PADOZE NOC

CO TO JEST I JAK DZIAŁA PADOZE NOC? – OPIS I WSKAZANIA

Padoze Noc zawiera paracetamol, który ma działanie przeciwbólowe (łagodzące ból i dreszcze) oraz przeciwgorączkowe (obniżające podwyższoną ciepłotę ciała) i difenhydraminy chlorowodorek, lek przeciwhistaminowy powodujący senność, który jest przydatny, kiedy ból uniemożliwia zaśnięcie.

Padoze Noc szybko i skutecznie zmniejsza gorączkę, łagodzi bóle związane z przeziębieniem i grypą, ból głowy, bóle pleców, bóle reumatyczne i ból mięśni, bóle miesiączkowe oraz ból zębów, powodujące problemy z zasypianiem.

SKŁAD PADOZE NOC, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Każda tabletka zawiera: 500 mg paracetamolu, 25 mg difenhydraminy chlorowodorku.

Pozostałe składniki tabletki to: skrobia kukurydziana, skrobia żelowana kukurydziana, powidon K 30, talk, kwas stearynowy. Składniki otoczki tabletki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, indygotyna (E 132), talk.

Lek Padoze Noc to niebieskie lub jasnoniebieskie tabletki powlekane w kształcie kapsułki.

JAKIE JEST DAWKOWANIE PADOZE NOC? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Stosować wyłącznie przed snem.
Tabletkę leku Padoze Noc należy połknąć, popijając wodą.

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku) i młodzież w wieku od 16 lat:
2 tabletki, około 20 minut przed snem.

Nie przyjmować więcej niż 2 tabletki na noc.

Jeżeli przyjmuje się lek Padoze Noc przed snem, można przyjmować inne tabletki zawierające paracetamol w ciągu dnia, jednakże nie należy przyjmować więcej niż 4000 mg paracetamolu (włącznie z tym lekiem) w ciągu 24 godzin. Odstęp pomiędzy dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny.

Młodzież w wieku od 12 do 15 lat:
1 tabletka, około 20 minut przed snem.
Nie przyjmować więcej niż 1 tabletki na noc

Młodzież w wieku od 12 do 15 lat, jeżeli przyjmuje lek Padoze Noc przed snem, może przyjmować inne tabletki zawierające paracetamol w ciągu dnia, jednakże nie powinna przyjmować więcej niż 3000 mg paracetamolu (włącznie z tym lekiem) w ciągu 24 godzin. Odstęp pomiędzy dawkami powinien wynosić co najmniej 4 do 6 godzin.

Leku Padoze Noc nie należy przyjmować dłużej niż przez 7 kolejnych dni (wieczorów) bez konsultacji z lekarzem.

Razem z tym lekiem nie wolno przyjmować innych leków zawierających paracetamol.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI PADOZE NOC, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Z powodu ryzyka nieodwracalnego uszkodzenia wątroby w przypadku przedawkowania należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

W trakcie leczenia lekiem Padoze Noc nie należy spożywać alkoholu.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ PADOZE NOC W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

ULOTKA LEKU PADOZE NOC – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – PADOZE NOC CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - PADOZE NOC CENA, REFUNDACJA

PADOZE NOC OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here