DORETA SR

CO TO JEST I JAK DZIAŁA DORETA SR? – OPIS I WSKAZANIA

Doreta SR jest lekiem złożonym zawierającym dwa leki przeciwbólowe: tramadol i paracetamol, które działając razem uśmierzają ból.

Wskazaniem do stosowania leku Doreta SR są bóle o nasileniu umiarkowanym do dużego, jeśli lekarz uzna, że wymagane jest podanie tramadolu w skojarzeniu z paracetamolem.

Lek Doreta SR należy stosować wyłącznie u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

SKŁAD DORETA SR, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są tramadolu chlorowodorek oraz paracetamol. Każda tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 75 mg tramadolu chlorowodorku, co odpowiada 65,88 mg tramadolu i 650 mg paracetamolu.

Pozostałe składniki to:
– rdzeń tabletki: skrobia żelowana, kukurydziana, hypromeloza (typ 2208, 100 mPas), kopowidon, karboksymetyloceluloza sodowa, żelaza tlenek żółty (E 172), celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna i sodu stearylofumaran;
– otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350 i talk.

JAKIE JEST DAWKOWANIE DORETA SR? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

W przypadku braku ustalonej przyczyny dolegliwości (diagnozy lekarskiej) – nie stosować dłużej niż 2 tygodnie. Jeśli po 2 tygodniach stosowania objawy nie ustąpią lub się nasilą – należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem. Dorośli: stosować doustnie po 20 ml

Doppelherz Energovital Tonik 3-4 razy na dobę, podczas posiłków i przed snem.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI DORETA SR, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przedawkowania leku należy niezwłocznie poradzić się lekarza, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze, ponieważ istnieje ryzyko opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby. W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawka leku Doreta SR mogą wystąpić ciężkie zaburzenia krążenia, zaburzenia świadomości aż do śpiączki, drgawki lub zaburzenia oddychania, złe samopoczucie, wymioty, utrata masy ciała lub ból brzucha.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek Doreta SR można przyjmować z jedzeniem lub niezależnie od posiłku.

Stosowanie leku Doreta SR może wywołać senność. Picie alkoholu może nasilić senność dlatego najlepiej jest unikać picia napojów alkoholowych podczas przyjmowania leku Doreta SR.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ DORETA SR W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Ponieważ lek Doreta SR jest lekiem złożonym zawierającym dwie substancje czynne, w tym tramadol, nie należy go przyjmować w czasie ciąży i karmienia piersią.

Niewielkie ilości tramadolu mogą być wydzielane do mleka kobiet karmiących piersią, dlatego też nie należy przyjmować leku Doreta SR podczas karmienia piersią.

Dane z doświadczenia u ludzi nie wskazują na wpływ tramadolu na płodność u mężczyzn ani u kobiet.

Brak danych dotyczących wpływu na płodność skojarzenia tramadolu i paracetamolu.

ULOTKA LEKU DORETA SR – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – DORETA SR CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - DORETA SR CENA, REFUNDACJA

DORETA SR OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
(4 ocen, średnia: 4,00 na 10)
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here