Paracetamol + Ibuprofen Mercapharm

Paracetamol + Ibuprofen Mercapharm to lek dostępny bez recepty, który łączy w sobie działanie dwóch substancji czynnych - paracetamolu i ibuprofenu. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, natomiast ibuprofen ma dodatkowo działanie przeciwzapalne. Lek jest stosowany do krótkotrwałego leczenia łagodnego lub umiarkowanego bólu różnego pochodzenia oraz gorączki. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Paracetamol + Ibuprofen Mercapharm. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Paracetamol + Ibuprofen Mercapharm i jakie są wskazania do stosowania?

Lek Paracetamol + Ibuprofen Mercapharm zawiera jako substancje czynne paracetamol i ibuprofen.
Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (lub NLPZ).
Paracetamol działa w inny sposób niż ibuprofen, ale obie substancje łącznie działają zmniejszając ból.

Lek Paracetamol + Ibuprofen Mercapharm stosuje się u osób dorosłych w krótkotrwałym objawowym leczeniu ostrego bólu o umiarkowanym nasileniu, gdy podanie drogą dożylną jest konieczne i (lub) podanie inną drogą nie jest możliwe.

Kategorie powiązane:
Ból i gorączka, Leki na przeziębienie i grypę, Leki przeciwbólowe,

Reklama

Jaki jest skład Paracetamol + Ibuprofen Mercapharm, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 10 mg/mL i ibuprofen, w postaci ibuprofenu sodowego dwuwodnego 3 mg/mL.

Pozostałe składniki to: cysteiny chlorowodorek jednowodny, disodu fosforan dwuwodny, mannitol (E 421), kwas solny (do ustalenia pH), sodu wodorotlenek (do ustalenia pH) i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Paracetamol + Ibuprofen Mercapharm – jak stosować?

Lek Paracetamol + Ibuprofen Mercapharm będzie podany pacjentowi w postaci infuzji do jednej z żył przez fachowego pracownika opieki zdrowotnej. Lek należy podawać w infuzji trwającej 15 minut.
Ten lek jest przeznaczony wyłącznie do krótkotrwałego stosowania, maksymalnie przez 2 doby.

Zalecana dawka to:
Dla dorosłych pacjentów o masie ciała powyżej 50 kg: w razie potrzeby, jedna fiolka (100 ml) co 6 godzin.
Maksymalna dawka dobowa leku to 4 fiolki (400 ml), co odpowiada 4000 mg paracetamolu i 1200 mg ibuprofenu.

W przypadku pacjenta o masie ciała równej 50 kg lub mniej, osób w podeszłym wieku lub występujących zaburzeń czynności wątroby lub nerek: lekarz może podjąć decyzję o zmniejszeniu dawki lub wydłużeniu odstępu czasu pomiędzy dawkami ze względu na zwiększone ryzyko działań niepożądanych.

Dawka większa niż zalecana nie zwiększa działania przeciwbólowego; może natomiast prowadzić do poważnych zagrożeń (patrz również punkt „Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Paracetamol + Ibuprofen Mercapharm”). Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy czas niezbędny do złagodzenia objawów. Jeśli pacjent ma jakieś zakażenie należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy (takie, jak gorączka i ból) utrzymują się lub nasilają.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent podejrzewa, że przypadkowo podano mu zbyt dużą dawkę leku Paracetamol + Ibuprofen Mercapharm, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub pielęgniarką. Należy zrobić to, nawet jeśli pacjent dobrze się czuje. Należ tak zrobić, ponieważ zbyt duża dawka paracetamolu może spowodować opóźnione, ciężkie uszkodzenie wątroby, które może zakończyć się śmiercią.
Nawet, jeśli pacjent nie ma objawów dyskomfortu lub zatrucia, może potrzebować pilnej pomocy medycznej.

W celu uniknięcia uszkodzenia wątroby, konieczne jest jak najszybsze wdrożenie leczenia. Im krótszy czas (jak najmniej godzin) pomiędzy podaniem leku a rozpoczęciem leczenia antidotum, tym większe jest prawdopodobieństwo, że można będzie zapobiec uszkodzeniu wątroby.

Inne objawy, które mogą wystąpić to nudności, ból brzucha, wymioty (mogą być z domieszką krwi), ból głowy, dzwonienie w uszach, splątanie i oczopląs. Po podaniu dużych dawek obserwowano senność, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utratę przytomności, drgawki (głównie u dzieci), osłabienie i zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna i zaburzenia oddychania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Paracetamol + Ibuprofen Mercapharm – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy pić napojów alkoholowych w trakcie leczenia tym lekiem. Spożywanie alkoholu podczas stosowania leku Paracetamol + Ibuprofen Mercapharm może spowodować uszkodzenie wątroby.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Paracetamol + Ibuprofen Mercapharm w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub pielęgniarki przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Nie przyjmować tego leku jeśli pacjentka jest w ostatnich 3 miesiącach ciąży, ponieważ może on zaszkodzić nienarodzonemu dziecku lub spowodować komplikacje podczas porodu. Lek może powodować zaburzenia nerek i serca u nienarodzonego dziecka. Może on wpłynąć na skłonność do krwawień u matki i jej dziecka oraz spowodować, że poród będzie opóźniony lub dłuższy.

W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie należy stosować leku, chyba że jest to bezwzględnie konieczne i zalecone przez lekarza. Jeśli konieczne jest leczenie w tym okresie lub podczas prób zajścia w ciążę, należy zastosować jak najmniejszą dawkę przez możliwie najkrótszy czas.
Lek Paracetamol + Ibuprofen Mercapharm przyjmowany przez okres dłuższy niż kilka dni, począwszy od 20. tygodnia ciąży, może powodować zaburzenia nerek u nienarodzonego dziecka, co może prowadzić do zmniejszenia objętości płynu owodniowego otaczającego dziecko (małowodzie), obserwowano również zwężenie naczynia krwionośnego (przewodu tętniczego) w sercu dziecka.
W przypadku leczenia dłuższego niż kilka dni, lekarz może zalecić dodatkowe monitorowanie.

Karmienie piersią
Tylko niewielkie ilości paracetamolu i ibuprofenu przenikają do mleka ludzkiego. Ten lek może być podawany w okresie karmienia piersią, jeśli jest stosowany w zalecanej dawce i możliwie jak najkrócej.

Płodność
Ten lek może zaburzać płodność u kobiet i nie jest zalecany u kobiet, które próbują zajść w ciążę.
Działanie to jest odwracalne po odstawieniu leku.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Paracetamol + Ibuprofen Mercapharm

Mercapharm Sp. z o.o.

Ulotka Paracetamol + Ibuprofen Mercapharm – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Paracetamol + Ibuprofen Mercapharm w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Paracetamol + Ibuprofen Mercapharm

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Paracetamol + Ibuprofen Mercapharm? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Paracetamol + Ibuprofen Mercapharm. Podziel się doświadczeniami na forum.