Fluxin

Fluxin to lek dostępny bez recepty, który jest wskazany do łagodzenia objawów przeziębienia, grypy i infekcji górnych dróg oddechowych u dorosłych i młodzieży powyżej 15 lat. Produkt wykazuje potrójne działanie farmakologiczne: przeciwhistaminowe, które zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych i łzawienie oczu, a także hamuje odruch kichania; działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe (bóle głowy, bóle mięśni) dzięki paracetamolu; oraz działanie uzupełniające niedobory kwasu askorbowego w organizmie. Fluxin jest dostępny w postaci granulatu do sporządzenia roztworu doustnego. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Fluxin m.in. wskazania, dawkowanie i skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Fluxin i jakie są wskazania do stosowania?

Fluxin jest wskazany w celu łagodzenia objawów przeziębienia, grypy i infekcji górnych dróg oddechowych takich jak katar, łzawienie, kichanie, ból głowy i (lub) gorączka.

Lek należy stosować jedynie, jeśli występują wszystkie z poniższych objawów: ból i (lub) gorączka i w tym samym czasie katar, łzawienie oczu lub kichanie. Nie należy stosować leku, jeżeli pacjent ma tylko jeden z tych objawów.

Fluxin jest wskazany dla dorosłych i młodzieży powyżej 15 lat.

Jeżeli po 5 dniach objawy nie ustąpią lub się nasilą należy skontaktować się lekarzem.

Kategorie powiązane:
Ból i gorączka, Katar, Leki na przeziębienie i grypę,

Reklama

Jaki jest skład Fluxin, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: 500 mg paracetamolu, 200 mg kwasu askorbowego i 25 mg maleinianu feniraminy.

Ponadto lek zawiera: sacharozę, aromat „Carribbean”, kwas cytrynowy bezwodny, gumę arabską suszoną rozpyłowo, sacharynę sodową (E954).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , .

Dawkowanie preparatu Fluxin – jak stosować?

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Fluxin wskazany jest dla dorosłych i młodzieży powyżej 15 lat.

Zalecana dawka to 1 saszetka 2-3 razy na dobę. Przerwy pomiędzy podawaniem kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny.

Nie należy stosować więcej niż 3 saszetki na dobę.

Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance ciepłej lub zimnej wody.

W łagodzeniu objawów grypy zaleca się przyjmowanie leku Fluxin rozpuszczonego w ciepłej wodzie, wieczorem.

W przypadku zaburzeń czynności nerek, przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami leku powinna być ustalona z lekarzem.

Maksymalny czas stosowania bez zasięgnięcia porady lekarskiej to 5 dni.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zażycia większej dawki Fluxin lub gdy został on przypadkowo przyjęty przez dziecko, należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza ze względu na ryzyko opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby. Objawami przedawkowania paracetamolu są nudności, wymioty i zmniejszenie apetytu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Fluxin – czy mogę spożywać alkohol?

Nie zaleca się picia napojów alkoholowych, stosowania leków zawierających alkohol podczas przyjmowania leku Fluxin. Lek może powodować senność nasilającą się przez alkohol.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Fluxin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeżeli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, albo podejrzewa że jest w ciąży lub ją planuje powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zażyciem leku. Fluxin nie jest zalecany w czasie ciąży i karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Fluxin

Ulotka Fluxin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Fluxin w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Fluxin

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Fluxin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

4 komentarze do “Fluxin”

 1. Od razu po wypiciu, pojawił sie u mnie krwotok z nosa, prawie nie do zatrzymania ale po ponad 30 minutach uporałam się z nim. Pod wieczór, koedy wypiłam drugi raz zaszetkę krwotok z nosa ponownie sie pojawił aż zdecydowałam sie pojechać do szpitala, gdyż był on nie do zatrzymania. Postanowiłam pójść do apteki i zgłosić farmaceucie, tak jak było napisane w ulotce, jednak Pani w aptece w ogóle się nie przejęła i nie chciała mi wymienić reszty saszetek na inne, skoro i tak sprzedają je też na sztuki, więc bez problemu moglaby je później sprzedać a tak mam 12 sazzetek jeszcze, ktorych nie wykorzystam. NIE POLECAM TEGO LEKU I APTEKI DR. MAX, w Nowej Soli farmaceutki nie przejmują sie klientami w ogóle

  Odpowiedz
  • Bo pani w aptece ma w nosie co z tobą się dzieje tylko musi wepchać produkt klientowi z tzw marki własnej. Pozatym ten preparat tylko maskuje objawy a nie leczy…i ma dużo skutków ubocznych, calkiem poważnych. Nie każdy może go stosować.

   Odpowiedz
 2. Po przyjęciu leku Fluxin po kilkunastu minutach poczułam się bardzo senna, brak koncentracji, dezorientacja. Po trzech godzinach się obudziłam. Powinien być zakaz prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Jestem zdziwiona, że nie jest dopuszczony do obrotu we Francji – wytwórca, Wielkiej Brytanii – podmiot odpowiedzialny.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Fluxin. Podziel się doświadczeniami na forum.