Fervex Junior

Działanie i wskazania

FERVEX JUNIOR jest lekiem złożonym.

Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Maleinian feniraminy zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych przez co udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu.

Kwas askorbowy uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA:
Doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u dzieci powyżej 6 lat.

Fervex Junior cena - refundacja, interakcje - dostepność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz następujące informacje o leku Fervex Junior:

  • cena leku Fervex Junior (ile kosztuje lek w zależności od poziomu refundacji)
  • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty?
  • interakcje leku Fervex Junior z innymi lekami
  • lista leków refundowanych oraz leków 75+
  • adresy i numery telefonów aptek

Sprawdź ile kosztuje Fervex Junior - cena leku.

Skład

Jedna saszetka zawiera:
Paracetamol 280 mg
Kwas askorbowy 100 mg
Maleinian feniraminy 10 mg.

Substancje pomocnicze: sacharoza,, magnezu cytrynian bezwodny, sól sodowa fosforanu ryboflawiny, aspartam, aromat bananowo-karmelowy

Zobacz listę preparatów zawierających: , , .

Dawkowanie

– Dzieci od 6 do 10 lat: 1 saszetka dwa razy w ciągu 24 godzin.
– Dzieci od 10 do 12 lat: 1 saszetka trzy razy w ciągu 24 godzin.
– Dzieci od 12 do 15 lat: 1 saszetka 4 razy w ciągu 24 godzin.

Nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem.

Pomiędzy podaniem kolejnych dawek zachować przynajmniej czterogodzinne odstępy.

Zawartość saszetki należy rozpuścić w dostatecznej ilości zimnej lub gorącej wody.

W przypadku ciężkiej niewydolności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min) przerwy pomiędzy podaniem kolejnych dawek leku powinny wynosić przynajmniej 8 godzin.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie

Objawy przedawkowania
ZWIĄZANE Z FENIRAMINĄ

Przedawkowanie feniraminy może spowodować: drgawki (szczególnie u dzieci), zaburzenia świadomości, śpiączkę.

ZWIĄZANE Z PARACETAMOLEM:
Szczególne ryzyko wystąpienia zatrucia paracetamolem występuje u osób w wieku podeszłym oraz u małych dzieci (najczęstszymi przyczynami są zażywanie dawek większych niż zalecane oraz przypadkowe zatrucia); zatrucia te mogą prowadzić do zgonu.

Przedawkowanie preparatu może spowodować objawy takie, jak nudności, wymioty, nadmierne pocenie, senność i ogólne osłabienie, a następnego dnia rozpieranie w nadbrzuszu, powrót nudności i żółtaczka.

Sposób postępowania
W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Nie ma przeciwwskazań.

Spożywanie alkoholu podczas farmakoterapii może zmieniać działanie leków. Mogą nasilić się działania niepożądane leku, a terapia może się okazać nieskuteczna. Zaburzenie wchłaniania, dystrybucji substancji czynnej oraz jej wydalania z organizmu stanowi wielkie zagrożenie dla organizmu. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży.

Karmienie piersią:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów o Fervex Junior - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
(94 ocen, średnia: 5,79 na 10)
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here