Spis leków zawierających substancję: Difenhydramina

Allefin

Allefin to lek w postaci żelu do stosowania miejscowego na skórę. Zawiera dwie substancje czynne – difenhydraminę i lidokainę, które działają przeciwhistaminowo i miejscowo znieczulająco. Lek jest wskazany do objawowego leczenia zmian zapalnych i alergicznych skóry, z towarzyszącym świądem, powstałych w następstwie ukąszeń owadów, a także kontaktu z roślinami np. pokrzywą. Allefin jest dostępny bez recepty.

Apap Noc

Apap Noc

Apap Noc to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, który łączy działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym działaniem difenhydraminy. Lek łagodzi ból, ułatwia zasypianie i zapobiega nocnym wybudzeniom spowodowanym odczuwaniem bólu. Stosuje się go podczas doraźnego łagodzenia bólu różnego pochodzenia, np. menstruacyjnego, nerwobólu, kostno-stawowego, a także towarzyszącego objawom grypy lub przeziębienia, które utrudniają zasypianie. Apap Noc jest dostępny bez recepty.

Betadrin

Preparat w formie kropli do oczu stosowany miejscowo do oka (do worka spojówkowego) o działaniu przeciwalergicznym, dodatkowo zmniejszający przekrwienie oczu – zwłaszcza jeśli ich przyczyną jest uczulenie. Zawiera dwie substancje czynne difenhydraminę (działa przeciwalergiczne) i nafazolinę (obkurcza rozszerzone naczynia krwionośne).

Betadrin WZF

Betadrin WZF

Krople do nosa, które można stosować w stanach zapalnych błony śluzowej nosa, nieżycie nosa, które występują często podczas przeziębienia i alergii. Betadrin udrażnia przewody nosowe, przez co zmniejsza uczucie zatkanego nosa oraz poprawia komfort oddychania. Zawiera w swoim składzie substancję przeciwhistaminową – difenhydraminę i alfa-adrenomimetyk – nafazolinę.

Luminastil

Luminastil to lek nasenny, który zawiera substancję leczniczą difenhydraminy chlorowodorek. Składnik ten działa nasennie i uspokajająco, skraca czas potrzebny do zaśnięcia oraz poprawia jakość i głębokość snu. Luminastil jest przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia, którzy doświadczają przejściowych zaburzeń snu. Lek jest dostępny bez recepty.

Nodisen

Nodisen to lek stosowany w łagodzeniu przejściowych zaburzeń snu. Substancją czynną jest difenhydraminy chlorowodorek, który zaliczany jest do leków przeciwhistaminowych wywołujących senność. Lek jest dostępny bez recepty. Wskazaniem do stosowania Nodisen jest krótkotrwałe stosowanie w sporadycznie występującej bezsenności u osób dorosłych.

Omnipap Noc

Omnipap Noc to lek, który zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i difenhydraminy chlorowodorek. Jest stosowany w celu szybkiego i skutecznego leczenia stanów gorączkowych i bólów przebiegu przeziębienia i grypy, bólu głowy, bólu pleców, bólu reumatycznego, bólu mięśni, bólów menstruacyjnych i bólu zęba powodujących trudności w zasypianiu. Lek ten jest dostępny bez recepty.

Padoze Noc

Padoze Noc to lek, który jest dostępny bez recepty. Jest to produkt leczniczy przeznaczony do krótkotrwałego stosowania w objawowym leczeniu sporadycznej bezsenności. Substancją czynną leku jest doksylamina, która działa uspokajająco i ułatwia zasypianie. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych.

Paracetamol + Difenhydramina Hasco Noc

Paracetamol + Difenhydramina Hasco Noc

Pantoprazol-ratiopharm to lek, który zawiera pantoprazol, substancję z grupy inhibitorów pompy protonowej. Działa poprzez zmniejszenie ilości kwasu wytwarzanego w żołądku. Jest stosowany do leczenia chorób żołądka i jelit związanych z wydzielaniem kwasu, takich jak choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, refluksowe zapalenie przełyku oraz zespół Zollingera-Ellisona. Pantoprazol-ratiopharm jest dostępny na receptę.

Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle

Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle to lek dostępny bez recepty, który składa się z dwóch substancji czynnych: paracetamolu oraz difenhydraminy chlorowodorku. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, co oznacza, że łagodzi ból i obniża podwyższoną temperaturę ciała. Difenhydramina jest lekiem przeciwhistaminowym powodującym senność, który jest przydatny, kiedy ból uniemożliwia zaśnięcie. Lek jest stosowany w celu szybkiego i skutecznego łagodzenia bólów związanych z przeziębieniem i grypą, bólem głowy, bólami pleców, bólami reumatycznymi i bólem mięśni, bólami miesiączkowymi oraz bólem zębów, powodujących problemy z zasypianiem.