OMNIPAP NOC


12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU OMNIPAP NOC

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Omnipap Noc jest stosowany w celu szybkiego i skutecznego leczenia stanów gorączkowych i bólów w przebiegu przeziębienia i grypy, bólu głowy, bólu pleców, bólu reumatycznego, bólu mięśni, bólów menstruacyjnych i bólu zęba powodujących trudności w zasypianiu. Lek zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i difenhydraminy chlorowodorek. Paracetamol jest środkiem przeciwbólowym, a difenhydraminy chlorowodorek jest lekiem przeciwhistaminowym o działaniu usypiającym lub uspokajającym, co jest przydatne, jeśli ból uniemożliwia zaśnięcie.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

SKŁAD LEKU OMNIPAP NOC

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol i difenhydramina. Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 25 mg difenhydraminy chlorowodorku.

Pozostałe składniki to:
– powidon K29-32, celuloza mikrokrystaliczna PH-102, krospowidon (typ A), kwas stearynowy, krzemionka koloidalna bezwodna.
– otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy (częściowo hydrolizowany), tytanu dwutlenek (E171), talk, makrogol 3350, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1) typ A, błękit brylantowy FCF (E133), indygokarmin (E132), sodu wodorowęglan.

DAWKOWANIE LEKU OMNIPAP NOC

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Do stosowania wyłącznie przed snem.
Lek Omnipap Noc należy połknąć popijając wodą.

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku) i młodzież w wieku 16 lat i starsza:
2 tabletki na około 20 minut przed snem.

Nie należy stosować więcej niż 2 tabletki na noc.

Podczas stosowania leku Omnipap Noc, inne tabletki zawierające paracetamol mogą być przyjmowane w ciągu dnia, ale nie wolno przekroczyć łącznej dawki paracetamolu równej 4000 mg (wliczając niniejszy produkt) w ciągu 24 godzin i zachować co najmniej czterogodzinny odstęp pomiędzy dawkami.

Młodzież w wieku od 12 do 15 lat:
1 tabletka na około 20 minut przed snem. Nie należy stosować więcej niż 1 tabletkę na noc.

Podczas stosowania leku Omnipap Noc, inne tabletki zawierające paracetamol mogą być przyjmowane w ciągu dnia, ale nie wolno przekroczyć łącznej dawki paracetamolu równej 3000 mg (wliczając niniejszy produkt) w ciągu 24 godzin i zachować odstęp co najmniej cztery do sześciu godzin pomiędzy dawkami.

Nie należy stosować leku Omnipap Noc dłużej niż przez 7 kolejnych dni bez porozumienia z lekarzem.

Nie stosować tego leku z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat bez wyraźnego zalecenia lekarza.

Nie należy przekraczać zaleconych dawek i częstości dawkowania. Jeśli objawy utrzymują się, należy skontaktować się z lekarzem. Długotrwałe stosowanie leku może być szkodliwe, chyba że pod nadzorem lekarza

Dowiedz się więcej na ten temat tego, jak bezpiecznie przyjmować leki.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

W każdym przypadku zażycia dawki większej niż zalecana należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej, nawet gdy samopoczucie chorego jest dobre, ze względu na ryzyko wystąpienia opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby.

Leku Omnipap Noc nie należy przyjmować dłużej niż przez jeden tydzień.

Jeśli bóle wieczorne utrzymują się dłużej niż tydzień lub jeśli ból głowy stanie się długotrwały, należy skontaktować się z lekarzem.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Podczas stosowania leku Omnipap Noc nie należy spożywać alkoholu.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku Omnipap Noc nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Czy w czasie stosowania leku można prowadzić auto / samochód? Czy można pracować z wykorzystaniem maszyn i urządzeń?

Lek Omnipap Noc ma wywoływać senność i uspokojenie wkrótce po zażyciu, dlatego też nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn po zażyciu tego leku.

DOKUMENTACJA LEKU OMNIPAP NOC – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

ULOTKA LEKU OMNIPAP NOC

ULOTKA LEKU OMNIPAP NOC - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - OMNIPAP NOC CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
ZAREZERWUJ OMNIPAP NOC W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI LEKU OMNIPAP NOC

Zapoznaj się z listą leków, które zawierają: , ,

OPINIE O OMNIPAP NOC

Poznaj opinie pacjentów stosujących ten lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami - forum o lekach.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here