Paramax Quick

Paramax Quick to lek zawierający paracetamol jako substancję czynną. Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Stosowany jest w przypadku podwyższonej temperatury ciała oraz w objawowym leczeniu bólu o nasileniu słabym do umiarkowanego, jak bóle głowy, zębów, stawów, mięśni, bóle miesiączkowe, nerwobóle. Lek jest dostępny bez recepty. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Paramax Quick. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Paramax Quick i jakie są wskazania do stosowania?

Lek Paramax Quick to proszek w saszetkach do sporządzania gorącego roztworu. Substancją czynną leku jest paracetamol, który działa przeciwbólowo (zmniejsza ból) i przeciwgorączkowo.
Lek Paramax Quick stosuje się w krótkotrwałym leczeniu bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu (bólu głowy, bólu mięśni i stawów, bólu zęba i bólów menstruacyjnych) oraz gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy.
Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Kategorie powiązane:
Leki na przeziębienie i grypę, Leki przeciwbólowe,

Reklama

Jaki jest skład Paramax Quick, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest paracetamol w dawce 500 mg na saszetkę.

Pozostałe składniki to: mannitol (E 421), ksylitol (E 967), aromat czarnej porzeczki (maltodekstryna, dekstroza, triacetyna, guma arabska, sodu dioctan), proszek z buraka ćwikłowego (koncentrat soku z buraka ćwikłowego, maltodekstryna, kwas cytrynowy). glikozyd stewiolowy (Rebaudiozyd A) i aromat mentolowy (maltodekstryna, dekstroza, krzemu dwutlenek, guma arabska, pulegon).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Paramax Quick – jak stosować?

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

W przypadku bólu utrzymującego się przez ponad 5 dni lub gorączki trwającej ponad 3 dni lub nasilenia się tych objawów należy skontaktować się z lekarzem.

Ostrzeżenie! Przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do ciężkiego uszkodzenia wątroby. Nie należy przekraczać dawki dobowej podanej poniżej. Zawsze należy stosować najmniejszą możliwą dawkę, która zmniejsza ból i (lub) gorączkę oraz stosować ją przez możliwie najkrótszy czas.

Zalecana dawko to:
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
Pacjenci o masie ciała 34-60 kg: 1 saszetka co 4-6 godzin w razie potrzeby. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 saszetki w ciągu 24 godzin (2000 mg paracetamolu w ciągu 24 godzin).
Pacjenci o masie ciała powyżej 60 kg: 1-2 saszetki co 4-6 godzin w razie potrzeby. Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 saszetek w ciągu 24 godzin (3000 mg paracetamolu w ciągu 24 godzin).
Pomiędzy kolejnymi dawkami należy zachować co najmniej 4 godziny przerwy.

Dzieci w wieku poniżej 12 lat i młodzież o wadze mniejszej niż 34 kg:
Tego produktu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat i młodzieży o masie ciała mniejszej niż 34 kg, ponieważ dawka nie jest zalecana dla tej grupy wiekowej i (lub) masy ciała.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek i wątroby
U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek dawka musi być zmniejszona lub wydłużone odstępy między dawkami. Przed zastosowaniem tego leku należy skonsultować się z lekarzem.

Sposób podawania:
Zawartość saszetki należy rozpuścić w filiżance lub kubku gorącej, ale niewrzącej wody i dobrze wymieszać. Taki roztwór należy wypić w ciągu 30 minut.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedawkowanie paracetamolu jest potencjalnie śmiertelne z powodu nieodwracalnego uszkodzenia wątroby. W przypadku przedawkowania lub przypadkowego zażycia należy natychmiast wezwać pomoc medyczną. Szybka pomoc lekarska ma kluczowe znaczenie, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze, ze względu na ryzyko poważnego uszkodzenia wątroby.
Im krótszy odstęp między przyjęciem a podaniem antidotum (jak najmniejsza ilość godzin), tym większe prawdopodobieństwo, że można zapobiec uszkodzeniu wątroby.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Paramax Quick – czy mogę spożywać alkohol?

Należy unikać spożywania napojów alkoholowych podczas stosowania tego leku. Jednoczesne stosowanie alkoholu i paracetamolu może spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Paramax Quick w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Paramax Quick można stosować w czasie ciąży, jeżeli jest to uzasadnione. Należy przyjmować możliwie najmniejszą zalecaną dawkę zmniejszającą ból i (lub) gorączkę, przez jak najkrótszy czas i jak najrzadziej. Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli ból i (lub) gorączka nie zmniejszają się lub gdy pacjentka potrzebuje częściej przyjmować lek.

Paracetamol przenika w niewielkich ilościach do mleka matki. Ten lek może być stosowany w okresie karmienia piersią. Nie należy przekraczać dawki dobowej zalecanej w ulotce.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Paramax Quick

Vitabalans Oy

Ulotka Paramax Quick – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Paramax Quick w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Paramax Quick

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Paramax Quick? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Paramax Quick. Podziel się doświadczeniami na forum.