Tramadol hydrochloride + Paracetamol Accord

Tramadol hydrochloride + Paracetamol Accord to lek przeciwbólowy, który zawiera dwa składniki aktywne: tramadol i paracetamol. Tramadol jest opioidowym lekiem przeciwbólowym, który działa na ośrodkowy układ nerwowy, natomiast paracetamol działa jako lek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy. Lek jest stosowany w leczeniu bólu o umiarkowanym do silnym nasileniu. Jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Tramadol hydrochloride + Paracetamol Accord jest lekiem złożonym, zawierającym dwa leki przeciwbólowe: tramadolu chlorowodorek oraz paracetamol, które działając razem uśmierzają ból.

Lek Tramadol hydrochloride + Paracetamol Accord jest wskazany do stosowania w bólu o nasileniu umiarkowanym do dużego, jeśli lekarz uzna, że wymagane jest podanie tramadolu chlorowodorku w skojarzeniu z paracetamolem.

Lek Tramadol hydrochloride + Paracetamol Accord przeznaczony do stosowania u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Skład

– Substancjami czynnymi leku są tramadolu chlorowodorek i paracetamol.
Jedna tabletka musująca zawiera 37,5 mg tramadolu chlorowodorku i 325 mg paracetamolu.

– Pozostałe składniki leku to:
kwas cytrynowy bezwodny (E 330), sodu cytrynian monosodowy (E 331), sodu wodorowęglan (E 500), sodu węglan bezwodny (E 500), powidon K 25 (E 1201), sacharyna sodowa (E 954), potasu acesulfam (E 950), glikol polietylenowy 6000 (E 1521), aromat pomarańczowy (zawiera maltodekstrynę kukurydzianą, cukier, lecytynę sojową (E 322), krzemu dwutlenek (E 551), naturalne substancje smakowe).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Tramadol hydrochloride + Paracetamol Accord należy stosować najkrócej jak to tylko możliwe.Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 lat.

Dawkę należy dostosować do nasilenia bólu i indywidualnej odpowiedzi pacjenta na leczenie. Zasadniczo, należy przyjmować najmniejszą dawkę skutecznie uśmierzającą ból.

Jeżeli lekarz nie zalecił inaczej, zalecana dawka leku Tramadol hydrochloride + Paracetamol Accord, to 2 tabletki musujące dla dorosłych i młodzieży w wielu powyżej 12 lat.

W razie potrzeby lekarz może zalecić przyjęcie kolejnych dawek. Najkrótszy czas pomiędzy dawkami musi wynosić co najmniej 6 godzin.

Nie należy stosować więcej niż 8 tabletek musujących Tramadol hydrochloride + Paracetamol Accord na dobę.
Nie należy przyjmować leku Tramadol hydrochloride + Paracetamol Accord częściej, niż zalecił lekarz.

Pacjenci w podeszłym wieku
U pacjentów w podeszłym wieku (powyżej 75 lat) wydalanie tramadolu z organizmu może być opóźnione. U tych pacjentów lekarz może zalecić wydłużenie odstępu pomiędzy kolejnymi dawkami.
Pacjenci z niewydolnością nerek, dializowani lub z niewydolnością wątroby
Nie należy przyjmować leku Tramadol hydrochloride + Paracetamol Accord w wypadku ciężkiej niewydolności wątroby i (lub) nerek. W przypadku łagodnej lub umiarkowanej niewydolności lekarz może zalecić wydłużenie odstępu pomiędzy kolejnymi dawkami.

Sposób stosowania
Tabletki musujące należy stosować doustnie.
Tabletki musujące należy rozpuścić w szklance wody.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Tramadol hydrochloride + Paracetamol Accord jest za mocne (występuje senność lub trudności z oddychaniem) lub za słabe (ból nie ustępuje w istotnym stopniu), należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie

W takich przypadkach, nawet w razie dobrego samopoczucia, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Istnieje ryzyko uszkodzenia wątroby, którego objawy mogą wystąpić później.

Jedzenie i picie (alkohol)

Tramadol hydrochloride + Paracetamol Accord może powodować uczucie senności. Alkohol nasila uczucie senności, dlatego najlepiej nie pić alkoholu podczas stosowania leku Tramadol hydrochloride + Paracetamol Accord.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Ponieważ lek Tramadol hydrochloride + Paracetamol Accord zawiera tramadolu chlorowodorek, nie należy go stosować w okresie ciąży lub karmienia piersią. Jeśli pacjenta zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Tramadol hydrochloride + Paracetamol Accord, należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem kolejnych tabletek.

Karmienie piersią
Tramadol przenika do mleka matki. Z tego powodu nie należy przyjmować leku Tramadol hydrochloride + Paracetamol Accord więcej niż jeden raz podczas karmienia piersią lub, jeśli pacjentka przyjmuje lek Tramadol hydrochloride + Paracetamol Accord więcej niż jeden raz, alternatywą jest przerwanie karmienia piersią.
Na podstawie stosowania tramadolu u ludzi sugeruje się, że tramadol nie wpływa na płodność u kobiet i mężczyzn. Brak dostępnych danych dotyczących wpływu na płodność leczenia skojarzonego tramadolem i paracetamolem.
Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Tramadol hydrochloride + Paracetamol Accord

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Tramadol hydrochloride + Paracetamol Accord (forum)

Stosujesz Tramadol hydrochloride + Paracetamol Accord? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Tramadol hydrochloride + Paracetamol Accord. Podziel się doświadczeniami na forum.