Tramadol + Paracetamol Amneal

Działanie i wskazania

Ten lek jest lekiem złożonym zawierającym dwa leki przeciwbólowe – tramadolu chlorowodorek i paracetamol, które działają łącznie w celu złagodzenia bólu.

Lek ten jest przeznaczony do leczenia bólu o nasileniu od umiarkowanego do ciężkiego, gdy lekarz zaleca zastosowanie połączenia tramadolu chlorowodorku i paracetamolu.

Ten lek powinien być przyjmowany wyłącznie przez osoby dorosłe i młodzież w wieku powyżej 12 lat.

Tramadol + Paracetamol Amneal cena - refundacja, interakcje - dostepność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz następujące informacje o leku Tramadol + Paracetamol Amneal:

  • cena leku Tramadol + Paracetamol Amneal (ile kosztuje lek w zależności od poziomu refundacji)
  • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty?
  • interakcje leku Tramadol + Paracetamol Amneal z innymi lekami
  • lista leków refundowanych oraz leków 75+
  • adresy i numery telefonów aptek

Sprawdź ile kosztuje Tramadol + Paracetamol Amneal - cena leku.

Skład

Substancjami czynnymi leku są tramadolu chlorowodorek i paracetamol.

Jedna tabletka powlekana zawiera 37,5 mg tramadolu chlorowodorku i 325 mg paracetamolu.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: skrobia żelowana, kukurydziana, powidon K30, krospowidon typ B, kwas stearynowy typ 50, krzemionka koloidalna bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa typ A
Otoczka tabletki: hypromeloza 2910 (6 mPas), tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, żelaza tlenek żółty (E 172), polisorbat 80 i wosk Carnauba.

Zobacz listę preparatów zawierających: , .

Dawkowanie

Lek Tramadol + Paracetamol Amneal należy stosować możliwie jak najkrócej.

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat..

Dawkowanie
Dawkowanie powinno być dostosowane do nasilenia bólu i indywidualnej wrażliwości pacjenta na ból. Zwykle stosuje się najniższą dawkę terapeutyczną o przeciwbólowym działaniu.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
Zalecana dawka początkowa to 2 tabletki, o ile lekarz nie zaleci inaczej,

W razie potrzeby można przyjąć następne dawki, zgodnie z zaleceniem lekarza. Odstęp pomiędzy poszczególnymi dawkami musi wynosić co najmniej 6 godzin.

Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek powlekanych leku Tramadol + Paracetamol Amneal na dobę.

Nie należy przyjmować leku Tramadol + Paracetamol Amneal częściej niż to zalecił lekarz.

Pacjenci w podeszłym wieku

U osób w podeszłym wieku (wiek powyżej 75 lat) wydalanie tramadolu może być opóźnione. U takich pacjentów lekarz może zalecić wydłużenie odstępu pomiędzy poszczególnymi dawkami.

Pacjenci z ciężką chorobą (niewydolność) wątroby lub nerek i (lub) pacjenci dializowani
Pacjenci z ciężką niewydolnością wątroby i (lub) nerek nie powinni przyjmować leku Tramadol + Paracetamol Amneal. Jeśli u danego pacjenta niewydolność jest łagodna lub umiarkowana, lekarz może zalecić wydłużenie odstępu pomiędzy poszczególnymi dawkami.

Sposób podawania:
Tabletki należy stosować doustnie. Należy połykać tabletkę w całości, popijając wystarczającą ilością płynu. Nie należy tabletek łamać ani żuć.

Jeżeli działanie leku Tramadol + Paracetamol Amneal wydaje się zbyt silne (tzn. pacjent czuje się bardzo senny lub ma problemy z oddychaniem) lub zbyt słabe (złagodzenie bólu nie jest dostateczne), należy skontaktować się z lekarzem

Przedawkowanie

W takich przypadkach należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze. Istnieje ryzyko uszkodzenia wątroby, które może się ujawnić w późniejszym czasie.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek Tramadol + Paracetamol Amneal może wywoływać senność. Ponieważ alkohol może nasilić senność nie zaleca się spożywania alkoholu w trakcie stosowania leku Tramadol + Paracetamol Amneal.

Spożywanie alkoholu podczas farmakoterapii może zmieniać działanie leków. Mogą nasilić się działania niepożądane leku, a terapia może się okazać nieskuteczna. Zaburzenie wchłaniania, dystrybucji substancji czynnej oraz jej wydalania z organizmu stanowi wielkie zagrożenie dla organizmu. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ponieważ lek Tramadol + Paracetamol Amneal zawiera tramadol, nie należy go przyjmować w okresie ciąży i karmienia piersią. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas przyjmowania leku Tramadol + Paracetamol Amneal powinna poradzić się lekarza przed przyjęciem kolejnej tabletki.

Tramadol przenika do mleka matki. Z tego powodu nie należy przyjmować leku Tramadol + Paracetamol Amneal więcej niż jeden raz w okresie karmienia piersią lub, w przypadku przyjęcia tego leku więcej niż jeden raz, należy przerwać karmienie piersią.

Doświadczenia ze stosowania tramadolu u ludzi sugerują, że nie wpływa on na płodność kobiet ani mężczyzn. Nie są dostępne żadne dane dotyczące wpływu połączenia tramadolu i paracetamolu na płodność.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Tramadol + Paracetamol Amneal może powodować senność, co może wpływać na zdolność bezpiecznego prowadzenia pojazdów i obsługiwania narzędzi oraz maszyn.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów o Tramadol + Paracetamol Amneal - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here