kwas askorbowy, który uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.

Ten lek jest stosowany do doraźnego leczenia objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych, takich jak ból głowy, gorączka, ból gardła, nieżyt nosa i gardła u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat.

Jeśli po upływie 3 dni w przypadku gorączki i 5 dni w przypadku bólu nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku AntyGrypin COMPLEX:

Skład

AntyGrypin COMPLEX, granulat musujący

– Substancjami czynnymi leku są paracetamol, kwas askorbowy i maleinian chlorofenaminy. Każda saszetka z granulatem musującym zawiera: 500 mg paracetamolu (Paracetamolum), 200 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum), 4 mg maleinianu chlorofenaminy (Chlorphenamini maleas).

– Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy, sodu wodorowęglan, sacharoza, magnezu cytrynian, sodu cyklaminian (E 952), sacharyna sodowa (E 954), aromat cytrynowy (Tetrarome Lemon P 0551 987323: maltodekstryna kukurydziana, składniki aromatyzujące (limonen, beta-pinen, cytral, gamma-terpinen, linalol), alfa tokoferol (E 307)).

 

AntyGrypin COMPLEX, tabletki musujące

– Substancjami czynnymi leku są paracetamol, kwas askorbowy i maleinian chlorofenaminy. Każda tabletka musująca zawiera: 500 mg paracetamolu (Paracetamolum), 200 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum), 4 mg maleinianu chlorofenaminy (Chlorphenamini maleas).

– Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy, sodu wodorowęglan, izomalt (E 953), makrogol 6000, sacharyna sodowa (E 954), aromat cytrynowy (Tetrarome Lemon P 0551 987323: maltodekstryna kukurydziana, składniki aromatyzujące (limonen, beta-pinen, cytral, gamma-terpinen, linalol), alfa tokoferol (E 307)), magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , .

Dawkowanie / stosowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie u dorosłych i młodzieży powyżej 15 lat:
Zalecana dawka to: w razie konieczności zawartość 1 saszetki na 30 min. przed snem. Nie stosować więcej niż zawartość 3 saszetek na dobę w dawkach podzielonych, przy czym dawek nie można powtarzać częściej niż co 4 godziny.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
W przypadku zaburzeń czynności nerek dawka paracetamolu nie może być większa niż 500 mg:
Współczynnik przesączania kłębuszkowego 10 – 50 ml/min —>  dawka paracetamolu 500 mg nie częściej niż co 6 godzin.

W przypadku ciężkiego zaburzenia czynności nerek leku nie stosować (patrz punkt „Kiedy nie przyjmować leku AntyGrypin COMPLEX”).

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby
U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub zespołem Gilberta należy zmniejszyć dawkę leku lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami.
W przypadku ciężkiego zaburzenia czynności wątroby leku nie stosować (patrz punkt „Kiedy nie przyjmować leku AntyGrypin COMPLEX”).

Osoby w podeszłym wieku
U osób w podeszłym wieku z prawidłową czynnością nerek dawkowanie jest takie jak u osób dorosłych.

Dzieci i młodzież w wieku poniżej 15 lat
Nie należy stosować tego produktu leczniczego u dzieci w wieku poniżej 15 lat.

Sposób podawania
Podanie doustne.
Granulat musujący należy rozpuścić w szklance zimnej lub ciepłej wody.

Czas leczenia
Tego leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki i 5 dni w przypadku bólu bez porozumienia z lekarzem.

Przedawkowanie

Objawy związane z maleinianem chlorofenaminy
Przedawkowanie chlorofenaminy może spowodować: drgawki (szczególnie u dzieci), zaburzenia świadomości, śpiączkę.

Objawy związane z paracetamolem
Szczególne ryzyko wystąpienia zatrucia paracetamolem występuje u osób w wieku podeszłym oraz u małych dzieci (najczęstsze przyczyny to przyjmowanie dawek większych niż zalecane oraz przypadkowe zatrucia); zatrucia te mogą prowadzić do zgonu. Przedawkowanie leku może spowodować w ciągu kilku do kilkunastu godzin objawy, takie jak nudności, wymioty, nadmierne pocenie, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje znać o sobie rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką. Przyjęcie ponad 10 g paracetamolu u osób dorosłych lub 150 mg/kg masy ciała w dawce jednorazowej u dzieci, powoduje całkowitą i nieodwracalną martwicę komórek wątrobowych. W każdym przypadku przyjęcia jednorazowo paracetamolu w dawce 5 g lub większej, należy sprowokować wymioty, jeżeli od zażycia leku nie upłynęło więcej czasu niż godzina. Należy podać doustnie 60-100 g węgla aktywnego, najlepiej rozmieszanego z wodą.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Pokarm, napoje (alkohol)

W czasie przyjmowania leku AntyGrypin COMPLEX należy unikać spożywania alkoholu, ponieważ może dojść do uszkodzenia wątroby i nadmiernego uspokojenia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Nie zaleca się stosowania leku AntyGrypin COMPLEX w okresie ciąży.

Karmienie piersią
Nie zaleca się stosowania leku AntyGrypin COMPLEX w okresie karmienia piersią.

Płodność
Badania na zwierzętach nie wykazały szkodliwego wpływu paracetamolu, maleinianu chlorofenaminy ani kwasu askorbowego na płodność.

AntyGrypin COMPLEX ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

AntyGrypin COMPLEX, 500 mg + 200 mg + 4 mg, granulat musujący (Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Chlorphenamini maleas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 300.15 KB


AntyGrypin COMPLEX, 500 mg + 200 mg + 4 mg, tabletki musujące (Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Chlorphenamini maleas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 305.44 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat AntyGrypin COMPLEX m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

AntyGrypin COMPLEX, 500 mg + 200 mg + 4 mg, granulat musujący (Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Chlorphenamini maleas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 329.04 KB


AntyGrypin COMPLEX, 500 mg + 200 mg + 4 mg, tabletki musujące (Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Chlorphenamini maleas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 326.86 KB

AntyGrypin COMPLEX cena

Cena AntyGrypin COMPLEX i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę AntyGrypin COMPLEX.

AntyGrypin COMPLEX opinie - forum pacjentów

Stosujesz AntyGrypin COMPLEX? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz