Omnipap Noc

Omnipap Noc jest stosowany w celu szybkiego i skutecznego leczenia stanów gorączkowych i bólów w przebiegu przeziębienia i grypy, bólu głowy, bólu pleców, bólu reumatycznego, bólu mięśni, bólów menstruacyjnych i bólu zęba powodujących trudności w zasypianiu. Lek zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i difenhydraminy chlorowodorek. Paracetamol jest środkiem przeciwbólowym, a difenhydraminy chlorowodorek jest lekiem przeciwhistaminowym o działaniu usypiającym lub uspokajającym, co jest przydatne, jeśli ból uniemożliwia zaśnięcie.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Jaki jest skład Omnipap Noc, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol i difenhydramina. Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 25 mg difenhydraminy chlorowodorku.

Pozostałe składniki to:
– powidon K29-32, celuloza mikrokrystaliczna PH-102, krospowidon (typ A), kwas stearynowy, krzemionka koloidalna bezwodna.
– otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy (częściowo hydrolizowany), tytanu dwutlenek (E171), talk, makrogol 3350, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1) typ A, błękit brylantowy FCF (E133), indygokarmin (E132), sodu wodorowęglan.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Omnipap Noc – jak stosować ten lek?

Do stosowania wyłącznie przed snem.
Lek Omnipap Noc należy połknąć popijając wodą.

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku) i młodzież w wieku 16 lat i starsza:
2 tabletki na około 20 minut przed snem.

Nie należy stosować więcej niż 2 tabletki na noc.

Podczas stosowania leku Omnipap Noc, inne tabletki zawierające paracetamol mogą być przyjmowane w ciągu dnia, ale nie wolno przekroczyć łącznej dawki paracetamolu równej 4000 mg (wliczając niniejszy produkt) w ciągu 24 godzin i zachować co najmniej czterogodzinny odstęp pomiędzy dawkami.

Młodzież w wieku od 12 do 15 lat:
1 tabletka na około 20 minut przed snem. Nie należy stosować więcej niż 1 tabletkę na noc.

Podczas stosowania leku Omnipap Noc, inne tabletki zawierające paracetamol mogą być przyjmowane w ciągu dnia, ale nie wolno przekroczyć łącznej dawki paracetamolu równej 3000 mg (wliczając niniejszy produkt) w ciągu 24 godzin i zachować odstęp co najmniej cztery do sześciu godzin pomiędzy dawkami.

Nie należy stosować leku Omnipap Noc dłużej niż przez 7 kolejnych dni bez porozumienia z lekarzem.

Nie stosować tego leku z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat bez wyraźnego zalecenia lekarza.

Nie należy przekraczać zaleconych dawek i częstości dawkowania. Jeśli objawy utrzymują się, należy skontaktować się z lekarzem. Długotrwałe stosowanie leku może być szkodliwe, chyba że pod nadzorem lekarza

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W każdym przypadku zażycia dawki większej niż zalecana należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej, nawet gdy samopoczucie chorego jest dobre, ze względu na ryzyko wystąpienia opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby.

Leku Omnipap Noc nie należy przyjmować dłużej niż przez jeden tydzień.

Jeśli bóle wieczorne utrzymują się dłużej niż tydzień lub jeśli ból głowy stanie się długotrwały, należy skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Omnipap Noc – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas stosowania leku Omnipap Noc nie należy spożywać alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Omnipap Noc w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku Omnipap Noc nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Omnipap Noc ma wywoływać senność i uspokojenie wkrótce po zażyciu, dlatego też nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn po zażyciu tego leku.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Omnipap Noc i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Omnipap Noc – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Omnipap Noc. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Omnipap Noc 500 mg + 25 mg, tabletki powlekane (Paracetamolum + Diphenhydramini hydrochloridum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Omnipap Noc m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Omnipap Noc 500 mg + 25 mg, tabletki powlekane (Paracetamolum + Diphenhydramini hydrochloridum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Omnipap Noc? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.