Fluxin

Fluxin to lek dostępny bez recepty, który jest wskazany do łagodzenia objawów przeziębienia, grypy i infekcji górnych dróg oddechowych u dorosłych i młodzieży powyżej 15 lat. Produkt wykazuje potrójne działanie farmakologiczne: przeciwhistaminowe, które zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych i łzawienie oczu, a także hamuje odruch kichania; działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe (bóle głowy, bóle mięśni) dzięki paracetamolu; oraz działanie uzupełniające niedobory kwasu askorbowego w organizmie. Fluxin jest dostępny w postaci granulatu do sporządzenia roztworu doustnego.

Preparat zawiera substancję: , ,

Wskazania / działanie

Fluxin jest wskazany w celu łagodzenia objawów przeziębienia, grypy i infekcji górnych dróg oddechowych takich jak katar, łzawienie, kichanie, ból głowy i (lub) gorączka.

Lek należy stosować jedynie, jeśli występują wszystkie z poniższych objawów: ból i (lub) gorączka i w tym samym czasie katar, łzawienie oczu lub kichanie. Nie należy stosować leku, jeżeli pacjent ma tylko jeden z tych objawów.

Fluxin jest wskazany dla dorosłych i młodzieży powyżej 15 lat.

Jeżeli po 5 dniach objawy nie ustąpią lub się nasilą należy skontaktować się lekarzem.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: 500 mg paracetamolu, 200 mg kwasu askorbowego i 25 mg maleinianu feniraminy.

Ponadto lek zawiera: sacharozę, aromat „Carribbean”, kwas cytrynowy bezwodny, gumę arabską suszoną rozpyłowo, sacharynę sodową (E954).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Fluxin wskazany jest dla dorosłych i młodzieży powyżej 15 lat.

Zalecana dawka to 1 saszetka 2-3 razy na dobę. Przerwy pomiędzy podawaniem kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny.

Nie należy stosować więcej niż 3 saszetki na dobę.

Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance ciepłej lub zimnej wody.

W łagodzeniu objawów grypy zaleca się przyjmowanie leku Fluxin rozpuszczonego w ciepłej wodzie, wieczorem.

W przypadku zaburzeń czynności nerek, przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami leku powinna być ustalona z lekarzem.

Maksymalny czas stosowania bez zasięgnięcia porady lekarskiej to 5 dni.

Przedawkowanie

W razie zażycia większej dawki Fluxin lub gdy został on przypadkowo przyjęty przez dziecko, należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza ze względu na ryzyko opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby. Objawami przedawkowania paracetamolu są nudności, wymioty i zmniejszenie apetytu.

Jedzenie i picie (alkohol)

Nie zaleca się picia napojów alkoholowych, stosowania leków zawierających alkohol podczas przyjmowania leku Fluxin. Lek może powodować senność nasilającą się przez alkohol.

Ciąża i karmienie piersią

Jeżeli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, albo podejrzewa że jest w ciąży lub ją planuje powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zażyciem leku. Fluxin nie jest zalecany w czasie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Fluxin

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Fluxin (forum)

Stosujesz Fluxin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

4 komentarze do “Fluxin”

 1. Od razu po wypiciu, pojawił sie u mnie krwotok z nosa, prawie nie do zatrzymania ale po ponad 30 minutach uporałam się z nim. Pod wieczór, koedy wypiłam drugi raz zaszetkę krwotok z nosa ponownie sie pojawił aż zdecydowałam sie pojechać do szpitala, gdyż był on nie do zatrzymania. Postanowiłam pójść do apteki i zgłosić farmaceucie, tak jak było napisane w ulotce, jednak Pani w aptece w ogóle się nie przejęła i nie chciała mi wymienić reszty saszetek na inne, skoro i tak sprzedają je też na sztuki, więc bez problemu moglaby je później sprzedać a tak mam 12 sazzetek jeszcze, ktorych nie wykorzystam. NIE POLECAM TEGO LEKU I APTEKI DR. MAX, w Nowej Soli farmaceutki nie przejmują sie klientami w ogóle

  Odpowiedz
  • Bo pani w aptece ma w nosie co z tobą się dzieje tylko musi wepchać produkt klientowi z tzw marki własnej. Pozatym ten preparat tylko maskuje objawy a nie leczy…i ma dużo skutków ubocznych, calkiem poważnych. Nie każdy może go stosować.

   Odpowiedz
 2. Po przyjęciu leku Fluxin po kilkunastu minutach poczułam się bardzo senna, brak koncentracji, dezorientacja. Po trzech godzinach się obudziłam. Powinien być zakaz prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Jestem zdziwiona, że nie jest dopuszczony do obrotu we Francji – wytwórca, Wielkiej Brytanii – podmiot odpowiedzialny.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Fluxin. Podziel się doświadczeniami na forum.