Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride

Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle zawiera paracetamol, który ma działanie przeciwbólowe (łagodzące ból i dreszcze) oraz przeciwgorączkowe (obniżające podwyższoną ciepłotę ciała) i difenhydraminy chlorowodorek, lek przeciwhistaminowy powodujący senność, który jest przydatny, kiedy ból uniemożliwia zaśnięcie.

Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle szybko i skutecznie zmniejsza gorączkę, łagodzi bóle związane z przeziębieniem i grypą, ból głowy, bóle pleców, bóle reumatyczne i ból mięśni, bóle miesiączkowe oraz ból zębów, powodujące problemy z zasypianiem.

Jaki jest skład Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride, jakie substancje zawiera?

Każda tabletka zawiera: 500 mg paracetamolu, 25 mg difenhydraminy chlorowodorku.

Pozostałe składniki tabletki to: skrobia kukurydziana, skrobia żelowana kukurydziana, powidon K 30, talk, kwas stearynowy. Składniki otoczki tabletki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, indygotyna (E 132), talk.

Lek Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle to niebieskie lub jasnoniebieskie tabletki powlekane w kształcie kapsułki.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , .

Dawkowanie preparatu Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride – jak stosować ten lek?

Stosować wyłącznie przed snem.
Tabletkę leku Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle należy połknąć, popijając wodą.

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku) i młodzież w wieku od 16 lat:
2 tabletki, około 20 minut przed snem.

Nie przyjmować więcej niż 2 tabletki na noc.

Jeżeli przyjmuje się lek Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle przed snem, można przyjmować inne tabletki zawierające paracetamol w ciągu dnia, jednakże nie należy przyjmować więcej niż 4000 mg paracetamolu (włącznie z tym lekiem) w ciągu 24 godzin. Odstęp pomiędzy dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny.

Młodzież w wieku od 12 do 15 lat:
1 tabletka, około 20 minut przed snem.
Nie przyjmować więcej niż 1 tabletki na noc

Młodzież w wieku od 12 do 15 lat, jeżeli przyjmuje lek Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle przed snem, może przyjmować inne tabletki zawierające paracetamol w ciągu dnia, jednakże nie powinna przyjmować więcej niż 3000 mg paracetamolu (włącznie z tym lekiem) w ciągu 24 godzin. Odstęp pomiędzy dawkami powinien wynosić co najmniej 4 do 6 godzin.

Leku Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle nie należy przyjmować dłużej niż przez 7 kolejnych dni (wieczorów) bez konsultacji z lekarzem. Razem z tym lekiem nie wolno przyjmować innych leków zawierających paracetamol.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Z powodu ryzyka nieodwracalnego uszkodzenia wątroby w przypadku przedawkowania należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride – czy mogę spożywać alkohol?

W trakcie leczenia lekiem Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle nie należy spożywać alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność i cenę leku.

Ulotka Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle, 500 mg + 25 mg, tabletki powlekane (Paracetamol + difenhydraminy chlorowodorek)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle, 500 mg + 25 mg, tabletki powlekane (Paracetamol + difenhydraminy chlorowodorek)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 6,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.