LACOSAMIDE TEVA

REKLAMA

LACOSAMIDE TEVA WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Lek Lacosamide Teva jest stosowany w leczeniu pewnej postaci padaczki (patrz poniżej) u pacjentów w wieku 16 lat oraz starszych.

Padaczka to stan, w którym u pacjenta występują powtarzające się napady (drgawki). Lek Lacosamide Teva jest stosowany w leczeniu takiej postaci padaczki, w której napady początkowo dotyczą tylko jednej strony mózgu, ale mogą następnie rozszerzyć się na inne obszary po obu stronach mózgu (napady częściowe i częściowe wtórnie uogólnione).

Lacosamide Teva został przepisany przez lekarza w celu zmniejszenia liczby napadów.

REKLAMA

Lek może być stosowany sam lub z innymi lekami przeciwpadaczkowymi.

LACOSAMIDE TEVA SKŁAD

Substancją czynną jest lakozamid.
Jedna tabletka leku Lacosamide Teva, 50 mg zawiera 50 mg lakozamidu.
Jedna tabletka leku Lacosamide Teva, 100 mg zawiera 100 mg lakozamidu.
Jedna tabletka leku Lacosamide Teva, 150 mg zawiera 150 mg lakozamidu.
Jedna tabletka leku Lacosamide Teva, 200 mg zawiera 200 mg lakozamidu.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, hydroksypropyloceluloza, krzemionka koloidalna bezwodna, krospowidon (typ A), magnezu stearynian
Otoczka: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), glikol polietylenowy, talk

50 mg tabletki także zawierają żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek czarny (E172), żelaza tlenek żółty (E172) .
100 mg tabletki także zawierają żelaza tlenek żółty (E172) , żółcień chinolinową (E104) , żółcień pomarańczową (E110).
150 mg tabletki także zawierają żelaza tlenek żółty (E172), żółcień pomarańczową (E110)
200 mg tabletki także zawierają błękit brylantowy FCF (E133), czerwień koszenilową

REKLAMA

LACOSAMIDE TEVA DAWKOWANIE

Dawkowanie
Lek Lacosamide Teva musi być przyjmowany dwa razy na dobę, raz rano i raz wieczorem, mniej więcej o tej samej porze każdego dnia. Lacosamide Teva stosuje się w leczeniu długotrwałym.

Przyjmowanie samego leku Lacosamide Teva (monoterapia):
Zazwyczaj stosowana dawka początkowa leku wynosi 100 mg na dobę – podawane w dwóch dawkach na dobę – 50 mg rano i 50 mg wieczorem.

Lekarz może również rozpocząć leczenie od dawki 200 mg na dobę – podawane w dwóch dawkach na dobę – 100 mg rano i 100 mg wieczorem.

Lekarz może zwiększać stosowaną dawkę dobową co tydzień o 100 mg, aż do osiągnięcia tak zwanej dawki podtrzymującej, wynoszącej między 200 mg i 600 mg na dobę, podawanej w dwóch dawkach na dobę. Dawkę podtrzymującą stosuje się w leczeniu długotrwałym.

Przyjmowanie leku Lacosamide Teva z innymi lekami przeciwpadaczkowymi (terapia wspomagająca):
Zazwyczaj stosowana dawka początkowa leku wynosi 100 mg na dobę – podawane w dwóch dawkach na dobę – 50 mg rano i 50 mg wieczorem.

Lekarz może zwiększać stosowaną dawkę dobową co tydzień o 100 mg, aż do osiągnięcia tak zwanej dawki podtrzymującej, wynoszącej między 200 mg i 400 mg na dobę, podawanej w dwóch dawkach na dobę. Dawkę podtrzymującą stosuje się w leczeniu długotrwałym.

REKLAMA

Lekarz może zadecydować o rozpoczęciu podawania leku od pojedynczej dawki nasycającej 200 mg, a następnie, po około 12 godzinach, o kontynuacji leczenia dawką podtrzymującą. Dawka nasycająca powinna być podana pod kontrolą lekarza.

W razie występowania zaburzeń nerek lub wątroby lekarz może przepisać inną dawkę.

Jak przyjmować Lacosamide Teva
Lek należy przyjmować doustnie. Tabletki należy połykać, popijając je szklanką wody.
Lacosamide Teva 100 mg i 200 mg: Tabletkę można podzielić na równe dawki.

Jak długo stosować lek Lacosamide Teva
Lek stosuje się w leczeniu długotrwałym. Należy kontynuować przyjmowanie leku Lacosamide Teva, dopóki lekarz nie zaleci jego zaprzestania

PRZEDAWKOWANIE

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku Lacosamide Teva należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. U pacjenta mogą wystąpić zawroty głowy, nudności, wymioty, napady (drgawki), zaburzenia serca, śpiączka lub obniżenie ciśnienia krwi z przyspieszoną czynnością serca i poceniem się. NIE próbować prowadzić pojazdu.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Ze względów bezpieczeństwa NIE zaleca się picia alkoholu podczas stosowania leku Lacosamide Teva.

Lek Lacosamide Teva można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Nie zaleca się przyjmowania leku Lacosamide Teva w czasie ciąży, ponieważ wpływ tego leku na jej przebieg i nienarodzone dziecko nie jest znany. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę lub planuje ciążę, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem; lekarz zdecyduje, czy należy przyjmować lek Lacosamide Teva.

Nie zaleca się karmienia piersią w okresie przyjmowania leku Lacosamide Teva ponieważ nie wiadomo, czy lek Lacosamide Teva przenika do mleka matki. W razie karmienia piersią należy natychmiast skonsultować się z lekarzem; lekarz zdecyduje, czy należy przyjmować lek Lacosamide Teva.

Badania wykazały zwiększone ryzyko wad wrodzonych u dzieci kobiet, które stosowały leki przeciwpadaczkowe. Jednak nie wolno przerywać skutecznego leczenia przeciwpadaczkowego, ponieważ nasilenie objawów choroby jest szkodliwe dla matki i nienarodzonego dziecka.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Lacosamide Teva może powodować zawroty głowy lub niewyraźne widzenie. Może to wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi narzędzi lub maszyn. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do momentu upewnienia się, jak lek wpływa na zdolność pacjenta do wykonywania tych czynności.

LACOSAMIDE TEVA ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

OPINIE O LEKU / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here