Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Salicylan metylu

Acifungin

Acifungin to lek złożony o miejscowym działaniu przeciwgrzybiczym oraz słabym przeciwbakteryjnym. Dodatkowo wykazuje działanie ściągające oraz keratolityczne. Acifungin jest stosowany w leczeniu łagodnych postaci grzybic skóry, natomiast Acifungin Forte jest przeznaczony do leczenia grzybic wałów okołopaznokciowych i paznokci. Lek jest dostępny bez recepty.

Acifungin forte

Acifungin forte

Acifungin Forte to skuteczny preparat stosowany w chorobach grzybiczych skóry, wałów okołopaznokciowych i paznokci. Jest to lek złożony o miejscowym działaniu przeciwgrzybiczym oraz słabym przeciwbakteryjnym. Dodatkowo wykazuje działanie ściągające oraz keratolityczne (złuszczające). Acifungin Forte jest dostępny bez recepty.

Analgolan

Analgolan to maść, która zawiera substancje czynne wykazujące działanie miejscowo rozgrzewające i przeciwbólowe. Stosuje się ją pomocniczo w łagodzeniu dolegliwości bólowych, takich jak bóle stawów, nerwobóle, bóle mięśniowe czy rwa kulszowa. Lek jest dostępny bez recepty.

Balsamum Mentholi Compositum

Balsamum Mentholi Compositum to maść, która zawiera salicylan metylu i mentol. Salicylan metylu działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, a mentol wywołuje uczucie chłodzenia i łagodzi ból. Preparat jest stosowany w bólach mięśniowych i stawowych, nerwobólach, bólach reumatycznych oraz zapaleniu korzeni nerwowych. Lek jest dostępny bez recepty.

Bengay Maść Przeciwbólowa

Bengay Maść Przeciwbólowa to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwa składniki czynne: mentol i salicylan metylu. Maść ta ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, a jej stosowanie jest wskazane do łagodzenia dolegliwości związanych ze stanem zapalnym stawów i mięśni, sztywności, urazów oraz przeciążeń. Jest również rekomendowana do minimalizowania bólu odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Nie zaleca się jej stosowania na otwarte rany i podrażnienia skóry, ani u dzieci poniżej 12 roku życia.

Dip Hot Rozgrzewający

Dip Hot Rozgrzewający to lek dostępny bez recepty, który ma postać kremu o działaniu miejscowo rozgrzewającym. Składniki aktywne to salicylan metylu, mentol, olejek eukaliptusowy i olejek terpentynowy. Lek wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Stosowany jest objawowo w bólach mięśniowych i stawowych, rwie kulszowej, a także pomocniczo w gośćcu, bólach reumatycznych, stłuczeniach i skręceniach stawów oraz u sportowców po treningu.

Hotlec

Hotlec

Hotlec to lek przeciwbólowy i rozgrzewający, który jest stosowany miejscowo do łagodzenia bólów mięśniowych i stawowych. W składzie maści Hotlec znajduje się salicylan metylu, który działa przeciwbólowo, a także olejki roślinne i kamfora, które wywołują efekt przekrwienia i rozgrzania w miejscu aplikacji. Produkt jest dostępny bez recepty.

Olbas Oil

Olbas Oil to lek dostępny bez recepty, który zawiera różne olejki eteryczne. Jest przeznaczony do stosowania w postaci inhalacji swobodnych lub inhalacji parowej. Wdychane olejki lotne zawarte w produkcie wpływają na upłynnienie wydzieliny i zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa, ułatwiają oddychanie. Lek jest wskazany w katarze, towarzyszącemu przeziębieniom oraz wspomagająco w chorobach zatok przynosowych. Może być również stosowany zewnętrznie na skórę, gdzie działa łagodnie przeciwbólowo, chłodząco i łagodzi bóle mięśniowe i reumatyczne.

Reumatol

Reumatol

Reumatol to maść do stosowania zewnętrznego, która zawiera salicylan metylu i mentol. Substancje czynne stosowane na skórę wykazują działanie przeciwbólowe i rozgrzewające na stawy i ścięgna oraz zmniejszają napięcie mięśniowe powodujące ból. Jest dostępny bez recepty. Wskazaniem do stosowania jest ból mięśni i stawów spowodowany zwyrodnieniowym zapaleniem stawów, ból krzyżowo-lędźwiowy będący skutkiem naciągnięcia mięśni oraz występowanie sztywności stawów.

Salonpas

Salonpas to lek dostępny bez recepty, który ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jest to plaster zawierający mentol i salicylan metylu. Stosowany jest w objawowym leczeniu bólów mięśni i stawów spowodowanych nadwyrężeniami i skręceniami. Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych.