Konsultacja merytoryczna:

Fervex

Fervex jest lekiem złożonym.

Paracetamol działa przeciwbolowo i przeciwgorączkowo.

Maleinian feniraminy zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych , przez co udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu.

Kwas askorbowy uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA:
Doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u dorosłych i dzieci powyżej 15 lat.

W przypadku wystąpienia zakażenia bakteryjnego może być konieczne wdrożenie leczenia antybiotykami.

Jaki jest skład Fervex, jakie substancje zawiera?

Jedna saszetka zawiera:
Paracetamol 500 mg
Kwas askorbowy 200 mg
Maleinian feniraminy 25 mg.

Substancje pomocnicze: sacharoza (11,5 g), kwas cytrynowy bezwodny, guma akacjowa, sacharyna sodowa, aromat cytrynowo-rumowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , .

Dawkowanie preparatu Fervex – jak stosować ten lek?

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 15 lat : 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę. Przerwy w podawaniu kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny.

W przypadku zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min), należy zachować co najmniej 8 godzinne przerwy pomiędzy dawkami.

Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej lub zimnej wody.
Nie należy stosować dłużej niż 5 dni bez porozumienia z lekarzem.

W leczeniu stanów grypopodobnych lepiej jest przyjmować lek rozpuszczony w gorącej wodzie, wieczorem, jak najszybciej od wystąpienia objawów.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawy przedawkowania
ZWIĄZANE Z FENIRAMINĄ

Przedawkowanie feniraminy może spowodować: drgawki (szczególnie u dzieci), zaburzenia świadomości, śpiączkę.

ZWIĄZANE Z PARACETAMOLEM:
Szczególne ryzyko wystąpienia zatrucia paracetamolem występuje u osób w wieku podeszłym oraz u małych dzieci (najczęstszymi przyczynami są zażywanie dawek większych niż zalecane oraz przypadkowe zatrucia); zatrucia te mogą prowadzić do zgonu. Przedawkowanie preparatu może spowodować objawy takie, jak nudności, wymioty, nadmierne pocenie, senność i ogólne osłabienie, a następnego dnia rozpieranie w nadbrzuszu, powrót nudności i żółtaczka.

Sposób postępowania
W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub
farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Fervex – czy mogę spożywać alkohol?

Nie ma przeciwwskazań.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Fervex w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży.

Karmienie piersią:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia.

Ulotka Fervex – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

FERVEX, 500 mg + 200 mg + 25 mg, granulat do sporządzania roztworu doustnego (Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Pheniramini maleas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 52 razy

Rozmiar plku 129.28 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Fervex m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

FERVEX, 500 mg + 200 mg + 25 mg, granulat do sporządzania roztworu doustnego (Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Pheniramini maleas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 26 razy

Rozmiar plku 134.84 KB

Cena - ile kosztuje Fervex?

Cena Fervex i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Fervex.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Fervex? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Fervex”

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Claritine Allergy (Nalergine) tabletki (Opakowanie: 7 )Claritine Allergy (Nalergine) tabletki (Opakowanie: 7 ) to produkt leczniczy o działaniu przeciwhistaminowym (przeciwalergicznym) do stosowania w przypadku alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa z towarzyszącym kichaniem, świądem, pieczeniem oczu. Stosowany także w leczeniu objawowym przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.
Efekt działania Claritine Allergy (Nalergine) tabletki (Opakowanie: 7 )Claritine Allergy (Nalergine) tabletki (Opakowanie: 7 ) zawiera loratadynę – substancję czynną mającą działanie przeciwalergiczne (przeciwhistaminowe)…

13.22 

Zastosowanie Emolium A-Topic trójaktywny krem (Opakowanie: 50 ml)Emolium A-Topic trójaktywny krem (Opakowanie: 50 ml) to krem przeznaczony dla skóry wrażliwej, atopowej i skłonnej do podrażnień. Łagodzi dolegliwości związane z nadmierną suchością i sprawia, że cera wygląda młodziej i zdrowiej. Może być stosowany u niemowląt od 1. miesiąca życia.Efekt działania Emolium A-Topic trójaktywny krem (Opakowanie: 50 ml)…

33.37 

Zastosowanie Bocheńska Lecznicza Sól Jodowo-Bromowa (Opakowanie: 1 )Bocheńska Lecznicza Sól Jodowo-Bromowa (Opakowanie: 1 ) to wyrób przeznaczony do stosowania w kąpieli oraz inhalacji, zarówno u dzieci jak i dorosłych, w celu zapewnienia profilaktyki zdrowotnej. Sól pobudza pracę układu odpornościowego, wzmacnia organizm i poprawia jego ogólną kondycję fizyczną.

Produkt jest odpowiedni do stosowania w przypadku wystąpienia:
- schorzeń reumatycznych: reumatoidalne zapalenie…

10.46 

Zastosowanie Normatabs (Opakowanie: 30 )Normatabs (Opakowanie: 30 ) to suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych, które borykają się z cerą trądzikową. Preparat zawiera kompleks witamin i minerałów, które pozytywnie wpływają na kondycję skóry, ale także włosów i paznokci.
Efekt działania Normatabs (Opakowanie: 30 )Normatabs (Opakowanie: 30 ) to bogaty kompleks substancji wpływających na zdrowy i młody wygląd cery. Preparat zawiera…

23.51 

Zastosowanie Depulol (Opakowanie: 20 g)Depulol (Opakowanie: 20 g) jest środkiem leczniczym do stosowania pomocniczo w przeziębieniu i innych chorobach z towarzyszącym kaszlem i zaburzeniami odkrztuszania.Efekt działania Depulol (Opakowanie: 20 g)Depulol (Opakowanie: 20 g) jest lekiem stosowanym tradycyjnie na kaszel i zaburzenia odkrztuszania, którego skuteczność potwierdzona jest wyłącznie długim okresem stosowania i doświadczeniem.SkładSubstancjami czynnymi leku są: olejek eukaliptusowy (Eucalyptus globulus, aetheroleum), olejek rozmarynowy (…

13.36 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief