Acifungin forte

Acifungin forte jest złożonym lekiem o działaniu przeciwgrzybiczym oraz słabym przeciwbakteryjnym, do stosowania miejscowego, wyłącznie na wały okołopaznokciowe i paznokcie. Dodatkowo wykazuje działanie ściągające oraz keratolityczne (złuszczające).

Ponieważ Acifungin forte zawiera między innymi substancje pochodzenia naturalnego, możliwe jest powstawanie drobnego osadu.

Wskazania do stosowania:
• choroby grzybicze wałów okołopaznokciowych i paznokci.

Jaki jest skład Acifungin forte, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: kwas borowy, kwas salicylowy, kwas galusowy bezwodny, kwas octowy lodowaty, tanina, metylu salicylan.

100 g roztworu zawiera:
kwas borowy (Acidum boricum) 4,024 g
kwas salicylowy (Acidum salicylicum) 0,966 g
kwas galusowy bezwodny (Acidum gallicum anhydricum) 1,61 g
kwas octowy lodowaty (Acidum aceticum glaciale) 2 g
tanina (Tanninum) 4,4 g
metylu salicylan (Methylis salicylas) 1 g

Pozostałe składniki to: etanol bezwodny, etylu octan.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających: , , , , ,

Dawkowanie preparatu Acifungin forte – jak stosować ten lek?

Zalecane dawkowanie
Miejsca chorobowo zmienione należy pędzlować 3 lub 4 razy na dobę. Nie należy stosować powyżej 4 tygodni bez porozumienia z lekarzem. Do nakładania leku należy używać pędzelka dołączonego do zakrętki.

Sposób stosowania leku
• Przed zastosowaniem leku należy wstrząsnąć butelkę.
• Przed nałożeniem leku Acifungin forte, miejsce leczone należy otoczyć warstwą maści lub kremu o działaniu ochronnym, np. pastą cynkową. Ma to na celu zabezpieczenie przed przedostaniem się leku na zdrową skórę.
• Po zastosowaniu leku należy dokładnie umyć ręce.
• Podczas stosowania leku Acifungin forte należy uważać, by nie dostał się on do oczu. Jeśli do tego dojdzie, należy przepłukać je wodą i skontaktować się z lekarzem.
• Należy unikać kontaktu ubrania lub innych przedmiotów z lekiem Acifungin forte, ponieważ może on spowodować trwałe zaplamienie.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku długotrwałego stosowania leku, zastosowania go na dużą powierzchnię skóry lub na uszkodzoną skórę, może dojść do wchłonięcia i nagromadzenia w organizmie substancji wchodzących w skład leku. Kwas borowy może powodować wystąpienie objawów takich jak brak łaknienia, zmniejszenie
masy ciała, wymioty, biegunka, niedokrwistość.

Jeśli pacjent omyłkowo zastosował lek doustnie, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Omyłkowe połknięcie leku lub zastosowanie go na duże powierzchnie skóry, może spowodować ostre
zatrucie kwasem borowym objawiające się biegunką, wymiotami, bólem brzucha, występowaniem krwi w stolcu, uszkodzeniem wątroby i nerek, niewydolnością krążenia obwodowego, wysypką, gorączką, zapaścią, drgawkami. Może nawet nastąpić zgon.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Acifungin forte – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Acifungin forte w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ze względu na brak badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią, nie należy stosować leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Acifungin forte – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Acifungin forte? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz