Lacosamide Teva

Lek Lacosamide Teva jest stosowany w leczeniu pewnej postaci padaczki (patrz poniżej) u pacjentów w wieku 16 lat oraz starszych.

Padaczka to stan, w którym u pacjenta występują powtarzające się napady (drgawki). Lek Lacosamide Teva jest stosowany w leczeniu takiej postaci padaczki, w której napady początkowo dotyczą tylko jednej strony mózgu, ale mogą następnie rozszerzyć się na inne obszary po obu stronach mózgu (napady częściowe i częściowe wtórnie uogólnione).

Lacosamide Teva został przepisany przez lekarza w celu zmniejszenia liczby napadów.

Lek może być stosowany sam lub z innymi lekami przeciwpadaczkowymi.

Jaki jest skład Lacosamide Teva, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest lakozamid.
Jedna tabletka leku Lacosamide Teva, 50 mg zawiera 50 mg lakozamidu.
Jedna tabletka leku Lacosamide Teva, 100 mg zawiera 100 mg lakozamidu.
Jedna tabletka leku Lacosamide Teva, 150 mg zawiera 150 mg lakozamidu.
Jedna tabletka leku Lacosamide Teva, 200 mg zawiera 200 mg lakozamidu.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, hydroksypropyloceluloza, krzemionka koloidalna bezwodna, krospowidon (typ A), magnezu stearynian
Otoczka: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), glikol polietylenowy, talk

50 mg tabletki także zawierają żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek czarny (E172), żelaza tlenek żółty (E172) .
100 mg tabletki także zawierają żelaza tlenek żółty (E172) , żółcień chinolinową (E104) , żółcień pomarańczową (E110).
150 mg tabletki także zawierają żelaza tlenek żółty (E172), żółcień pomarańczową (E110)
200 mg tabletki także zawierają błękit brylantowy FCF (E133), czerwień koszenilową

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Lacosamide Teva – jak stosować ten lek?

Dawkowanie
Lek Lacosamide Teva musi być przyjmowany dwa razy na dobę, raz rano i raz wieczorem, mniej więcej o tej samej porze każdego dnia. Lacosamide Teva stosuje się w leczeniu długotrwałym.

Przyjmowanie samego leku Lacosamide Teva (monoterapia):
Zazwyczaj stosowana dawka początkowa leku wynosi 100 mg na dobę – podawane w dwóch dawkach na dobę – 50 mg rano i 50 mg wieczorem.

Lekarz może również rozpocząć leczenie od dawki 200 mg na dobę – podawane w dwóch dawkach na dobę – 100 mg rano i 100 mg wieczorem.

Lekarz może zwiększać stosowaną dawkę dobową co tydzień o 100 mg, aż do osiągnięcia tak zwanej dawki podtrzymującej, wynoszącej między 200 mg i 600 mg na dobę, podawanej w dwóch dawkach na dobę. Dawkę podtrzymującą stosuje się w leczeniu długotrwałym.

Przyjmowanie leku Lacosamide Teva z innymi lekami przeciwpadaczkowymi (terapia wspomagająca):
Zazwyczaj stosowana dawka początkowa leku wynosi 100 mg na dobę – podawane w dwóch dawkach na dobę – 50 mg rano i 50 mg wieczorem.

Lekarz może zwiększać stosowaną dawkę dobową co tydzień o 100 mg, aż do osiągnięcia tak zwanej dawki podtrzymującej, wynoszącej między 200 mg i 400 mg na dobę, podawanej w dwóch dawkach na dobę. Dawkę podtrzymującą stosuje się w leczeniu długotrwałym.

Lekarz może zadecydować o rozpoczęciu podawania leku od pojedynczej dawki nasycającej 200 mg, a następnie, po około 12 godzinach, o kontynuacji leczenia dawką podtrzymującą. Dawka nasycająca powinna być podana pod kontrolą lekarza.

W razie występowania zaburzeń nerek lub wątroby lekarz może przepisać inną dawkę.

Jak przyjmować Lacosamide Teva
Lek należy przyjmować doustnie. Tabletki należy połykać, popijając je szklanką wody.
Lacosamide Teva 100 mg i 200 mg: Tabletkę można podzielić na równe dawki.

Jak długo stosować lek Lacosamide Teva
Lek stosuje się w leczeniu długotrwałym. Należy kontynuować przyjmowanie leku Lacosamide Teva, dopóki lekarz nie zaleci jego zaprzestania

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku Lacosamide Teva należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. U pacjenta mogą wystąpić zawroty głowy, nudności, wymioty, napady (drgawki), zaburzenia serca, śpiączka lub obniżenie ciśnienia krwi z przyspieszoną czynnością serca i poceniem się. NIE próbować prowadzić pojazdu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lacosamide Teva – czy mogę spożywać alkohol?

Ze względów bezpieczeństwa NIE zaleca się picia alkoholu podczas stosowania leku Lacosamide Teva.

Lek Lacosamide Teva można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lacosamide Teva w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie zaleca się przyjmowania leku Lacosamide Teva w czasie ciąży, ponieważ wpływ tego leku na jej przebieg i nienarodzone dziecko nie jest znany. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę lub planuje ciążę, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem; lekarz zdecyduje, czy należy przyjmować lek Lacosamide Teva.

Nie zaleca się karmienia piersią w okresie przyjmowania leku Lacosamide Teva ponieważ nie wiadomo, czy lek Lacosamide Teva przenika do mleka matki. W razie karmienia piersią należy natychmiast skonsultować się z lekarzem; lekarz zdecyduje, czy należy przyjmować lek Lacosamide Teva.

Badania wykazały zwiększone ryzyko wad wrodzonych u dzieci kobiet, które stosowały leki przeciwpadaczkowe. Jednak nie wolno przerywać skutecznego leczenia przeciwpadaczkowego, ponieważ nasilenie objawów choroby jest szkodliwe dla matki i nienarodzonego dziecka.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Lacosamide Teva może powodować zawroty głowy lub niewyraźne widzenie. Może to wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi narzędzi lub maszyn. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do momentu upewnienia się, jak lek wpływa na zdolność pacjenta do wykonywania tych czynności.

Ulotka Lacosamide Teva – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Lacosamide Teva,, 50 mg, 100 mg, 150 mg, 200 mg, tabletki powlekane (Lacosamidum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lacosamide Teva m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Lacosamide Teva,, 50 mg, 100 mg, 150 mg, 200 mg, tabletki powlekane (Lacosamidum)

Cena Lacosamide Teva i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Lacosamide Teva i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę Lacosamide Teva oraz dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Lacosamide Teva - forum pacjentów

Stosujesz Lacosamide Teva? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do wpisu “Lacosamide Teva”

Dodaj komentarz