IBUPROFEN DR. MAX

KATEGORIA:
LEKI PRZECIWBÓLOWE

SUBSTANCJA CZYNNA:

IBUPROFEN DR. MAX - INFORMACJE I OPINIE O LEKU

Na tej stronie znajdują się informacje, dzięki którym dowiecie się Państwo, jakie są zalecenia do stosowania leku IBUPROFEN DR. MAX, jak wygląda jego dawkowanie, a także jakie są bezwzględne przeciwwskazania do jego przyjmowania. Ponadto można tu znaleźć takie dane, jak:

  • zastosowanie,
  • skład leku (substancje czynne i pomocnicze),
  • informacje na temat interakcji z innymi produktami leczniczymi,
  • wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią,
  • opinie pacjentów.

Z myślą o osobach, które chcą więcej dowiedzieć się na temat stosowania leku IBUPROFEN DR. MAX została przygotowana ulotka w formacie PDF, która zawiera dodatkowe informacje, których nie zamieściliśmy w serwisie (w tym między innymi zawartość opakowania, sposób przechowywania produktu, wskazówki o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn). Poza ulotką dla pacjentów w naszej bazie znajduje się dokładna charakterystyka produktu leczniczego (CHPL), stanowiąca dokument przeznaczony wyłącznie dla personelu medycznego oraz pracowników aptek (lekarze, pielęgniarki, farmaceuci).

Na końcu zamieściliśmy listę z zamiennikami, czyli preparatami powiązanymi według substancji czynnej oraz możliwość sprawdzenia, jaka jest cena leku, jak wygląda jego refundacja, a także zweryfikowania, która apteka posiada go w swoim asortymencie.

CO TO JEST I JAK DZIAŁA IBUPROFEN DR. MAX? – OPIS I WSKAZANIA

Ibuprofen Dr. Max należy do grupy leków nazywanych NLPZ (niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi), które działają poprzez zmniejszenie bólu, stanu zapalnego i gorączki.

Tabletki Ibuprofen Dr. Max 400 mg są stosowane w leczeniu bólu o nasileniu od łagodnego do umiarkowanego, takich jak ból głowy, w tym również migrenowy ból głowy, bólów miesiączkowych i gorączki.

SKŁAD IBUPROFEN DR. MAX, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancją czynną jest ibuprofen. Każda tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu.

– Pozostałe składniki to:
rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna, bezwodna, hydroksypropoyloceluloza, sodu laurylosiarczan, kroskarmeloza sodowa, talk.
otoczka tabletki (Opadry (white) 06B28499): hypromeloza, makrogol 400, tytanu dwutlenek (E 171).

JAKIE JEST DAWKOWANIE IBUPROFEN DR. MAX? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Działania niepożądane można zminimalizować poprzez stosowanie najmniejszych, skutecznych dawek przez możliwie krótki okres potrzebny do kontroli objawów.

Jeśli pacjent musi stosować produkt dłużej niż 7 dni, lub więcej niż 3 dni u dzieci i młodzieży lub objawy nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem.

Dawka ibuprofenu zależy od wieku i masy ciała pacjenta. Zalecana dawka to:
Bóle o nasileniu łagodnym do umiarkowanego i gorączka
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat (≥40 kg):
½ do 1 tabletki podawane w pojedynczej dawce lub 3 do 4 razy na dobę w odstępach co 4 do 6 godzin. Dawkowanie w migrenie powinno być następujące: 1 tabletka podawana w pojedynczej dawce, jeżeli to konieczne 1 tabletka podawana w odstępach co 4 do 6 godzin.

Maksymalna dawka dobowa nie powinna być większa niż 3 tabletki (1200 mg).

Bolesne miesiączkowanie
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat:
W razie potrzeby, ½ do 1 tabletki, 1 do 3 razy na dobę, w odstępach co 4 do 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa nie powinna być większa niż 3 tabletki (1200 mg).

Tabletki należy połykać popijając szklanką wody w trakcie lub po posiłku. W celu ułatwienia połknięcia lub dostosowania dawki, tabletki mogą zostać podzielone na połowy.

Pacjenci w podeszłym wieku
Pacjenci w podeszłym wieku powinni zawsze skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku Ibuprofen Dr. Max, gdyż mogą oni być bardziej podatni na wystąpienie działań niepożądanych, zwłaszcza krwawień oraz perforacji w obrębie przewodu pokarmowego, które mogą powodować zgon. Lekarz udzieli odpowiedniej porady.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby
Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby powinni zawsze skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku Ibuprofen Dr. Max. Lekarz udzieli odpowiedniej porady.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI IBUPROFEN DR. MAX, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przyjęcia za dużej dawki leku Ibuprofen Dr. Max należy bezwzględnie skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala lub apteki w celu uzyskania odpowiedniej porady.

Objawami przedawkowania mogą być: nudności, wymioty, ból brzucha i biegunka. Może również wystąpić szum w uszach, ból głowy, zawroty głowy i krwawienie z żołądka lub jelit. W cięższych przypadkach przedawkowania mogą wystąpić również: senność, pobudzenie, dezorientacja, śpiączka, drgawki, skurcze (zwłaszcza u dzieci), zaburzenia widzenia i problemy z oczami, niewydolność nerek, uszkodzenie wątroby, niskie ciśnienie krwi, zapaść oddechowa, sinica warg, języka i palców oraz tendencja do nadmiernego krwawienia. U pacjentów chorujących na astmę może nastąpić zaostrzenie choroby.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Ibuprofen Dr. Max należy przyjmować popijając szklanką wody, w trakcie posiłku lub po posiłku.

Należy unikać spożywania alkoholu, gdyż może on nasilać działania niepożądane leku Ibuprofen Dr. Max, zwłaszcza te, ze strony żołądka, jelit oraz mózgu.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ IBUPROFEN DR. MAX W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ibuprofen nie może być stosowany u kobiet będących w ostatnich trzech miesiącach ciąży, ponieważ może to powodować zaburzenia głównie serca, płuc i nerek u nienarodzonego dziecka. Jeśli lek jest stosowany pod koniec ciąży, może spowodować wystąpienie skłonności do krwawień, zarówno u matki, jak i dziecka i osłabiać siłę skurczów macicy, doprowadzając w ten sposób do opóźnienia wystąpienia porodu.

Ibuprofen Dr. Max można stosować tylko w pierwszych 6 miesiącach ciąży, po konsultacji z lekarzem i tylko wtedy, gdy jest to bezwzględnie konieczne.

Ibuprofen Dr. Max należy do grupy leków (NLPZ), które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające po odstawieniu leku.

Ibuprofen przenika do mleka kobiecego w bardzo małej ilości i zwykle, podczas krótkotrwałego stosowania, karmienie piersią nie musi być przerwane. Jeżeli jednak przewidziane jest dłuższe leczenie, należy wziąć pod uwagę wcześniejsze przerwanie karmienia piersią.

ULOTKA LEKU IBUPROFEN DR. MAX – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – IBUPROFEN DR. MAX CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - IBUPROFEN DR. MAX CENA, REFUNDACJA

IBUPROFEN DR. MAX OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here