AzemdolJak działa i kiedy stosujemy Azemdol?

Lek Azemdol jest lekiem przeciwbólowym stanowiącym połączenie dwóch substancji czynnych o działaniu przeciwbólowym: tramadolu i paracetamolu.

Lek Azemdol jest przeznaczony do stosowania w leczeniu umiarkowanego lub silnego bólu, gdy lekarz uzna, że konieczne jest łączne stosowanie tramadolu i paracetamolu.

Lek Azemdol powinien być stosowany wyłącznie u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

REKLAMA

Jaki jest skład Azemdol, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są tramadolu chlorowodorek i paracetamol.
Jedna tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 75 mg tramadolu chlorowodorku i 650 mg paracetamolu.

Ponadto lek zawiera:

Substancje pomocnicze: skrobia żelowana, kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu stearylofumaran, żółcień pomarańczowa (E110), skrobia kukurydziana modyfikowana, kopowidon, hypromeloza 100 cP,

Otoczka Opadry II Clear 57U19280 o składzie: polidekstroza, hypromeloza 15 cP, hypromeloza 5 cP, talk, maltodekstryna, trójglicerydy o średniej długości łańcucha.

Dowiedz się więcej na temat substancji: , .


Zobacz także:

Ranking tabletek na odchudzanie 2020

Kluczową kwestią w odchudzaniu jest dieta i aktywność fizyczna. Warto jednak wesprzeć swoje starania, stosując właściwe produkty. Zapoznaj się z rankingiem suplementów wspomagających odchudzanie.

TabletkiOcenaCena
1. Piperinox 9.2Sprawdź!
2. Keto Actives8.9Sprawdź!
3. Probiosin Plus8.1Sprawdź!
4. Green Barley Plus7.8Sprawdź!
5. African Mango7.5 Sprawdź!

Dawkowanie preparatu Azemdol – jak stosować ten lek?

Lek Azemdol należy stosować najkrócej jak to możliwe.

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 roku życia.

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, zazwyczaj stosowana dawka początkowa dla dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat wynosi 1 lub 2 tabletki.

W razie potrzeby można przyjąć kolejne dawki, zgodnie z zaleceniem lekarza. Najkrótszy odstęp pomiędzy dawkami musi wynosić co najmniej 12 godzin.
Nie wolno przyjmować więcej niż 4 tabletki o przedłużonym uwalnianiu leku Azemdol na dobę.
Nie należy stosować leku Azemdol częściej niż zalecił to lekarza.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W takich sytuacjach należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą, nawet w przypadku dobrego samopoczucia. Istnieje ryzyko uszkodzenia wątroby, które może się ujawnić w późniejszym czasie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Azemdol – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Azemdol może powodować senność. Ponieważ alkohol może nasilać uczucie senności, dlatego najlepiej nie spożywać alkoholu podczas stosowania leku Azemdol.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Azemdol w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeżeli pacjentka jest w ciąży, stara się zajść w ciążę lub karmi piersią, należy poradzić się lekarza lub farmaceuty przez zastosowaniem leku Azelastin URSAPHARM. Lek przenika w niewielkich ilościach do mleka, dlatego nie należy stosować go w czasie karmienia piersią.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Azemdol i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Azemdol – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Azemdol. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Azemdol m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Azemdol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Azemdol.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.