Konsultacja merytoryczna:

Alpicort

Lek Alpicort to płyn na skórę zawierający prednizolon, do stosowania na skórze.

Wskazania: wypadanie włosów w przebiegu chorób takich jak: łuszczyca owłosionej skóry głowy, wyprysk łojotokowy, łojotok, łysienie plackowate, rozlane wypadanie włosów, jak również po zakażeniach ogólnoustrojowych.

Jaki jest skład Alpicort, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są prednizolon i kwas salicylowy.
1 g płynu na skóre zawiera 2 mg prednizolonu i 4 mg kwasu salicylowego.

Substancje pomocnicze to: alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, arginina, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Alpicort – jak stosować ten lek?

Lek Alpicort jest płynem do stosowania na skórę.

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, lek Alpicort stosować 1 raz na dobę, najlepiej wieczorem. Gdy tylko objawy zapalne nieco ustąpią, wystarczy stosowanie 2 do 3 razy w tygodniu.

Podczas każdego użycia postępować w sposób następujący:

– Zdejmij plastikową zatyczkę z aplikatora.
– Obróć butelkę z aplikatorem nad głową tak, żeby otwór znajdujący się na szczycie skierowany był w dół.
– Nanieś lek, przeciągając aplikatorem z otworem skierowanym w dół, po leczonych miejscach.
– Po użyciu leku Alpicort nałóż plastikową zatyczkę na aplikator.
– Następnie masuj palcami skórę głowy przez 2-3 minuty.

Czas stosowania
Czas trwania leczenia małych powierzchni nie powinien, ze względu na obecność prednizolonu w roztworze, być dłuższy niż 2 – 3 tygodnie. Doświadczenie kliniczne obejmuje czas leczenia do 6 miesięcy. Nie prowadzono badań dotyczących czasu utrzymywania się działania po odstawieniu leku.

Stosowanie u dzieci i młodzieży

Alpicort jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci w wieku do 12 lat. U dzieci w wieku powyżej 12 lat, lek powinien być stosowany wyłącznie krótkotrwałe i na małych powierzchniach skóry.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek Alpicort zwykle tolerowany jest nawet w dużych dawkach przy krótkotrwałym stosowaniu. Nie wymagane są żadne szczególne środki ostrożności.

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Alpicort – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Alpicort w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. W ciąży lek Alpicort nie powinien być stosowany, ze względu na zawartość kwasu salicylowego. Jeśli lekarz zadecyduje o zastosowaniu leku w okresie ciąży, może być stosowany wyłącznie na małych powierzchniach skóry (powierzchnia mniejsza niż 5 cm²) i krótkotrwale.

W okresie karmienia piersią lekarz powinien uwzględnić to, że prednizolon przenika do mleka matki. Lekarz zadecyduje, czy konieczne jest zastosowania leku w okresie karmienia piersią. Jeżeli konieczne jest długotrwałe leczenie, należy zaprzestać karmienia piersią.

Ulotka Alpicort – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Alpicort, (2 mg + 4 mg)/ml, płyn na skórę (Prednisolonum + Acidum salicylicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 31 razy

Rozmiar plku 102.29 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Alpicort m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Alpicort, (2 mg + 4 mg)/ml, płyn na skórę (Prednisolonum + Acidum salicylicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 115.09 KB

Cena - ile kosztuje Alpicort?

Cena Alpicort i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Alpicort.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Alpicort? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Alpicort”

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Maść nagietkowa (Opakowanie: 25 g)Maść nagietkowa (Opakowanie: 25 g) to maść wspomagająca leczenie stanów zapalnych skóry, podrażnień i otarć. Przyspiesza proces regeneracji i chroni przed działaniem czynników środowiskowych. Skuteczność działania bazuje na długoletnim doświadczeniu.
Efekt działania Maść nagietkowa (Opakowanie: 25 g)Maść nagietkowa (Opakowanie: 25 g) zawiera ekstrakt z nagietka – rośliny stosowanej w ziołolecznictwie o działaniu przeciwzapalnym i przeciwgrzybiczym…

12.18 

Zastosowanie Fittydent super samoprzylepne paski mocujące do protez zębowych (Opakowanie: 20 szt.)Oferowany system pasków mocujących do protez zębowych został opracowany w ścisłej współpracy z dentystami i ma za zadanie rozwiązanie problemów związanych z protezami zębowymi. Fittydent super samoprzylepne paski mocujące do protez zębowych (Opakowanie: 20 szt.) zapobiega ślizganiu się i przesuwaniu protezy, uniemożliwiając dostawaniu się pod…

39.99 

Zastosowanie Pyralgina Gorączka saszetki (Opakowanie: 6 )Pyralgina Gorączka saszetki (Opakowanie: 6 ) jest lekiem wskazanym do stosowania w leczeniu gorączki, gdy zastosowanie innych środków i substancji czynnych jest przeciwwskazane lub nieskuteczne.
Efekt działania Pyralgina Gorączka saszetki (Opakowanie: 6 )Pyralgina Gorączka saszetki (Opakowanie: 6 ) należy do nieopioidowych leków przeciwbólowych z grupy pochodnych pirazolonu o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Działa również rozkurczowo…

10.49 

Futuro Comfort Sprungband M (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

58.99 

Zastosowanie Jowae lekki krem nawilżający (Opakowanie: 40 ml)Jowae lekki krem nawilżający (Opakowanie: 40 ml) to krem nawilżający i odświeżający cerę. Odzyskuje ona naturalną równowagę i elastyczność. Kosmetyk daje efekty już po pierwszym zastosowaniu – skóra jest przyjemna w dotyku, świeża i promienna.Efekt działania Jowae lekki krem nawilżający (Opakowanie: 40 ml)Jowae lekki krem nawilżający (Opakowanie: 40…

48.28 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief