Konsultacja merytoryczna:

Panadol Sprint

Lek Panadol Sprint zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Panadol Sprint jest wskazany w bólach głowy, migrenie, bólu napięciowym, bólach zębów, nerwobólach, bólach kręgosłupa, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych, bolesnym miesiączkowaniu, bólu gardła, objawowym leczeniu bólu w przebiegu łagodnego zapalenia stawów.
Panadol Sprint działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo w czasie przeziębienia i stanów grypopodobnych.

Lek Panadol Sprint ma specjalny skład substancji pomocniczych o działaniu przyspieszającym rozpad tabletki (Optizorb™), powodujący przyspieszenie procesu uwalniania w porównaniu do standardowych tabletek paracetamolu. Tabletki Panadol Sprint zaczynają się rozpadać już w ciągu 5 minut po podaniu.

Jaki jest skład Panadol Sprint, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu.

– Pozostałe składniki to: skrobia żelowana, wapnia węglan, kwas alginowy, krospowidon Typ A, powidon K-25, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, woda oczyszczona.
Otoczka: Opadry White YS-1-7003 (o składzie: tytanu dwutlenek (E171), hypromeloza 2910, 3cp, hypromeloza 2910, 6cp, makrogol 400, polisorbat 80), wosk Carnauba, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Panadol Sprint – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Wyłącznie do podania doustnego.

Stosowanie u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat (o masie ciała powyżej 50 kg):
Doustnie 1-2 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu: 4000 mg (8 tabletek).

Dzieci w wieku 6-11lat
Doustnie ½ – 1 tabletki (250 mg -500 mg). W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu: 60 mg/kg masy ciała/24 godziny podawane w dawkach podzielonych do 4 razy na dobę po 15 mg/kg masy ciała.

Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 6 lat.
• Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.
• Nie stosować dawki większej niż zalecana.
• Leku nie należy stosować częściej niż co 4 godziny.
• Należy zawsze stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę leku, przez możliwie najkrótszy czas.
• Nie stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W każdym przypadku zażycia dawki większej niż zalecana należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej, nawet gdy samopoczucie chorego jest dobre i nie zaobserwowano żadnych objawów zatrucia,
ze względu na ryzyko wystąpienia opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby, co może zakończyć się przeszczepem wątroby lub zgonem. W każdym przypadku przyjęcia jednorazowo paracetamolu w dawce 5 g lub większej i jeśli od spożycia nie upłynęło więcej czasu niż godzina, można sprowokować wymioty. Podać 60-100 g węgla aktywnego doustnie, najlepiej rozmieszanego z wodą.
Przedawkowanie paracetamolu może spowodować w ciągu kilku, kilkunastu godzin objawy takie jak nudności, wymioty, nadmierną potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Panadol Sprint – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Panadol Sprint w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Panadol Sprint można stosować w czasie ciąży, jeżeli jest to klinicznie uzasadnione. Należy przyjmować możliwie najmniejszą zalecaną dawkę zmniejszającą ból i (lub) gorączkę, przez jak najkrótszy czas i jak najrzadziej.
Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli ból i (lub) gorączka nie zmniejszają się lub gdy pacjentka potrzebuje częściej przyjmować lek. Tak jak inne leki, lek powinien być stosowany w okresie ciąży tylko w razie zdecydowanej konieczności.
Paracetamol przenika do mleka matki w ilościach niemających znaczenia klinicznego. Dostępne dane nie wykazują przeciwwskazań do karmienia piersią w czasie przyjmowania leku. Tak jak inne leki, lek powinien być stosowany w okresie karmienia piersią tylko w razie zdecydowanej konieczności.

Ulotka Panadol Sprint – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Panadol Sprint, 500 mg, tabletki powlekane (Paracetamolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 170.70 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Panadol Sprint m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Panadol Sprint, 500 mg, tabletki powlekane (Paracetamolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 208.67 KB

Cena - ile kosztuje Panadol Sprint?

Cena Panadol Sprint i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Panadol Sprint.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Panadol Sprint? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Actitrin, to preparat zawierający substancje hamujące odruch kichania, zmniejsza ilość wydzieliny z nosa i inne objawy przeziębienia. Preparat może być stosowany u dzieci od 7 roku życia.

Fosidal 2mg/ml w postaci syropu o smaku pomarańczowym to produkt leczniczy wskazany w leczeniu chorób oskrzeli i płuc. Substancją czynną leku jest fenspirydu chlorowodorek, który posiada właściwości przeciwzapalne. W zestawie ze strzykawką…

Pyszny syrop o smaku kiwi-limonka, który pomoże wzmocnić naturalną odporność. Pobudzająco na układ immunologiczny wpływa niezwykły skład syropu Immulina Plus – ekstrakt z aceroli i spiruliny oraz cynk i beta-glukan.

BIAŁY JELEŃ Hipoalergiczny żel do higieny intymnej z korą dębu delikatnie myje i chroni przed powstawaniem podrażnień. Wykazuje właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze oraz ściągające.

OTOTALGIN to preparat, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie w przypadku dolegliwości w obrębie uszu.

COSTIX to preparat, który wyraźnie wzmacnia tkankę kostną i zębową. Sprawdza się w profilaktyce osteoporozy i osteomalacji. Uzupełnia poziom wapnia i witaminy D w organizmie.

Marzysz o zmysłowych chwilach, które nigdy nie zatrą się w Twojej pamięci? W sypialni znajdź miejsce dla Stylowego wibratora Durex Play Pure Fantasy, z którego możesz korzystać sama lub podczas erotycznych zabaw z partnerem.

Koper włoski w postaci wygodnych w użyciu saszetek fix, to tradycyjny produkt do stosowania w objawowym leczeniu łagodnych zaburzeń żołądkowo-jelitowych, w dolegliwościach skurczowych oraz przy kaszlu. Zielnik apteczny.

Skład produktu leczniczego Magne B6 Forte stanowią jony magnezu (w postaci cytrynianu magnezu) oraz witamina B6. Lek wskazany jest do przyjmowania w niedoborach magnezu, można go stosować u dzieci powyżej 6. roku życia.

Masz ochotę na ziołową kąpiel? Najlepszym wyborem będzie napar z ziela wrotyczu. Produkt marki Herbapol Kraków – Wrotycz ziele wzbogaci Twoją kąpiel i uczyni z niej prawdziwie odprężający, oczyszczający relaks dla Twojej skó…

ELLAONE to lek o właściwościach antykoncepcyjnych. Dzięki zawartości uliprystalu blokuje bądź opóźnia jajeczkowanie, co zabezpiecza przed nieplanowanym zajściem w ciąże (w ciągu 5 dni po stosunku płciowym bez skutecznej antykoncepcji).

Niezwykle praktyczny produkt, który docenią osoby z problemem nietrzymania moczu lub osoby zajmujące się opieką nad pacjentami unieruchomionymi. Pianka oczyszczająca MoliCare Skin szybko i skutecznie oczyszcza skórę bez konieczności użycia wody.

Protefix Higiena Szczoteczka czyszcząca do protez doskonale i bardzo dokładnie oczyszcza nawet najbardziej trudnodostępne powierzchnie, jednocześnie nie powodując uszkodzeń i zarysowań protezy.

Suplement diety Natural Resveratrol 50mg pomaga uzupełnić codzienną dietę w drogocenne polifenole, przede wszystkim dostarcza organizmowi resweratrolu, czyli składnika o właściwościach wspierających funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.

Jednoskładnikowy suplement diety Aloe Vera Noble Health polecany jest dla osób, które chcą uzupełnić dietę w wysokiej jakości ekstrakt z Aloe barbadensis Miller. Skład preparatu jest wolny od dodatków w postaci konserwantów…

Szukasz dobrego kosmetyku do pielęgnacji skóry całego ciała? Oto Balsam do ciała z olejem wiesiołkowym! W składzie oprócz oleju z drogocennego wiesiołka zastosowano również inne naturalne oleje – z nagietka oraz…

Dwie witaminy – D3 i K2 – rozpuszczone w wysokiej jakości oleju z nasion lnu. Suplement diety D-Vitum forte 2000 j.m. K2 przeznaczony jest dla osób dorosłych jako uzupełnienie codziennej diety w witaminy wspierające utrzymanie kości…

Unikalny produkt leczniczy Alka-Seltzer zwalcza ból, gorączkę i stany zapalne dzięki na wysokiej zawartości kwasu acetylosalicylowego. Preparat w postaci wygodnych musujących tabletek pomoże także w łagodzeniu męczących objawów infekcji.

Intensywne rozjaśnianie szkliwa przy pomocy Pasty do zębów Splat Special Extreme White zapewnia widoczny efekt w postaci zębów wybielonych nawet o 2 tony! Jej wyjątkowa skuteczność to wynik połączenia nadtlenku karbamidu i formuły…

Pastylki twarde do ssania Hascosept smak cytrynowo-miodowy to produkt leczniczy do stosowania w leczeniu objawów zapalenia jamy ustnej i gardła. Substancją czynną zastosowaną w preparacie jest benzydamina, która działa przeciwbólowo i odkażająco.