Spis leków zawierających substancję: Prednizolon

Alpicort

Alpicort to lek stosowany zewnętrznie, który zawiera substancję czynną prednizolon oraz kwas salicylowy. Jest wskazany do stosowania w przypadku wypadania włosów w przebiegu różnych chorób, takich jak łuszczyca owłosionej skóry głowy, wyprysk łojotokowy, łojotok, łysienie plackowate, rozlane wypadanie włosów, a także po zakażeniach ogólnoustrojowych. Lek jest dostępny na receptę.

Alpicort E

Alpicort E to lek w postaci płynu, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany w leczeniu różnych postaci łysienia, zwłaszcza łysienia androgenozależnego, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Składniki aktywne to estradiol (benzoesan estradiolu), prednizolon i kwas salicylowy. Lek jest stosowany zewnętrznie, na skórę głowy.

Encortolon

Encortolon to lek o silnym działaniu przeciwzapalnym, który hamuje rozwój objawów zapalenia nie wpływając na jego przyczynę. Powoduje zmniejszenie rozszerzalności i przepuszczalności naczyń włosowatych, co prowadzi do zahamowania tworzenia obrzęków. Lek ten działa immunosupresyjnie poprzez hamowanie komórkowych reakcji immunologicznych. Jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują różne stany zapalne, choroby autoimmunologiczne, astmę oskrzelową, choroby skóry i wiele innych.

Mecortolon

Mecortolon to lek, który zawiera substancję czynną prednizolonu piwalan. Jest to syntetyczny glikokortykosteroid o słabym działaniu przeciwzapalnym. Stosowany miejscowo, wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne, przeciwświądowe i obkurczające naczynia krwionośne. Mecortolon w postaci kremu stosuje się miejscowo w leczeniu dermatoz, zwłaszcza o podłożu alergicznym, zapalenia skóry: uczuleniowego, kontaktowego, łojotokowego, łuszczycy, liszaja płaskiego z nasilonym świądem, liszaja rumieniowatego, zliszajowaciałego wyprysku, rumienia wielopostaciowego, tocznia rumieniowatego, świerzbiączki i różnych postaci wyprysku.

Mecortolon N

Mecortolon N to preparat w postaci kremu, który zawiera dwa składniki aktywne: piwalan prednizolonu i siarczan neomycyny. Piwalan prednizolonu to syntetyczny kortykosteroid o słabym działaniu przeciwzapalnym, przeciwświądowym i obkurczającym naczynia krwionośne. Siarczan neomycyny to antybiotyk, który wykazuje działanie bakteriobójcze. Lek jest stosowany miejscowo w leczeniu sączących stanów zapalnych skóry różnego pochodzenia, głównie o podłożu alergicznym, które reagują na glikokortykosteroidy i powikłanych wtórnym zakażeniem bakteriami wrażliwymi na neomycynę. Mecortolon N jest dostępny na receptę.

Pred-Ophtalene

Pred-Ophtalene to lek, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany w leczeniu różnych stanów zapalnych oka. Działa przeciwzapalnie, przeciwalergicznie i przeciwwysiękowo. Wskazany jest do stosowania u dorosłych, młodzieży oraz dzieci w wieku powyżej 2 lat.

Predasol

Predasol to lek, który zawiera substancję czynną prednizolon. Jest to glikokortykosteroid, który ma działanie przeciwzapalne, immunosupresyjne i hamujące reakcje alergiczne. Predasol jest stosowany w leczeniu chorób wymagających ogólnoustrojowego podawania glikokortykosteroidów, takich jak niewydolność kory nadnerczy, zapalne i układowe choroby reumatyczne, choroby autoimmunologiczne, stany alergiczne, ciężka postać astmy, zaostrzenie POChP, dermatozy, odrzucenie przeszczepu oraz w terapii paliatywnej chorób nowotworowych. Lek jest dostępny na receptę.

Sintredius

Sintredius to lek zawierający substancję czynną prednizolon. Jest to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwalergiczny, który jest stosowany w leczeniu różnych stanów zapalnych. Sintredius jest dostępny na receptę.