Byfonen Plus

Byfonen Plus to lek zawierający dwie substancje czynne: ibuprofen i paracetamol. Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), które działają poprzez zmniejszanie bólu, obrzęku oraz obniżanie wysokiej temperatury ciała. Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym, który łagodzi ból i gorączkę. Byfonen Plus stosowany jest w krótkotrwałym leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu związanego z migreną, bólem głowy, bólem pleców, bólami menstruacyjnymi, bólem zęba, bólem mięśni, a także w leczeniu objawów przeziębienia oraz grypy, bólu gardła i gorączki. Lek jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Lek nosi nazwę Byfonen Plus. Byfonen Plus zawiera dwie substancje czynne (dzięki którym lek działa). Są to ibuprofen i paracetamol.
Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Działanie leków z grupy NLPZ polega na zmniejszaniu bólu, zmniejszaniu obrzęku oraz obniżaniu wysokiej temperatury ciała.
Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym, który działając inaczej niż ibuprofen, łagodzi ból i gorączkę.
Byfonen Plus stosowany jest w krótkotrwałym leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu związanego z migreną, bólu głowy, bólu pleców, bólów menstruacyjnych, bólu zęba, bólu mięśni, leczeniu objawów przeziębienia oraz grypy, bólu gardła i gorączki.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Skład

– Substancjami czynnymi leku są ibuprofen i paracetamol.

– Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: skrobia kukurydziana, powidon K-30, kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna; krzemionka koloidalna bezwodna; glicerolu dibehenian
Otoczka tabletki; Opadry White AMB II (alkohol poliwinylowy-częściowo zhydrolizowany, talk, tytanu dwutlenek (E 171), glicerolu monokaprylokapronian, sodu laurylosulfan).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek do stosowania doustnego, i wyłącznie do krótkotrwałego stosowania.
Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. Jeśli w przebiegu zakażenia jego objawy (takie jak gorączka i ból) utrzymują się lub nasilają, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Leku Byfonen Plus nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Dorośli: należy przyjmować 1 tabletkę z jedzeniem lub wodą, do 3 razy na dobę. Należy zachować co najmniej 6-godzinną przerwę między kolejnymi dawkami.

Jeśli po przyjęciu jednej tabletki objawy nie ustępują można przyjąć maksymalnie 2 tabletki do 3 razy na dobę. Nie należy przyjmować więcej niż sześć tabletek w ciągu 24 godzin (co odpowiada 3000 mg paracetamolu, 1200 mg ibuprofenu na dobę).

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 18 lat.

Przedawkowanie

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Byfonen Plus lub jeśli dziecko przypadkowo przyjęło lek, należy zawsze zwrócić się do lekarza lub zgłosić do najbliższego szpitala, aby uzyskać opinię o możliwym zagrożeniu dla zdrowia i poradę na temat działań, jakie należy podjąć w takim przypadku. Objawy mogą obejmować nudności, ból brzucha, wymioty (mogą występować ślady krwi), ból głowy, dzwonienie w uszach, splątanie i drżące ruchy gałek ocznych. Po przyjęciu dużej dawki zgłaszano występowanie senności, bólu w klatce piersiowej, kołatanie serca, utratę przytomności, drgawki (głównie u dzieci), osłabienie i zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna oraz zaburzenia oddychania.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Byfonen Plus, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze, gdyż istnieje ryzyko wystąpienia z opóźnieniem poważnego uszkodzenia wątroby.

Jedzenie i picie (alkohol)

W celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia działań niepożądanych lek Byfonen Plus należy przyjmować w trakcie jedzenia.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie należy przyjmować tego leku w ostatnich 3 miesiącach ciąży. Należy zachować szczególną ostrożność w pierwszych 6 miesiącach ciąży.
Lek Byfonen Plus może powodować trudności z zajściem w ciążę. Ibuprofen należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność kobiet. Działanie to jest odwracalne po zaprzestaniu przyjmowania leku. Należy poinformować lekarza, jeśli kobieta planuje zajście w ciążę lub gdy występują problemy z zajściem w ciążę.

Ulotka Byfonen Plus

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Byfonen Plus (forum)

Stosujesz Byfonen Plus? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Byfonen Plus. Podziel się doświadczeniami na forum.