OMNIPAP NOC

KATEGORIA:
LEKI NA PRZEZIĘBIENIE
LEKI PRZECIWBÓLOWE

SUBSTANCJA CZYNNA:
, ,

OMNIPAP NOC - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku OMNIPAP NOC. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku OMNIPAP NOC w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA OMNIPAP NOC? – OPIS I WSKAZANIA

Omnipap Noc jest stosowany w celu szybkiego i skutecznego leczenia stanów gorączkowych i bólów w przebiegu przeziębienia i grypy, bólu głowy, bólu pleców, bólu reumatycznego, bólu mięśni, bólów menstruacyjnych i bólu zęba powodujących trudności w zasypianiu. Lek zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i difenhydraminy chlorowodorek. Paracetamol jest środkiem przeciwbólowym, a difenhydraminy chlorowodorek jest lekiem przeciwhistaminowym o działaniu usypiającym lub uspokajającym, co jest przydatne, jeśli ból uniemożliwia zaśnięcie.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

SKŁAD OMNIPAP NOC, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol i difenhydramina. Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 25 mg difenhydraminy chlorowodorku.

Pozostałe składniki to:
– powidon K29-32, celuloza mikrokrystaliczna PH-102, krospowidon (typ A), kwas stearynowy, krzemionka koloidalna bezwodna.
– otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy (częściowo hydrolizowany), tytanu dwutlenek (E171), talk, makrogol 3350, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1) typ A, błękit brylantowy FCF (E133), indygokarmin (E132), sodu wodorowęglan.

JAKIE JEST DAWKOWANIE OMNIPAP NOC? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Do stosowania wyłącznie przed snem.
Lek Omnipap Noc należy połknąć popijając wodą.

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku) i młodzież w wieku 16 lat i starsza:
2 tabletki na około 20 minut przed snem.

Nie należy stosować więcej niż 2 tabletki na noc.

Podczas stosowania leku Omnipap Noc, inne tabletki zawierające paracetamol mogą być przyjmowane w ciągu dnia, ale nie wolno przekroczyć łącznej dawki paracetamolu równej 4000 mg (wliczając niniejszy produkt) w ciągu 24 godzin i zachować co najmniej czterogodzinny odstęp pomiędzy dawkami.

Młodzież w wieku od 12 do 15 lat:
1 tabletka na około 20 minut przed snem. Nie należy stosować więcej niż 1 tabletkę na noc.

Podczas stosowania leku Omnipap Noc, inne tabletki zawierające paracetamol mogą być przyjmowane w ciągu dnia, ale nie wolno przekroczyć łącznej dawki paracetamolu równej 3000 mg (wliczając niniejszy produkt) w ciągu 24 godzin i zachować odstęp co najmniej cztery do sześciu godzin pomiędzy dawkami.

Nie należy stosować leku Omnipap Noc dłużej niż przez 7 kolejnych dni bez porozumienia z lekarzem.

Nie stosować tego leku z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat bez wyraźnego zalecenia lekarza.

Nie należy przekraczać zaleconych dawek i częstości dawkowania. Jeśli objawy utrzymują się, należy skontaktować się z lekarzem. Długotrwałe stosowanie leku może być szkodliwe, chyba że pod nadzorem lekarza

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI OMNIPAP NOC, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W każdym przypadku zażycia dawki większej niż zalecana należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej, nawet gdy samopoczucie chorego jest dobre, ze względu na ryzyko wystąpienia opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby.

Leku Omnipap Noc nie należy przyjmować dłużej niż przez jeden tydzień.

Jeśli bóle wieczorne utrzymują się dłużej niż tydzień lub jeśli ból głowy stanie się długotrwały, należy skontaktować się z lekarzem.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Podczas stosowania leku Omnipap Noc nie należy spożywać alkoholu.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ OMNIPAP NOC W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku Omnipap Noc nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Omnipap Noc ma wywoływać senność i uspokojenie wkrótce po zażyciu, dlatego też nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn po zażyciu tego leku.

ULOTKA LEKU OMNIPAP NOC – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – OMNIPAP NOC CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - OMNIPAP NOC CENA, REFUNDACJA

OMNIPAP NOC OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here