Tramadol + Paracetamol AmnealJak działa i kiedy stosujemy Tramadol + Paracetamol Amneal?

Ten lek jest lekiem złożonym zawierającym dwa leki przeciwbólowe – tramadolu chlorowodorek i paracetamol, które działają łącznie w celu złagodzenia bólu.

Lek ten jest przeznaczony do leczenia bólu o nasileniu od umiarkowanego do ciężkiego, gdy lekarz zaleca zastosowanie połączenia tramadolu chlorowodorku i paracetamolu.

Ten lek powinien być przyjmowany wyłącznie przez osoby dorosłe i młodzież w wieku powyżej 12 lat.

Jaki jest skład Tramadol + Paracetamol Amneal, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są tramadolu chlorowodorek i paracetamol.

Jedna tabletka powlekana zawiera 37,5 mg tramadolu chlorowodorku i 325 mg paracetamolu.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: skrobia żelowana, kukurydziana, powidon K30, krospowidon typ B, kwas stearynowy typ 50, krzemionka koloidalna bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa typ A
Otoczka tabletki: hypromeloza 2910 (6 mPas), tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, żelaza tlenek żółty (E 172), polisorbat 80 i wosk Carnauba.

Dowiedz się więcej na temat substancji: , .

Dawkowanie preparatu Tramadol + Paracetamol Amneal – jak stosować ten lek?

Lek Tramadol + Paracetamol Amneal należy stosować możliwie jak najkrócej.

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat..

Dawkowanie
Dawkowanie powinno być dostosowane do nasilenia bólu i indywidualnej wrażliwości pacjenta na ból. Zwykle stosuje się najniższą dawkę terapeutyczną o przeciwbólowym działaniu.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
Zalecana dawka początkowa to 2 tabletki, o ile lekarz nie zaleci inaczej,

W razie potrzeby można przyjąć następne dawki, zgodnie z zaleceniem lekarza. Odstęp pomiędzy poszczególnymi dawkami musi wynosić co najmniej 6 godzin.

Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek powlekanych leku Tramadol + Paracetamol Amneal na dobę.

Nie należy przyjmować leku Tramadol + Paracetamol Amneal częściej niż to zalecił lekarz.

Pacjenci w podeszłym wieku

U osób w podeszłym wieku (wiek powyżej 75 lat) wydalanie tramadolu może być opóźnione. U takich pacjentów lekarz może zalecić wydłużenie odstępu pomiędzy poszczególnymi dawkami.

Pacjenci z ciężką chorobą (niewydolność) wątroby lub nerek i (lub) pacjenci dializowani
Pacjenci z ciężką niewydolnością wątroby i (lub) nerek nie powinni przyjmować leku Tramadol + Paracetamol Amneal. Jeśli u danego pacjenta niewydolność jest łagodna lub umiarkowana, lekarz może zalecić wydłużenie odstępu pomiędzy poszczególnymi dawkami.

Sposób podawania:
Tabletki należy stosować doustnie. Należy połykać tabletkę w całości, popijając wystarczającą ilością płynu. Nie należy tabletek łamać ani żuć.

Jeżeli działanie leku Tramadol + Paracetamol Amneal wydaje się zbyt silne (tzn. pacjent czuje się bardzo senny lub ma problemy z oddychaniem) lub zbyt słabe (złagodzenie bólu nie jest dostateczne), należy skontaktować się z lekarzem

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W takich przypadkach należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze. Istnieje ryzyko uszkodzenia wątroby, które może się ujawnić w późniejszym czasie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tramadol + Paracetamol Amneal – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Tramadol + Paracetamol Amneal może wywoływać senność. Ponieważ alkohol może nasilić senność nie zaleca się spożywania alkoholu w trakcie stosowania leku Tramadol + Paracetamol Amneal.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tramadol + Paracetamol Amneal w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ponieważ lek Tramadol + Paracetamol Amneal zawiera tramadol, nie należy go przyjmować w okresie ciąży i karmienia piersią. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas przyjmowania leku Tramadol + Paracetamol Amneal powinna poradzić się lekarza przed przyjęciem kolejnej tabletki.

Tramadol przenika do mleka matki. Z tego powodu nie należy przyjmować leku Tramadol + Paracetamol Amneal więcej niż jeden raz w okresie karmienia piersią lub, w przypadku przyjęcia tego leku więcej niż jeden raz, należy przerwać karmienie piersią.

Doświadczenia ze stosowania tramadolu u ludzi sugerują, że nie wpływa on na płodność kobiet ani mężczyzn. Nie są dostępne żadne dane dotyczące wpływu połączenia tramadolu i paracetamolu na płodność.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Tramadol + Paracetamol Amneal może powodować senność, co może wpływać na zdolność bezpiecznego prowadzenia pojazdów i obsługiwania narzędzi oraz maszyn.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Tramadol + Paracetamol Amneal i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Tramadol + Paracetamol Amneal – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Tramadol + Paracetamol Amneal. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Tramadol + Paracetamol Amneal m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Tramadol + Paracetamol Amneal? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Tramadol + Paracetamol Amneal.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.